הבלוג של מתנחלות ברשת

mitnachlot

"מתנחלות ברשת" הוא בלוג משותף לחמש נשים מיו"ש, יחד עם כותבות אורחות, בו אנחנו מספרות על החיים עצמם. הזדמנות להכיר, להגיב וליצור שיח שיאפשר לכולנו לדבר על מה שיושב לנו על הלב. לבלוג: http://mitnachlot.co.il

עדכונים:

פוסטים: 205

החל מנובמבר 2012

אנחנו קבוצה של מתגעגעים. קבוצה אנושית נפלאה שאיבדה בן או אח – או גם וגם – וכולנו ממשיכים הלאה וקדימה. בחרנו להבין שהחיים גדולים הרבה יותר מסך כל ההבנות, החישובים, הנוסחאות וההעדפות שלנו. אז איך זה? איך זה שנבחרי הציבור שלי לא יודעים לוותר?

11/12/2019

שרה רוזנפלד, כוכב השחר

אתמול היו בחירות לראשות יד לבנים, ואני הלכתי להצביע. רציתי להשפיע. בשנה הזו בה כבר הצבעתי שלוש פעמים – פעם למועצה האזורית, ופעמיים לכנסת – ולצערי כנראה איאלץ להצביע לה שוב.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
צילום: www.freepik.com

כשהכנסתי את המעטפה לקופסה, וראיתי סביבי את עשרות ההורים השכולים שהגיעו להצביע, עלתה בי תחושת תסכול ועצב גדולה ורבה.
כולנו כאן קבוצה של מתגעגעים. קבוצה אנושית נפלאה שאיבדה בן או אח – או גם וגם – וכולנו ממשיכים הלאה וקדימה. כולנו כאן למדנו לוותר על הדבר היקר ביותר שלנו ובכל זאת ולמרות זאת בחרנו שוב ושוב לבחור בחיים. להמשיך עם אבן כבדה על הלב. להמשיך עם הידיעה שלעולם ועד נרגיש קטועים, עם לב שבור וחוסר הבנה למה זה קרה לנו. כולנו כאן בחרנו לחבק ולאהוב לחזק ולהתחזק עם הילדים שאיתנו. להבין שהחיים גדולים הרבה יותר מסך כל ההבנות, החישובים, הנוסחאות וההעדפות שלנו.
אז איך זה? איך זה שנבחרי הציבור שלי לא יודעים לוותר? לוותר על מקום. לוותר על רעיון. לוותר ולהגיע לפשרה… לוותר כדי לא להותיר אותנו פצועים וחבולים עוד יותר.
למרות שאני לא נמצאת בתוך חדרי המשאים והמתנים, ברור לי מעל כל צל של ספק שניתן היה להגיע לאיזושהי נוסחה שתתעלה מעל היום יום, מעל הכאן ועכשיו, מעל הרוטציות, הסיגרים והצוללות. ואם אנחנו ההורים התעלינו מעל הקריעה שעברנו – יכולתם גם אתם כולכם – כל אחד במקומו, במפלגתו, באמירותיו ובעקרונותיו – ולמצוא את הדרך לתת לנו דוגמה לאחדות, לבחירה בחיים שפויים, לבחירה להתבונן באלו שאיתנו כאן. הייתם צריכים וחייבים להתעלות ולבחור בנו.
ואם קשה לכם – בואו ליד לבנים – יש שם הרבה מורי דרך לחיים שיוכלו ללמד אתכם שיעור בוויתור. שיעור על בחירה בדרך הטובה והנכונה יותר.
וכל זמן שהנר דולק ניתן לתקן.
—–
sara_k
שרה רוזנפלד היא עו”ס קלינית ומטפלת זוגית, אמם של יצחקי ז”ל, טייס חיל האוויר, ומלאכי הי”ד, שנרצח בפיגוע ירי בשנת 2015.

עוד מהבלוג של מתנחלות ברשת

תצוגה מקדימה

לפעמים החירות בוחרת בך

כרמי אור, בת 35, אמא לשלושה בנים מתבגרים מדהימים (לא משוחדת בכלל), גרה ביקיר שבשומרון, מאמנת כלכלית ואוהבת את התכנית האלוקית באשר היא... חירות היא בחירה. לא תמיד בוחרים בה, לפעמים היא בוחרת אותך, ואת רק צריכה לקחת את ההזדמנות...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

קבורה לדתיים בלבד

אמרו לי שהבירוקרטיה רודפת אותנו לכל מקום בחיים. אבל לא ידעתי שזה נמשך גם אחרי שאנחנו מתים, בזמן שאנו מתאבלים על מות אדם כל כך קרוב אלינו; מאת: הילה לוקסנבורג, 28, מנהלת מערך הסיורים של מועצת יש"ע. לדאוג למודעות...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

המטפחת הבלתי רלוונטית בעליל

הפוסט שלפניכם נכתב ב-2013 על ידי נעמה הנקין. אמש נרצחו נעמה ובעלה איתם בפיגוע ירי והותירו ארבעה ילדים יתומים. יהי זכרם ברוך. שוב אני מתארגנת לנסוע לפגישת עבודה בתל-אביב, שוב פותחת את הארון כדי להתלבט בפעם המאה מה ללבוש...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה