הבלוג של מירית וולך

עוטפת בארז

אמא אווזה לארבעה ילדים (בחמש שנים), גרה בנגב המערבי (עוטף עזה), חברת קיבוץ, נשואה ועובדת, מנסה לפנות בחיי גם מקום לעצמי

עדכונים:

פוסטים: 197

החל מיולי 2014

לכבוד הוולנטיין – המלצה על שני ספרים רומנטיים להפליא, לנשים ולגברים, ודווקא מז’אנרים שלא הייתם חושדים בהם ברומנטיות כלל

11/02/2015

IMG_1199

שניים מהז’אנרים החביבים עליי, מד”ב ופנטזיה, לא מתקשרים בקלות לרומנטיקה.

מד”ב נחשב ז’אנר טכנולוגי, יורמי, לבנים בלבד, העובדה שתור הזהב שלו היתה בשנות ה50 בארה”ב, תקופה בה רומנטיקה לא בדיוק כיכבה בסיפורים, לא מסייעת להפגת רושם זה.

לפנטזיה גם יצא שם של קיצונית. או שמדובר בדביקות לבנות הנעורים (זרם פופולארי לאחרונה) או בגבול הטעם הטוב / על סף פורנוגרפיה, או שאין רגש.

אבל בכל אחד מהז’אנרים האלה אפשרי בהחלט לדוג גם ספרים רומנטיים טובים, במיוחד לוולנטיין המתקרב ובא. דליתי עבורכם את שני הספרים הכי רומנטיים (לדעתי), אחד לכל ז’אנר.

 

“אבק כוכבים”, ניל גיימן

אבק_כוכבים

 

על ניל גיימן כתבתי כשבחרתי את ספר השנה המתורגם שלי ל2014, הוא סופר פנטזיה אפל למדיי,עם הרבה הומור שרובו או פרוע, או שחור, או שניהם ביחד. ואין לי מילים להבהיר עד כמה אני מאוהבת בספריו. אבל “אבק כוכבים” הוא בראש ובראשונה ספר מקסים ורומנטי, לא אפל כמו רוב ספריו. ואם ראיתם את הסרט – דעו שהוא עשה לספר עוול נוראי, למרות שבפני עצמו הוא חביב.

טריסטן גר בעיירה “חומה” בה חומה גדולה חוצצת בין עולם הפיות לעולם בני האדם, רק פעם בשנה מתערבבים אלו באלו ביריד. טריסטן מגלה להפתעתו שהוא תוצר של ערבוב שכזה, אמו מעולם הפיות.

הוא מבטיח להביא לאהובתו כוכב נופל ויוצא למסע אל מעבר לחומה, מסע בו החוקים שונים לחלוטין מהחוקים אותם הכיר כל ימיו, מסע של קסם והרפתקאות, של חוסר הבנות ומכשפות רעות, של נבואות סתומות ומלכים אדירים שלמען ירושת כסאם אח ירצח את אחיו, בעוד רוחות הרפאים של שאר האחים שנרצחו מעודדות בהיחבא.

אין שום דרך לתאר את הספר ואת העלילה בלי להרוג את שניהם, צריך פשוט לקרוא אותו, ולהרגיש מאוהבים. כי האהבה עוברת בספר כחוט השני, מכוסה כולה באבק כוכבים… וגם אם אתם לא מחובבי הפנטזיה – יש סיכוי גדול שאת הספר הזה כן תאהבו.

 

“אשתו של הנוסע בזמן” אודרי ניפנגר

220px-Eishto_shel_hanoshea_bazman_med

 

מגזרת המדע הבדיוני מגיע הספר הכי רומנטי שאני מכירה, והוא כולו סיפור אהבתם של קלייר, אומנית פיסול בנייר ממשפחה עשירה, והנרי, ספרן שבעיה גנטית גורמת לו לסוע בזמן ללא יכולת שליטה על כך.

הנרי זז קדימה ואחורה בטווח חייו (בעיקר, מעט מאוד חריגות וגם הן בעשורים ספורים) ומגיע ללא דבר עליו, בלי בגדים למשל, מה שמהווה בעיה. כמובן גם לא קל לנהל חיים בהם אתה פתאום נעלם ומי יודע מתי תחזור.

האהבה בין קלייר להנרי כתובה מראש, כל אחד מהם מכיר את השני עם ידיעה שבעתיד הם נשואים, והם עוברים קשיים רבים עקב בעייתו של הנרי (זה גם המקום להזהיר שלא לקרוא את הספר בהריון), אבל הם שם לתמוך האחד בשני. לא בדרך דביקה אלא בזוגיות מציאותית, עם ריבים וקשיים ואהבה ענקית שמאפשרת להם להמשיך הלאה ולהתגבר על הכל.

כמי שנשואה לאיש מדהים שסובל ממיגרנות הזדהתי מאוד עם חששותיה של קלייר מפני תכנון תוכניות, שמא הנרי פתאום ייעלם לה. נכון שהנרי נעלם בנבכי הזמן בעוד שארז בנבכי הכאב, אבל הטריגרים להיעלמויות דומים והחששות של מה אם זה יקרה בחתונה (כמו בשאר סיטואציות לא מתאימות) מוכרים לי מאוד מאוד!

גם כאן, הז’אנר הוא לא הדבר העיקרי, והספר ידבר אל לבם של כל האוהבים, וגם כאן הסרט עשה עוול לספר (אם כי עוול פחות בהרבה מאשר ב”אבק כוכבים”).

תהנו

ואל תשכחו להנות לא רק מהספרים אלא גם מאהוב או אהובת לבכם

 
עוד ביקורות םפרים מאת ספרנית בדימוס – בלוח הפינטרסט שלי או פה

עוד מהבלוג של מירית וולך

תצוגה מקדימה

סימה גרנות ז"ל

** עדכון נובמבר 2019 **  דינו של הרוצח נגזר והוא עונש מאסר עולם, כמו כן הוא יפצה את שלושת ילדיה של הנרצחת ושלו בסכום המקסימלי הקבוע בחוק, 258 אלף שקלים. בעת הקראת גזר הדין, טען הרוצח השפל כי הוא ניסה לשמור עבור ילדיו ונכדיו את...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מכתב ששלחתי הערב לשר ליצמן, שר הבריאות

התמונה מתוך אתר shutterstock כבוד השר ליצמן שלום וברכה, ... בינואר 2015, לפני כשנה, אחד מילדיי עבר אירוע של איבוד הכרה פתאומי ומוזר. בגיל שנתיים ו11...

תצוגה מקדימה

40

. . 10 דברים שלמדתי בדרך: 1. אם מכבדים את מי שעומד מולך - תמיד יימצא פתרון (כמובן שהכבוד צריך להיות הדדי) 2. אני  חייבת לדאוג לעצמי, ולא לשכוח אותי 3. לסמוך על האינטואיציות...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה