הבלוג של מירית וולך

עוטפת בארז

אמא אווזה לארבעה ילדים (בחמש שנים), גרה בעוטף-עזה, חברת קיבוץ, נשואה ועובדת, מנסה לפנות בחיי גם מקום לעצמי

עדכונים:

פוסטים: 179

עוקבים: 21

החל מיולי 2014

בישראל של ימינו אין מגדל שן אקדמאי, הוא הופל, אבל יש מגדל מזהב פוליטי. מסתבר שאפילו ללכת לחלוק כבוד אחרון לחייל שנרצח בפיגוע הוא דבר שחברי הממשלה לא יעשו ללא נוהל מיוחד. אבל האם נוהל הוא התשובה?

10/01/2017

5555

 

ראש הממשלה, מר “הוא לא ידע”, שמע בצער ובדיעבד כי אף חבר ממשלה לא השתתף בהלווית החיילים שנרצחו בפיגוע.

כאילו הוא אחרון הטוקבקיסטים ולא ראש הממשלה, האדם שאמור לנווט ולהוביל.

הוא מיהר ליידע כי הנחה על גיבוש נוהל כך שהנ”ל לא יישנה.

רציתי להזכיר לראש הממשלה שלנו שיש נוהל, נוהל פיגועים, מיוני 2007. הנוהל אומנם עוסק באזרחים שנרצחו בפיגוע אבל לא נראה לי שיש סיבה מהותית להבדל ולשוני אם הנרצח הוא לא אזרח אלא חייל. הנה, חלקים מתוך הנוהל שמצאתי בחיפוש פשוט בגוגל וערכתי למען ראש הממשלה:

4444

 

 

למקרה שהקריאה קשה בואו נדגיש את החלק הכי חשוב בהקשר שלנו: אחריות משרד ראש הממשלה – תיאום השתתפותו של נציג המדינה בטקס הלוויה.

כל הנוהל הזה, האמת, מזכיר לי את החלק מ”מדריך הטרמפיסט לגלקסיה” בו אחת הדמויות בונה בית משוגעים לעולם כולו, כי עולם בו כותבים איך לנקות שיניים עם קיסם שיניים הוא עולם שהתחרפנה עליו דעתו.

האם לא ברור שמין הראוי לכבד חלל שנפל בפיגוע בהלוויתו? האם המשפחה לא זכאית לדעת שהממשלה איתה? בתחומים הקרובים ללבו של ראש הממשלה (או לדעתם של מצביעיו) הוא יודע להרים טלפון או להיפגש אישית, האם חייל הרוג אינו קרוב ללבו כאח שכול בעצמו? האם הנתק בין הממשלה הנבחרת לציבור בוחריה רב כ”כ עד כי ללא נוהל מסודר לא יעלה בדעתו של איש משרינו לחלוק כבוד לנרצחים?

השמועות (שלא בדקתי, אבל אמינים עליי האנשים מהם שמעתי כך) אומרות כי לא היו נציגים רשמיים בהלוויות ובשבעה של האזרחים שנפגעו במהלך צוק איתן בעוטף עזה. טוב, אני מניחה שזה לא הוכרז כפיגוע אלא כמבצע, אז גם הם לא נפלו בתוך גבולות הנוהל. מעניין יהיה לבדוק את יישום הנוהל בפיגוע בו מעורבים אזרחים.

לסדום דמינו, כעמורה היינו.

עוד מהבלוג של מירית וולך

תצוגה מקדימה

סימה גרנות ז"ל

סימה גרנות, 67, נרצחה בביתה ברמת השרון, על פי החשד הרוצח הוא בעלה  חודש לאחר שהגישה נגדו תלונה על אלימות, וזמן קצר לאחר שהסכימה שעל פי צו ההרחקה הם ימשיכו לגור תחת אותה קורת גג בחדרים נפרדים, נרצחה סימה גרנות ז"ל בידי בעלה...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

מכתב ששלחתי הערב לשר ליצמן, שר הבריאות

התמונה מתוך אתר shutterstock כבוד השר ליצמן שלום וברכה, ... בינואר 2015, לפני כשנה, אחד מילדיי עבר אירוע של איבוד הכרה פתאומי ומוזר. בגיל שנתיים ו11...

תצוגה מקדימה

40

. . 10 דברים שלמדתי בדרך: 1. אם מכבדים את מי שעומד מולך - תמיד יימצא פתרון (כמובן שהכבוד צריך להיות הדדי) 2. אני  חייבת לדאוג לעצמי, ולא לשכוח אותי 3. לסמוך על האינטואיציות...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה