הבלוג של מירית וולך

עוטפת בארז

אמא אווזה לארבעה ילדים (בחמש שנים), גרה בנגב המערבי (עוטף עזה), חברת קיבוץ, נשואה ועובדת, מנסה לפנות בחיי גם מקום לעצמי

עדכונים:

פוסטים: 196

החל מיולי 2014

היום שאחרי? חזרנו הביתה, אבל תודעתית אנחנו עדיין לא מרגישים בבית

10/08/2014

זה הדברים הקטנים שהכי קשים

להרגיל מחדש את דולב להירדם לבד, היחיד משלושת ילדינו שעשה זאת…

לשקם את הגמילה של דביר.

להשיב לכולנו את המסגרת, את היומיום, את הכללים, את היכולת לקום בבוקר ולהיפרד בבתי הילדים, להתרכז בעבודה, להיפגש שוב בארבע, לדעת שהולכים לישון, קמים בבוקר, ושוב הולכים לישון והכל בבית שלנו, בלי שינויים מהרגע להרגע.

IMGP2890

 

זה השניה לעצמי, הדקה עם בעלי, החתולה שהחליטה לסמן את המיטה של דולב בשתן שוב ושוב, היכולת לחשוב טיפה קדימה, בלי לחשוש שSMS בודד יחריב לך בשניה את כל התוכניות (כמו שקרה שוב ושוב בחודש האחרון).

היכולת ללכת בחוץ בנחת, ללא חישוב תמידי לאיפה נברח אם בצעד הזה יהיה צבע אדום ולאיפה נברח אם הוא יגיע בצעד הבא.

החומרים מהם עשויים החיים של כולכם (ועד לא מזמן גם שלנו), הידיעה הבטוחה שיש שגרה שתמיד שם, אלא אם אנחנו בחרנו להפר אותה, או קרה מקרה חריג.

אז זהו, שבחודש האחרון היו לנו עשרות מקרים חריגים, אי אפשר היה להבטיח כלום לילדים, לדעת מה ילד יום, עברנו לעבוד בלו”זים של השעה הקרובה, וגם זה לפעמים שובש פתאום.

איך מחזירים להם את האמון בנו? איך מחזירים לנו את האמון במדינה שזרקה מעליה את האחריות עלינו? מאיפה בכלל מתחילים?

ואתם יודעים, קיץ, אומנם החופש הגדול בקיבוץ הוא קצר במיוחד (בעקרון שבוע, השנה אולי יהיה פחות לאור הנסיבות) אבל עוד 20 יום, ממש מעבר לפינה, הם חווים שינוי גדול מאוד, שלפניו כמה ימי חופש, יש לנו זמן קצר מאוד להחזיר אותם לתלם, וגם זה מתוך ההנחה (הממש לא בטוחה) שעד שיסתיימו 72 השעות הפסקת האש לא תופר והמשלחות יגיעו להסכמה.

ממבצע למבצע זה קשה יותר, זה לשקם לא רק את הפעם הזו אלא גם את היסודות הרעועים שנבנו אחרי הפעם הקודמת, לשקם את התקווה, את הידיעה שפה הכי טוב לגדל ילדים למרות הכל, את תחושת הלב שכאן הבית, ולא בשום מקום אחר.

אין לי פואנטה, רק הרבה תקווה שיתנו לנו הפעם את הצ’אנס להחלים, ושנצליח.

עוד מהבלוג של מירית וולך

תצוגה מקדימה

סימה גרנות ז"ל

סימה גרנות, 67, נרצחה בביתה ברמת השרון, על פי החשד הרוצח הוא בעלה  חודש לאחר שהגישה נגדו תלונה על אלימות, וזמן קצר לאחר שהסכימה שעל פי צו ההרחקה הם ימשיכו לגור תחת אותה קורת גג בחדרים נפרדים, נרצחה סימה גרנות ז"ל בידי בעלה...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מכתב ששלחתי הערב לשר ליצמן, שר הבריאות

התמונה מתוך אתר shutterstock כבוד השר ליצמן שלום וברכה, ... בינואר 2015, לפני כשנה, אחד מילדיי עבר אירוע של איבוד הכרה פתאומי ומוזר. בגיל שנתיים ו11...

תצוגה מקדימה

40

. . 10 דברים שלמדתי בדרך: 1. אם מכבדים את מי שעומד מולך - תמיד יימצא פתרון (כמובן שהכבוד צריך להיות הדדי) 2. אני  חייבת לדאוג לעצמי, ולא לשכוח אותי 3. לסמוך על האינטואיציות...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה