הבלוג של נועה פרבר

אמא מדברת ואבא מגיב

אמא , אבא ושני ילדים באנגליה...

עדכונים:

פוסטים: 18

החל מנובמבר 2011

יום האישה הבינלאומי חל יום אחרי יום ההולדת של הילדים שלי, ככה שמבחינתי אחרי שוך מסיבות יום ההולדת שלהם מגיע הרגע לטפוח לעצמי על השכם לרגל יום האישה. השנה ציינו בחברה בה אני עובדת, את יום האישה בפאנל חוצה יבשות של נשים בתפקידים בכירים- האמת , נשים את הציניות בצד, היה מעורר השראה. השאלות שנישאלו על ידי מי שהינחתה את הפאנל העלו אצלי זיכרון של חוויה אחת מעצבת (לא נעימה במיוחד אבל חשובה)- בתור אישה שהיא גם אמא וגם עובדת.

שבע וחצי שנים לאחור, כשהילדים היו בערך בני חצי שנה, הבנתי שאני רוצה לחזור לעבוד. לפני חופשת הלידה הועסקתי בחברה שנתנה שירותי אאוטסורסינג בתחום משאבי האנוש. עבדתי דרכם בחברה גדולה כמעט שנה, לפני שניכנסתי לשמירת הריון. כשאני הודעתי על כוונתי לחזור לעבודה התפנתה משרה זהה למשרה שבה הועסקתי שמונה חודשים לפני כן– ההעסקה הייתה דרך החברה בה עבדתי, התפקיד אותו תפקיד, התנאים אותם תנאים, הצוות אותו צוות- עד כאן הכל טוב. בתור מגייסת אני יכולה רגע לעצור ולהגיד, שגיוס של עובדים לשעבר הוא בדרך כלל גיוס מוצלח (אלא אם כן דרכיכם ניפרדו בנסיבות לא נעימות), העובד מכיר את הארגון, מכיר את המערכת , פחות זמן להתאקלמות והדרכה ורווח נקי של החברה. הפידבק שקיבלתי בזמנו על העבודה באותה חברה היה טוב, הכרתי את העובדים והמנהלים הכרתי את התהליכים, בקיצור שמחתי על ההזדמנות לחזור למקום שנהניתי לעבוד בו.

מכיוון שמנהלת המחלקה התחלפה זומנתי לראיון למשרה, התרגשתי , התכוננתי, הגעתי מוקדם כדי להספיק להגיד שלום לצוות וניכנסתי לראיון. שוחחנו בדיוק חמש – עשר דקות על הניסיון שלי, לפני שאותה מנהלת הבהירה לי באופן חד משמעי וישיר שהיא לא מעוניינת באמא לתאומים במחלקה שלה. אני לא זוכרת את המילים המדוייקות שלה אבל זה היה משהו כמו “הם יהיו חולים, תצטרכי להעדר תהיי עייפה, זה לא משהו שמתאים לי” . ובאותו רגע ניגמר הראיון , לא שינה הניסיון שלי, או העובדה שהייתי מוכנה לעבוד קשה, הייתי אמא צעירה לשניים- וזה היה כניראה מספיק.

אני זוכרת את התחושה של העלבון שאיתה יצאתי, את חוסר האונים, את הספק שאולי עכשיו בגלל שאני אמא אני לא טובה מספיק. אני רק אשתמש רגע  בקלישאה הידועה לשגבר ( גם אם הוא אב תאומים)  זה לא היה קורה… הייתי אז צעירה , ואמא טרייה, והרשתות החברתיות עוד לא היו חזקות כמו היום, וגם הייתי יותר מידי בשוק כדי לעשות עם זה משהו. למרות שהיום במבט לאחור אני יודעת שיכולתי להתעמת, ולכעוס ולהתריע על אפלייה.

בדיעבד למדתי שאותה מנהלת היא אמא לתאומים בעצמה. היום אני יכולה לחשוב שאולי היא השליכה עליי את הקשיים שהיא זכרה מתחילת האימהות שלה, בלי לשקול בכלל את היכולות והחוזקות שלי. למזלי פגשתי בהמשך הדרך נשים מדהימות, שהיו “רול מודל” לאיך להיות אמא ואישה וקרייריסטית. שלימדו אותי שהעבודה חשובה, אבל ילד חולה יותר חשוב. שהראו לי איך מתמרנים ואיך נעזרים ואיך מצליחים, שפתחו לי דלתות והזדמנויות.

אבל החוויה הזאת נחרטה לי, ואי שם אחרי שיצאתי מהראיון ובכיתי והתאכזבתי הבטחתי לעצמי שאני כזאת לא אהיה. נקודה. בתפקיד הנוכחי אני מנהלת , צוות קטן ונשי ברובו. אני רוצה להאמין שאני נותנת אפשרות לאזן בין העבודה למשפחה, שאני מעבירה את מה שאני למדתי הלאה. היום קיבלתי מחמאה ענקית- הצוות שלי הגיש את המועמדות שלי לפרויקט של-   amazing women in HR. המייל שהם שלחו לי ריגש אותי יותר מהמייל שנשלח ממנהלת חטיבת משאבי אנוש.

אז לכבוד יום האישה הבילאומי ויום הולדת 8, של מי שהפכו אותי לאמא, קבלו את עשרת הדברים שלמדתי כאמא שהופכים אותי ( ללא ספק ..) לעובדת טובה יותר:

  1. פרופורציות- לא משנה מה קרה, לא משנה איזה מנהל צעק, איזה קובץ נמחק או איזה אקסל שכחת – אין דבר מלחיץ יותר מאשר ילד חולה. העיקר הבריאות!
  2. להיות יעילה- כשצריך לצאת לאסוף מהגן/בית ספר/ חוג, אין זמן לגלוש באינטרנט וצריך לתקתק עניינים.
  3. להציב סדרי עדיפויות- כשיצאנו מהפגייה שאלתי את האחות איך אני אדע למי לגשת קודם אם שניהם בוכים, היא אמרה שהכלל הוא לא מי בוכה יותר חזק אלא מי באמת במצוקה וצריך אותך יותר. אותו דבר בעבודה, כשיש מאה מיילים – צריך לברור מה באמת הכי דחוף.
  4. לעשות כמה דברים במקביל-  אם הצלחתי להאכיל שני תינוקות במקביל, ובבית אני יכולה להכין ארוחת ערב, להפעיל מכונת כביסה  ולענות עם הילדים על שיעורים, אז גם בעבודה אני יכולה לעבור בין נושאים שונים, פגישות  ושיחות.
  5. להבטיח רק מה שאפשר ולתאם ציפיות - ניראה אותכם עומדים מול מתקפת – “אבל הבטחת לנו!!” (את הירח…) של שני ילדים. אותו דבר מול ממשקים לא להבטיח מה שלא ריאלי,  לתאם ציפיות  לפני שיוצאים לתהליך ולהגיד גם מה איאפשר.
  6. לנהל מו”מ- מי שלא ניסה לשכנע ילדה בת שמונה ללבוש את החצאית שהיא לא אוהבת כי מה לעשות החצאית השנייה בכביסה, לא באמת ניתקל בלקוח קשה.
  7. לבחור את המלחמות- כן זה בסדר לא להתקלח כל יום, אנחנו באנגליה… זה תקף גם לעבודה, לא כל דבר שווה את הקרב ולא כל מייל מעצבן שווה תגובה מיידית.
  8.  להגיד לא ולהציב גבולות- לנסות בטוב ולחפש פתרונות אבל בסוף לדעת גם לכבות את הטלווזיה למרות שלא ממש בא להם ללכת לישון. זה עובד גם עם מבוגרים (רק בלי הטלווזיה..)
  9. להיות יצירתית- להפוך טיול בסופר למשחק, לעשות תחרויות שהם מאיימים להתיישב באמצע שום מקום ולהמציא סיפורים ושירים כשהם מסרבים לישון- בקיצור, להסתכל קצת אחרת על הסיטואציה ולחפש פתרונות, זה טוב גם לפרויקטים ותהליכים.
  10. להיות חיובית- גם ברגעים שהילדים מוציאים אותך מדעתך, כשבא לך להתקשר לאבא שלהם שיבוא לקחת  אותם, לזכור שאת אוהבת אותם המון ולהמשיך משם. גם בימים עמוסים במשרד שהכל לא הולך,  להשתדל להסתכל על החצי כוס המלאה ולחשוב קדימה.

הורד (3)

עוד מהבלוג של נועה פרבר

תצוגה מקדימה

משאית הצ'לשים ניתקעה באיילון

יש ימים שאת מבינה שממש, אבל ממש לא שווה להיות אמא למופת. הכל מתחיל (בניגוד להרבה ימים אחרים) בכך שאת חוזרת מהעבודה – משום מה במצב רוח חיובי, לא עייפה או מוטרדת יותר מידי,  ואומרת...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

מסיבמבה

לכבוד חג החנוכה, בואו נדבר רגע על מסיבות בגן, מדובר על תהליך טיקסי בעל ריטואל קבוע, שחקני מפתח וניצבים למכביר. תחילת הטקס כשלושה שבועות לפני מועד החג הבא עלינו לטובה, הילדים...

תגובות

פורסם לפני 8 years

על גברים נשים והורים אחרים- מחקר המינים חלק 3

כמו בכל טרילוגיה שמכבדת את עצמה גם למחקר שלנו נדרש חלק שלישי. הפעם לא הרחקתי לכת (אני יודעת כמה קשה להשיג תור ל- MRI ), ובניסוי הבא  גם סטודנט נועז לתואר שני בפסיכולוגיה עם אלקטרודות חשמליות יספיק. קחו גבר ואישה – הורים...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה