הבלוג של Danit Lawrence

ישראלית בניו זילנד

פתאום מצאתי את עצמי בסוף העולם, 24 שעות טיסה מהבית מקימה יחד עם בעלי את הקן המשפחתי שלנו... אז איך הגעתי לניו זילנד? איך החיים פה? באמת גן עדן?

עדכונים:

פוסטים: 2

החל מדצמבר 2010

ניו זילנד מתעוררת לחיים עם פתיחת תחרות הראגבי וורלד קאפ

10/09/2011

אוו ראגבי, האמת לא התעניינתי בזה עד שהגעתי לפה, כבר בביקורי הראשון ויעידו הנמשים שצצו לי על הפנים (אחרי 7 שעות צפייה במשחקי ראגבי) שהתאהבתי במשחק הזה. האוירה, ההאקה, המשחק, הצ’יפס והבירה …

בתקופה האחרונה יש בעיר באזז, אוירה של “חג” , נבנו מבנים חדשים,שופרו ישנים, נבנה מזח מדהים עם מסעדות צופות לים והכל למען משחקי הראגבי שהתחילו היום. בשבועיים האחרונים יצא לי לא מעט לראות את שחקני הראגבי ממספר מדינות בחדר הכושר שלי וזה ללא ספק העלה את סף ההתרגשות.

4 שנים ארך הארגון, שכלל ויכוחים אין סופיים, כותרות ראשיות במהדורות החדשות והעיתונים היכן למקם את האצטדיון, בלב העיר או בנמל? ואני גיחכתי לעצמי ולא הבנתי מה זה ממש משנה ולמה זה מצריך כותרות ראשיות? חסר דברים לדאוג להם בעולם? נו באמת…

היום נוכחתי לדעת שכן, כן זהו אחד הדברים החשובים לניו זילנדים (ולשכניהם) והראגבי זה בעצם דת ואין כמו ראגבי להעלאת רוח הפטריוטיזם במיוחד לאחר רעידות האדמה החוזרות ונשנות בכרייסטצ’רץ’.

ארזנו את הילדים ושמנו פעמינו לנמל, יום אביבי שמשי ונעים לצפות במשט הוואקות (קאנו של המאורים) ולנשום קצת מהאוירה. אכן היתה אוירה כ 200,000 איש הגיעו לאזור, חלקם מחופשים, חלקם שתויים ולכולם מכנה משותף הראגבי. המשט היה מכובד יפה ומרגש, טקס הפתיחה היה עוצר נשימה ומופע הזיקוקים היה מרהיב ביופיו ובכל רחבי העיר שלא לדבר על ההאקה (ריקוד המלחמה של המאורים ילידי ניו זילנד) שברווז את עורי .

זה מה שצפוי לנו מעתה ולעוד 6 שבועות: עיר שהתעוררה מתרדמת אנשים מחוייכים שתויים ושמחים ואם מזג האויר היה עד עתה נושא השיחה המרכזי עתה יש נושא חדש…ראגבי.

ואני, ישראלית בניו זילנד, מריעה לאול בלייקס (הקבוצה הניו זילנדית) אך הדגל שלי תמיד יהיה כחול ולבן :-))
צ’ירס

עוד מהבלוג של Danit Lawrence

תצוגה מקדימה

התחלה חדשה

"מאיפה את? מניו זילנד?"  העיניים נפתחות וחיוך רחב נשפך על פני המוכרת בחנות בעת ביקורי האחרון בארץ. " אז מה איך באוסטרליה?  " ואני מתקנת אותה בעדינות, אני גרה בניו זילנד. "הא ... שיואו כולי קנאה מה שראיתי במרוץ למיליון אני מתה...

תגובות

פורסם לפני 9 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה