הבלוג של merav alphandary

moma

נטורופתית והרבליסטית קלינית מתמחה במערכת עיכול ובעיות מעי, לרבות קרוהן, קוליטיס. מטפלת בקליניקה בתל אביב, מקבלת מטופלים דרך ביטוח משלים ובנוסף מנחה סדנאות. לפני 5 שנים אבחנתי כחולת קוליטיס מה שהוביל אותי לחפש ולמצוא... +עוד

נטורופתית והרבליסטית קלינית מתמחה במערכת עיכול ובעיות מעי, לרבות קרוהן, קוליטיס. מטפלת בקליניקה בתל אביב, מקבלת מטופלים דרך ביטוח משלים ובנוסף מנחה סדנאות. לפני 5 שנים אבחנתי כחולת קוליטיס מה שהוביל אותי לחפש ולמצוא פתרונות המשלבים תזונה נטורופתית, צמחים ורפואה קונבנציונלית עם עבודת גוף-נפש מותאמים אישית. הדרך לרמיסה מלאה (ללא תלות בתרופות או בצמחי מרפא) כוללת תפיסת פיקוד ולקיחת אחריות אישית על הבריאות והטיפול שלך. אשמח לשתף מניסיוני ולעזור לך למצוא את הדרך שלך לאיכות חיים. אמצעי התקשרות: טלפון נייד 0548077865 מייל : [email protected]

עדכונים:

פוסטים: 7

החל מנובמבר 2018

אני אדם חזק ובריא איך פתאום אני חולה?

לפתע באמצע החיים, לאחר מתח גדול שחוויתי, הופיעו אצלי, לכאורה ללא כל התרעה מוקדמת, בעיות של שלשולים ודימומים ביציאות שלוו בחולשה ממוטטת. כמובן שמה שראיתי ב”דוקטור גוגל” אוטומטית שידר לי את הגרוע מכל – סרטן במעי וסף החרדה שלי עלה עוד יותר. בחוסר חשק, אך בהבנה אינטואיטיבית קרה שיש כאן משהו גדול יותר מהרעלת כיבה או טפיל, קבעתי תור לבדיקת קולונוסקופיה.  הרופא הודיע לי שיש לי פרוקטיטיס.

נעים מאוד. מה זה? למה זה הגיע לי? איך פותרים את זה? לא היו לרופא יותר מידי תשובות או אמפטיה לספר לי שחיי השתנו ושאני עוברת לחיות לצד מחלה כרונית שלא הולכת לשום מקום. הוא נתן לי רפסאל ושלח אותי לדרכי.

הרפסל היא תרופה קו ראשון לטיפול בדלקת במעי (כמו אספרין).  כשהתחוור לי שיש צורך ליטול את התרופה בעקביות ולתקופה ארוכה, התחילו לעלות בראשי שאלות וחששות שהרגשתי אין מי שיוכל לענות לי עליהן. יותר מכל, הטרידה אותי השאלה הבסיסית האם זו גזירת גורל ואין טיפולים חלופיים? האם נגזר עלי ליטול תרופות כל חיי תוך ידיעה שמדי פעם תידרש אסקלציה במינון ובעצמת הטיפול התרופתי? לצערי, בקרב מרבית הרופאים הקונבנציונאליים איתם נועצתי לא מצאתי את התשובות שחיפשתי. הם תמיד היו ספקנים מדי, או ידענים מדי בשביל לקחת את התהיות שלי ברצינות וניסו להכניס אותי לנתיב המוכר והידוע.  נאלצתי להתחיל לחפש פתרונות בעצמי, במיוחד מאחר ומהר מאוד נדרשתי להעלות את המינון ולשלב בטיפול הקונבנציונלי הרגיל שניתן לי גם נרות, חוקנים ובדיקות נוספות לאפשרות של תרופות חזקות יותר. הרגשתי שהכיוון הזה לא מקדם אותי ואם זה לא מספיק, הוא התחיל להשפיע עלי ברמה הנפשית מה – שגרם לפגיעה נוספת באיכות החיים שלי, שכבר כך ספגה מכה משמעותית.

 ההכרה – יש לי קוליטיס! עכשיו, מה עושים עם זה?

קשה היה לי לקבל את העובדה שגופי “בוגד בי” (בסה”כ התנהגתי אליו די בכבוד לאורך השנים: עסקתי בספורט, מעולם לא עישנתי, כמעט ולא שתיתי…). התחלתי לחפש פתרונות מכל הסוגים לאט לאט התברר כי הפרוקטיטיס התפשט במעלה המעי או שלא אובחן נכון וכי יש לי דלקת מפושטת כמעט עד המעי הדק, מה שאומר שהאבחנה החדשה היא קוליטיס.

לפחות יש לי מחלה שיש לעוד הרבה אנשים, חשבתי לעצמי, בטוח אמצא פתרון . היה ברור לי שאני צריכה לקחת אחריות על החיים שלי והחלטתי ללמוד את הנושא. למרות שהרופאים התעקשו שאין קשר לתזונה, הרגשתי שלא הגיוני שמחלה ששכיחותה עולה עם רמת ההכנסה והצריכה של תזונה מערבית לא קשורה כלל למה שאני אוכלת! החלטתי לבדוק את הנושא אישית. כחלק מהשינויים שהמחלה גזרה עלי, נרשמתי ללימודי נטורופתיה במכללת ברושים כשלב ראשון בחיפוש אחר מזור למחלה ולסימפטומים שלה שאיימו להחריב את חיי כפי שהכרתי ואהבתי אותם.

הדרך לבריאות ולחזרה לאיכות חיים

ככל שלמדתי, התנסיתי, טופלתי וחקרתי  -הבנתי כי רב הנסתר על הנגלה, ותזונה בלבד או שקט נפשי בלבד או תרופות לבד, כלום לא עוזר. צריך לחשב מסלול מחדש ולפעול בכל הכיוונים ובגישה הוליסטית (מלאה/שלמה).

הרופאים יודעים לטפל בדלקת עם תרופות במטרה  ”להשקיט” את מערכת החיסון. לא לכולם זה עוזר לאורך זמן בלי שינוי אמיתי. האם התרופות לא גורמות לתופעות לוואי? האם הן יכולות להרוס את איכות החיים? האם התרופות יכולות לפגוע ביכולת הגוף להתאושש ו”תקן את עצמו”?

במקרה שלי הצלחתי להגיע לרופאת גסטרו שהאמינה בי וקבענו כי אפשר לעשות טיפול אינטגרטיבי.

בשלב הראשון המשכתי עם רפסאל (קו ראשון) במקביל להיותי מטופלת אצל נטורופתית ומדקר סיני שהוסיף לי צמחי מרפא. הלימודים בברושים דרשו גם קורסים של יוגה והתפתחות אישית ובכלל הייתי ועדין בסביבה מאוד תומכת.

כבר שנתיים, אני יכולה לשתף שאני ברמיסה ארוכה מאוד ויש לי הרגשה של הצלחה ואושר על התהליך שעברתי. גם בקליניקה כשאני פוגשת מטופלים שמקבלים בהפתעה שהם חולים במחלה אוטואימונית או מרגישים שהגוף בוגד בהם פתאום, אני מבינה מעומק לבי כי חוויתי חלק מהתסמינים האלו ועוד רבים אחרים.

עכשיו אני במקום שיכול לעזור להביא את הידע והניסיון האישי שלי.

עומדת לרשותכם.

עוד מהבלוג של merav alphandary

תצוגה מקדימה

תזונה צמחונית יכולה לעזור לחולי קרוהן

תזונה בעיקר צמחונות משמרת רמיסיה ארוכת טווח ותומכת בהפסקת טיפול תרופתי בקרוהן. במחקר שפורסם ב28.5.2010 בWorld Journal of Gastroenterology נבדקה מניעת הדלקה מחודשת של מחלת קרוהן בקרב חולים שכבר הגיעו לרמסיה. המחקר השווה על פני תקופה של...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

דיאטה של פרופסור לווין – מחקר על השפעת התזונה במחלת קרוהן (Chohn)

החלטתי לקחת על עצמי ולפרסם בעברית את עיקרי הדברים ( באתר   שלי http://merav4u.co.il) בעיקר כי יש הרבה מאוד רופאים ששנים מאמינים שאין קשר בין התזונה ומחלות מעי דלקתי אז עכשיו יש מחקר...

תגובות

פורסם לפני 5 months
תצוגה מקדימה

כאב גב או כאב מצב? זאת השאלה!

אני משתפת אתכם ממשהו שהיה לאחרונה - פעם ראשונה חוויתי כאב גב תחתון שהתחיל בקטן  והתגבר שהלך והתגבר תקיעות גמורה ואי יכולת לרדת מהמיטה. מיד אחרי הכאב, והרחמים העצמאים הגיעו מחשבות אחרות... מה היה קורה לו בדוק עכשיו הייתה לי...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה