הבלוג של מתנחלות ברשת

mitnachlot

"מתנחלות ברשת" הוא בלוג משותף לחמש נשים מיו"ש, יחד עם כותבות אורחות, בו אנחנו מספרות על החיים עצמם. הזדמנות להכיר, להגיב וליצור שיח שיאפשר לכולנו לדבר על מה שיושב לנו על הלב. לבלוג: http://mitnachlot.co.il

עדכונים:

פוסטים: 209

החל מנובמבר 2012

מגיל 16 אני פעילה פוליטית, לומדת מה כוחו של העם בהשפעה על נבחריו. שבוע ימים לפני הבחירות אני מבקשת מכם, כל מגלגלי העיניים, העייפים והאדישים, תחשבו על זה שוב ובואו לקלפי

24/02/2020

לשם שחר, עלי

תמיד כששואלים אותי איך הכרתי את אורי, בעלי, ואני עונה “במפלגה”, אנשים מרימים גבה וצוחקים. חלקם גם מוסיפים בציניות “לפחות משהו אחד טוב יצא משם…”.
אז זהו, שאני פעילה במפלגה כבר שש שנים (שזה יותר מרבע מכל החיים שלי!) ואני יכולה להגיד לכם שהרבה דברים טובים יצאו מהמפלגה. ואני רגילה לגמרי, מבטיחה. אני יודעת להעלות סטורי באינסטגרם בדיוק כמוכם, ומתלבטת ברי-בר איזה גודל שייק לקחת. כמו כולכם, נורמלית.

56811354_2533020863415943_2476465734713081856_n
עם החברים מהמפלגה

זה לא פוסט תעמולה, ואני ממש לא הולכת לסקור לכם את מעשיה של המפלגה שלי או הכנסת שלנו בשנים האחרונות. רק לנסות לבקש, או להעלות למודעות – את נושא הבחירות הקרובות.
אני גם לא אומרת לכם לאיזה מפלגה להצביע, או איזה פתק לשים בקלפי. לכל מפלגה יש עקרון אחד לפחות שאני מסכימה איתו, ומאמינה בהם שיקדמו את אותו נושא. כן, גם עם חלק מהערכים של “העבודה-גשר-מרצ” אני מסכימה.

IMG-20190329-WA0017

עם פרופ’ שמחה גולדין, ח”כ עידית סילמן מ”ימינה” וח”כ לשעבר חיים ילין מ”יש עתיד”

אפשר לומר שכל אדם שני שאני מדברת איתו על נושא הבחירות המתקרבות, מגלגל עיניים ומפטיר לעברי שהוא ממש לא מתכוון לבזבז זמן, דלק או אנרגיה וללכת להצביע ב-2.3. שהוא מעדיף לטייל בזמן הזה, ללכת לראות סרט או לשחק עם הילדים.
וכל אדם כזה, עוד קצת מסובב לי את הסכין בלב ומראה לי מה המצב של העם שלנו.
ובכן, רבותיי, המצב ממש לא משהו.

כל העניין של בחירות דמוקרטיות – זה לשמוע את העם. מה העם רוצה. מה העם צריך ומה הוא מחפש. וכל הקטע של הכנסת שלנו – זה שכל נציגה ונציג שיושבים שם – זה לא כי הם בחרו בזה. הם מוכשרים, כריזמטיים ואקטיביסטים (רובם לפחות אם לא כולם) – אבל לא הם בחרו את עצמם. העם בחר אותם! כל חבר כנסת שיושב שם – הוא מנדט. הוא איזה 33,000 אנשים שהחליטו שהוא מייצג אותם.

אז תגידו מה שתגידו, כל אדם שלא הולך להצביע – מפקיר את הגורל של המדינה שלנו ואת הגורל של הילדים שלו – בידיהם של אנשים שהוא אפילו לא מכיר, ובכלל לא בטוח שמסכים עם דעותיהם.
אני בטוחה שכבר שמעתם את זה, וראיתם סרטונים או כתבות שגרמו לכם לוותר, אבל בבקשה – תחשבו על זה שוב. תחשבו שוב על המעשה הגדול הזה – של ללכת להשפיע על העתיד.

במשרד

במטה המפלגה

תנצלו את יום הבחירות הזה כדי להסביר לילדיכם על חשיבות הכנסת, הדמוקרטיה והמדינה (חכם שומע שלוש פעמים), ותזכרו שאתם, ההורים – הם מי שילדיכם רואים מול עיניהם, ואיך שאתם תחנכו אותם – ככה הם יתנהלו גם בהמשך חייהם.

אז אני לֹשם, ויש מצב שחלקכם מנסים להבין עדיין איך אומרים את השם שלי נכון. הגיוני שהדעות שלנו מנוגדות, ואולי אם היינו צריכים להשתתף באותו פאנל בחירות, היו שם הרבה ויכוחים ויכול להיות אפילו שגם צעקות.
אבל אני אגלה לכם סוד, יש משהו אחד שאנחנו בטוח מסכימים עליו – כולנו רוצים שעתיד המדינה שלנו יהיה טוב.


לשם שחר

לשם שחר היא בת 21, נשואה, גרה בעלי, סטודנטית באוני’ אריאל ועובדת ברווחה של מועצת השומרון. פעילה פוליטית

עוד מהבלוג של מתנחלות ברשת

תצוגה מקדימה

לפעמים החירות בוחרת בך

כרמי אור, בת 35, אמא לשלושה בנים מתבגרים מדהימים (לא משוחדת בכלל), גרה ביקיר שבשומרון, מאמנת כלכלית ואוהבת את התכנית האלוקית באשר היא... חירות היא בחירה. לא תמיד בוחרים בה, לפעמים היא בוחרת אותך, ואת רק צריכה לקחת את ההזדמנות...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

קבורה לדתיים בלבד

אמרו לי שהבירוקרטיה רודפת אותנו לכל מקום בחיים. אבל לא ידעתי שזה נמשך גם אחרי שאנחנו מתים, בזמן שאנו מתאבלים על מות אדם כל כך קרוב אלינו; מאת: הילה לוקסנבורג, 28, מנהלת מערך הסיורים של מועצת יש"ע. לדאוג למודעות...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

המטפחת הבלתי רלוונטית בעליל

הפוסט שלפניכם נכתב ב-2013 על ידי נעמה הנקין. אמש נרצחו נעמה ובעלה איתם בפיגוע ירי והותירו ארבעה ילדים יתומים. יהי זכרם ברוך. שוב אני מתארגנת לנסוע לפגישת עבודה בתל-אביב, שוב פותחת את הארון כדי להתלבט בפעם המאה מה ללבוש...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה