הבלוג של merav alphandary

moma

נטורופתית והרבליסטית קלינית מתמחה במערכת עיכול ובעיות מעי, לרבות קרוהן, קוליטיס. מטפלת בקליניקה בתל אביב, מקבלת מטופלים דרך ביטוח משלים ובנוסף מנחה סדנאות. לפני 5 שנים אבחנתי כחולת קוליטיס מה שהוביל אותי לחפש ולמצוא... +עוד

נטורופתית והרבליסטית קלינית מתמחה במערכת עיכול ובעיות מעי, לרבות קרוהן, קוליטיס. מטפלת בקליניקה בתל אביב, מקבלת מטופלים דרך ביטוח משלים ובנוסף מנחה סדנאות. לפני 5 שנים אבחנתי כחולת קוליטיס מה שהוביל אותי לחפש ולמצוא פתרונות המשלבים תזונה נטורופתית, צמחים ורפואה קונבנציונלית עם עבודת גוף-נפש מותאמים אישית. הדרך לרמיסה מלאה (ללא תלות בתרופות או בצמחי מרפא) כוללת תפיסת פיקוד ולקיחת אחריות אישית על הבריאות והטיפול שלך. אשמח לשתף מניסיוני ולעזור לך למצוא את הדרך שלך לאיכות חיים. אמצעי התקשרות: טלפון נייד 0548077865 מייל : [email protected]

עדכונים:

פוסטים: 7

החל מנובמבר 2018

אני משתפת אתכם ממשהו שהיה לאחרונה – פעם ראשונה חוויתי כאב גב תחתון שהתחיל בקטן  והתגבר שהלך והתגבר תקיעות גמורה ואי יכולת לרדת מהמיטה. מיד אחרי הכאב, והרחמים העצמאים הגיעו מחשבות אחרות…

מה היה קורה לו בדוק עכשיו הייתה לי גם התפרצות של קוליטיס? איך רצים לשירותים, ובכלל איך יושבים על האסלה. רק מעצם המחשבה והלחץ התפתחה לה עצירות קלה, גוף-נפש במיטבו . עד שהבנתי שאני בלופ שאני חייבת לצאת ממנו, רצו כבר מחשבות מה יקרה אם מהלחץ באמת תגיע הרגרסיה והקוליטיס יתפרץ שוב? כשהבנתי שהלחץ לא יקדם אותי, התחלתי ליטול צמחים שירגיעו אותי .

 כנראה שאין ברירה, גם את העניין הזה צריך ללמוד ובעיקר לנהל את הסיטואציה:

כשלבעלי היה כאב גב, מה שעזר לו זה כירופרקט – הכי טוב שהוא מכיר! (השם שמור במערכת J).אני מאמינה בטיפול מותאם אישית, אז בלית ברירה התוודיתי בפני הכירופרקט שאני פחדנית ושאין לי כוח סבל.  סיכמנו שהוא לא יכאיב לי ואני לא אתלונן. הוא הפעיל את כל מכשירי האינקוויזציה הידידותית הקלה שלו (מתיחות, דפיקות, נקישות…). טיפול ראשון כאב בעיקר בכיס, אבל ניכר שיפור קל.

 במפגש השני יצא המרצע מהשק. הוא אמנם התחיל בנחמדות אבל פתאום נעלם “הגזר” והגיע “הנקניק” או נכון יותר ה”קנק”. משם It was all down-hill for me!. חזרתי לשכב במיטה, לרחם על עצמי.

תחנה הבאה -מסאז’ רפואי! ניסיתי פעמיים מספר מטפלים… הרגשתי יותר טוב יותר, אבל להפתעתי יום אחרי כבר זהו! לא יכולתי לקום מהמיטה.

התותחים הכבדים – למרות שלא רציתי, אחרי יותר משבוע ללא תנועה או שיפור, הסכמתי (שלא לומר התחננתי) לזריקות וולטרן. אני יודעת שהן לא ממש מומלצות למי שיש לו בעיות מעי אז הקפדתי על הזרקה ולא חלילה על נטילה פומית. ה ל ל ו י ה… או שלא יומיים אחרי 2 הזריקות ואפצ’יק קטן של אחר צהריים סתווי, והכאב חזר.

אורתופד במכבי הסביר לי צריך לעשות פיזותרפיה (נקבע לי תור לעוד חצי שנה) ושכדי לנסות מוצר שעוזר להרפיה של שרירים שניקרא TENS ואפשר לקבל מיד שרה (אין עליהם).

TENS  – איך לא אמרו לי על זה קודם? מוצר פשוט ופרקטי שהיתה לו השפעה מדהימה ומאלחשת את הכאב בגב מה שהביא לשחרור איטי וחזרה לשגרה.

חזרה לבסיס – יוגה תרפיה  - כחלק מהריפוי שלי אני עושה יוגה תרפיה. בתקופה האחרונה לא יצא לי לתרגל ולדעתי זה שורש הבעיה. איריס קלין (מאלהיוגה) שהיא אדם מדהים ומקצוענית אמתית. שלחה אותי לתרגל תרגילים  ספציפים שעזרו לי לנוע לאט ובעדינות בלי לחץ ולאט לאט להתחיל לנהל את העניין נכון ובסבלנות תוך חזרה לגמישות מחשבתית ופיזית.

צמחי מרפא – בחרתי לקחת צמחים נוגדי דלקת מרגיעים מרפים ונוגדי כאב (מאלחשים). בבית “בארון התרופות” יש לי פורמולות וצמחים שהיה לשעת צרה  – אז לקחתי כורכום, ויטניה, ולריאן (לקחתי הרבה) משחה מאלחשת של פלפל (של גל רן )ואפילו נוגדי כאב (שלא עזרו לי).

הקפדה על תזונה – הקפדתי יותר מתמיד על תזונה אנטי דלקתית, והרבה ירקות וירוקים וכתומים- הפחד שתהיה לי התפרצות של קוליטיס מנע ממני להתפתות לשטויות.

נו אז מה למדתי מהחוויה המפוקפקת:

  1. יכול להיות שהזמן עשה את שלו. אבל אני דיי בטוחה שהשילוב של הצמחים, היוגה והטנס עזרו לגוף לחזור לאיזון.
  2. גם כאב גב צריך לנהל נכון ובסבלנות.
  3. ניסוי ותעייה מבוקרים עד שמגיעים לפתרונות הנכונים הם חלק מכל דיאגרמת פתרון כשיש פתולוגיה.
  4. שכוח הסבל שלי יותר גבוה ממה שאני חושבת והכל בראש.
  5. לקרוא בפייס על קשיים של אחרים לא מקדם אותי בכלום וצריך לקחת אחריות.
  6. למרות הלחץ הצלחתי להישאר ברמסיה עם הקוליטיס וזה מחזק אותי.
  7. שאסור לי להפסיק לתרגל יוגה. זה טוב לי לנשמה, לנשימה ולגמישות הפיזית והנפשית שלי.

עוד מהבלוג של merav alphandary

תצוגה מקדימה

תזונה צמחונית יכולה לעזור לחולי קרוהן

תזונה בעיקר צמחונות משמרת רמיסיה ארוכת טווח ותומכת בהפסקת טיפול תרופתי בקרוהן. במחקר שפורסם ב28.5.2010 בWorld Journal of Gastroenterology נבדקה מניעת הדלקה מחודשת של מחלת קרוהן בקרב חולים שכבר הגיעו לרמסיה. המחקר השווה על פני תקופה של...

תגובות

פורסם לפני 11 months
תצוגה מקדימה

דיאטה של פרופסור לווין – מחקר על השפעת התזונה במחלת קרוהן (Chohn)

החלטתי לקחת על עצמי ולפרסם בעברית את עיקרי הדברים ( באתר   שלי http://merav4u.co.il) בעיקר כי יש הרבה מאוד רופאים ששנים מאמינים שאין קשר בין התזונה ומחלות מעי דלקתי אז עכשיו יש מחקר...

תגובות

פורסם לפני 4 months
תצוגה מקדימה

מירב אלפנדרי - יש לי קוליטיס מה עושים עם זה?

אני אדם חזק ובריא איך פתאום אני חולה? לפתע באמצע החיים, לאחר מתח גדול שחוויתי, הופיעו אצלי, לכאורה ללא כל התרעה מוקדמת, בעיות של שלשולים ודימומים ביציאות שלוו בחולשה ממוטטת. כמובן שמה שראיתי ב"דוקטור גוגל" אוטומטית שידר...

תגובות

פורסם לפני 11 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה