הבלוג של נועה פרבר

אמא מדברת ואבא מגיב

אמא , אבא ושני ילדים באנגליה...

עדכונים:

פוסטים: 18

החל מנובמבר 2011

רוצים עוד בואו ל- www.momanddad.co.il

01/03/2012

בדרך לחוג בלט נפלה לילדה שן, זה לא מאורע נדיר בהתחשב בכך שבגיל 5 כבר נפלו לה 4 שיניים, מה שמוכיח לדעת ג’ מעל לכל ספק שהיא בעצם כריש. באופן בלתי מוסבר הצלחנו למכור לילדה הכי רציונלית במזרח התיכון את סיפור פיית השיניים, כך שהתגובה הראשונה שלה לנפילת השן הייתה איזכור המתנה שפיית השיניים תביא לה בלילה. מכיוון שהאוטו שלי נמצא באופן קבוע במצב “מחסן” (המצב בו שאריות שונות של חפצים שמגיעים וחוזרים מהבית וממנו מצטברים באוטו), הצלחנו לאתר די בקלות שקית קטנה ולשים בתוכה את השן.

מיד כשניסגרה הדלת של החוג, אצתי רצתי לחנות “הכל בדולר” הקרובה כדי למצוא מתנה מהפייה. מכיוון שאנחנו דוגלים בשיוויון תאומי, פיית השיניים שלנו מזהה גם את האח/ות של הילד/ה להם נפלה שן ומביאה גם להם מתנה. הצלחתי למצוא שני צעצועים שהם גם אטרקטיביים מספיק, גם זולים מספיק וגם עמידים מספיק (ליום וחצי הקרובים).

כשהגענו הביתה הצהרנו בפני כל הנוכחים על המאורע המשמח והנחנו את השקית עם השן על דלפק המיטבח. מרגע זה ואילך התרחשו שני תהליכים קוסמיים הרסניים שעל תוצאותיהם עוד נדון ארוכות בהמשך- הראשון היה שהלכתי לחוג התעמלות ולשיעור אירובי, והשני שיד נעלמה זרקה בטעות את השקית עם השן מהדלפק במטבח לפח.

כשחזרתי רצוצה וחסרת נשימה, הילדים כבר בהו בתוכנית הטלוויזיה היומית שלהם במיטה שלנו, ג’ התכונן ללכת לשחק כדורסל ובדיוק התחילו לשדר את סרט הערפדים האהוב עליי “דמדומים” בטלווזיה. הכוונות שלי היו ברורות- אחת- להעביר את הילדים למיטה שלהם , שתיים- לקרוס על הספה, שלוש- לבהות ברוברט פטינסון השווה (הוא הוא אדוארד קאלן).

אלא שאז התהליך הקוסמי הכה במלוא עוצמתו – הילדה באה לקחת את השן כדי להטמין אותה מתחת לכרית- והשן לא הייתה על הדלפק. מכיוון שחמש דקות קודם ג’ הוריד את הפח בדרכו לכדורסל, הסיכויים להצלתה היו קלושים. ההשלכות הטרגיות לא איחרו לבוא, בדמות ילדה מצווחת, בוכה והיסטרית שטענה שפיית השיניים לא תגיע אליה לעולם.

ברגעים כאלו אתה מתחבט בדעתך כהורה נאור ומודרני מה לעשות, מצד אחד בוער בך הדחף לתפוס את הילדה ולהבהיר לה אחת ולתמיד שהמתנות מגיעות בעצם מהתיק שלך . מצד שני את חסה על עולם הדימיון והפנטזיה העשיר שהצלחת לטפח בה. כפועל יוצא את מתחילה בעצמך לנסות ולמצוא פתרונות מופרכים, שיתאימו לסיפור המסגרת בו גרמת לה להאמין:

אמא: אנחנו נכין לפייה פתק ונשים אותו מתחת לכרית שלך.

ילדה: אהההה, אבל היא לא תדע להיכנס לחלון שלי לראות את הפתק.

אמא: נשלח לה הודעה באימייל.

ילדה: איך את יודעת את הכתובת שלה?

אמא: אני אחפש באינטרנט.

(הולכים למחשב- אמא שולחת מייל לעצמה לעבודה ומקווה שאף אחד לא יראה את זה).

אמא: הינה שלחנו.

ילדה: אבל אם אין לה מחשב.

אמא: היא יכולה לראות את זה באייפון (מראה לילדה את האייפון שלה).

ילדה: אבל היא בכלל לא יודעת לקרוא- היא פייה!!.

אמא: מי אמר שפיות לא יודעות לקרוא?

ילדה: טינקרבל היא פייה ובארץ לעולם לא יש רק ילדים והם לא יודעים לקרוא.

אמא: אז נצייר לה ציור של שן (אמא מקללת בשקט, הולכת ומציירת ציור ).

ילדה: (בוכה כאילו אחמדיניג’אד כבר שלח את הטילים לתל אביב) היא לעולם לא תבוא, אני יודעת שהיא לא תבוא, לעולם לא תהיה לי מתנה!!

ילד פונה לילדה: אבל היא בכלל לא אמיתית….

אחרי חצי שעה הם הלכו לישון, ואני צנחתי על הספה ודימיינתי שאני בעצם בלה, ושאדוארד קאלן נושא אותי בזרועותיו הערפדיות לעבר השקיעה. לשימחת כולנו, הפייה האנלפבתית הצליחה להגיע והביאה שתי מתנות שחיכו להם על הכרית בבוקר, מה שמוכיח שאתה לא צריך לדעת לקרוא כדי להסתדר בחיים, מספיק שיש לך אייפון….

מוסר השכל לפולניות: לא משנה כמה את מתאמצת בסוף באה איזה שיקסע צעירה ( סליחה פייה) ולוקחת את כל הקרדיט…

ואבא מגיב:

יקירתי, אני מכחיש כל קשר לשיניים. לא ראיתי את השקית, לא שמעתי על השקית ואני לא בטוח שאני רוצה… חוץ מזה, כמו שאמרתי הילדה היא כריש, זה משאיר לנו עוד כמה עשרות ביקורי פיות.

רוצים עוד בואו ל-אמא מדברת ואבא מגיב

עוד מהבלוג של נועה פרבר

תצוגה מקדימה

משאית הצ'לשים ניתקעה באיילון

יש ימים שאת מבינה שממש, אבל ממש לא שווה להיות אמא למופת. הכל מתחיל (בניגוד להרבה ימים אחרים) בכך שאת חוזרת מהעבודה – משום מה במצב רוח חיובי, לא עייפה או מוטרדת יותר מידי,  ואומרת...

תגובות

פורסם לפני 9 years
תצוגה מקדימה

עשרת הדברים שלמדתי כאמא שהופכים אותי ( ללא ספק ...) לעובדת טובה יותר

יום האישה הבינלאומי חל יום אחרי יום ההולדת של הילדים שלי, ככה שמבחינתי אחרי שוך מסיבות יום ההולדת שלהם מגיע הרגע לטפוח לעצמי על השכם לרגל יום האישה. השנה ציינו בחברה בה אני עובדת, את יום האישה בפאנל חוצה יבשות של נשים...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

מסיבמבה

לכבוד חג החנוכה, בואו נדבר רגע על מסיבות בגן, מדובר על תהליך טיקסי בעל ריטואל קבוע, שחקני מפתח וניצבים למכביר. תחילת הטקס כשלושה שבועות לפני מועד החג הבא עלינו לטובה, הילדים...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה