הבלוג של יונית צוקרמן

מעורב

אמממ....לא בת 16 אבל יודעת משהו על העולם הזה....שצריך לחיות את הווה כי אין לדעת מה יהיה מחר .....

עדכונים:

פוסטים: 222

החל מספטמבר 2011

בפעם הראשונה בחיים שלי אני הולכת להיפרד מכל מה שאני מכירה לשבוע שלם ומצטרפת למסע “מלכת המדבר” בקריגיזסטן. האם אני אצליח להפוך למלכה אמיתית גם מחוץ לממלכת המטבח שלי?

19/07/2015

יונית צוקרמן (צילום עצמי)

אחרי שפרסמתי את הפוסט שלי על המיונים למלכת המדבר, קראתי אותו שוב ושוב, כל פעם נדהמתי מחדש לקרוא ולגלות את הערצה והאהבה של הקוראים שלי. בשבילי, זו הייתה הזכייה הגדולה, לא ממש עניין אותי אם אני זו שאצא למסע מבין הבלוגריות . מבחינתי, אני את הפרס שלי קיבלתי- פעם ראשונה כתבתי בבלוג, בלי להסתתר מאחורי מתכון, הייתי מי שאני ומה שאני. הייתי גאה בדרך ובתהליך שעברתי ביום המיונים . הרגשתי בוגרת, וכל פעם בלי שאף אחד יראה, הייתי נכנסת לפוסט וקוראת, אומרת לעצמי- אני כתבתי את זה?!

אמרתי לעצמי, אין ספק שהטיול היה מעניק לי חוויה אחרת, הייתי לומדת עוד על עצמי, ומגלה את עצמי עוד ועוד.

חזרתי לעולמי, לממלכתי, למקום שבו אני מרגישה הכי טוב- המטבח. בעודי מכינה פשטידת ברוקולי. אני מקבלת שיחה מדודה פטוניה. כשדודה מתקשרת, היא בד”כ שואלת, מתעניינת, מבקשת עוד ועוד מתכונים. הפעם דודה, התקשרה לבשר לי שנבחרתי לצאת מלכת המדבר.

בהתחלה לא כל כך האמנתי ולא הבנתי את המשמעות, שאני, כן אני, אצא לטיול אתגרי בקריגיזסטן עם נשים נוספות מכל קצוות הארץ. שאני, יונית צוקרמן הולכת למלכת המדבר. טיול אחר מכל מה שהכרתי עד היום, שאני מגשימה את החלום של כל אישה שהייתה ביום המיונים.

כשאני הלכתי לסקר את יום המיונים למלכת המדבר, לא היה לי חלום כזה. באתי במטרה אחת, להבין מה זה מלכת המדבר. לסקר, לחוות משהו אחר מחיי היום יום שלי. עכשיו אני מצטרפת לאותן בנות שישבו סביבי, וחלמו על היום שבו הן יעלו על טיסה ויחוו את מסע שחלמו עליו כל כך.

הכנסתי את הפשטידה לתנור, התיישבתי בספה, ומיליון מחשבות חלפו לי בראש- מה עם העבודה? המשפחה? הבלוג? הבישולים? הנחירות של בוני שישן על השטיח בסלון החזירו אותי למציאות. הדבר הראשון שעשיתי היה לחייג לבעלי, לספר לו, שמלכת המטבח שלו מורידה את הסינר ויוצאת למסע מלכת המדבר.

השאלה הראשונה שהוא שאל אותי, ‘אז את הולכת לבשל להם?!’ לא, אני לא. אני יוצאת למסע שהוא כולו חוויה  מעצימה, חוויה נשית מחזקת ובעיקר אחרת מהיום יום שלי. אני אפילו לא חושבת שאגלה להם שאני יודעת לבשל. פעם בחיים אני צריכה ליהנות מעולם אחר, שהוא לא רק מטבח. קול של צחוק ברקע, ‘נחכה ונראה’, הוא אמר.

אם לא הייתי כל כך נרגשת ושמחה מהבשורה, הייתי עוד עלולה להתעצבן מהצחוק, אבל אני יודעת שהוא מכיר אותי הכי טוב בעולם, וסביר להניח שאחרי יומיים האצבעות יתחילו לגרד לי ואני אחפש את הדרך למטבח בשטח.

יונית צוקרמן (צילום עצמי)

אף אחד מהעולם שלי, שמכיר אותי, לא מאמין שאני אצא למלכת המדבר. מה לך ולזה?! אבל אני יודעת מה לי ולזה. חוויה של פעם אחת בחיים, חוויה שתשאיר בך חותם ובגרות ועוד קצת חוכמת חיים (אני מקווה, תחזיקו לי אצבעות ).

אני מתרגשת, אך לא אשקר, אני גם חוששת- עם מי אצא למסע, האם אני אהנה מהחוויה, ואולי יהיה לי קשה בשטח, שבוע בלי המשפחה שלי, המטבח שלי ? האם זה באמת בשבילי? הרבה מחשבות וחוסר ידיעה. רק דבר אחד אני יודעת- אחת בשביל כולם, כולם בשביל אחת, ואני הולכת להיות אחת כזו.

תאחלו לי בהצלחה, תחזיקו לי אצבעות, ואני מבטיחה שאם תהיה לי קליטה , אני מעלה לכם פוסט מקריגזסטן!

עוד מהבלוג של יונית צוקרמן

תצוגה מקדימה

עוגיות שלא שורדות 24 שעות

 עברתי דירה למתכון לחצו פה ...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

קציצות עוף

את המתכון הזה לא תמצאו ברשת ובאף מקום ! והוא עבר...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה