הבלוג של עו"ד מירית ענתבי

מבט לעבר העתיד: בדרך לשוויון מגדרי

האני מאמין שלי - "ידע הוא כח" - פ. בייקון. בראש ובראשונה, אני אשה, אם לשני ילדים מקסימים, הבן בשנות ה-20 לחייו, והבת בגיל העשרה, כאשר הפער הגדול ביניהם נובע מלידתו של "ילד שלישי"-קריירה מצליחה. ברוח האני מאמין שלי... +עוד

האני מאמין שלי - "ידע הוא כח" - פ. בייקון. בראש ובראשונה, אני אשה, אם לשני ילדים מקסימים, הבן בשנות ה-20 לחייו, והבת בגיל העשרה, כאשר הפער הגדול ביניהם נובע מלידתו של "ילד שלישי"-קריירה מצליחה. ברוח האני מאמין שלי אני בעלת שלושה תארים אקדמאיים ונטלתי חלק באינספור סימינריונים, בארץ ובחו"ל, בתחומי התמחותו של משרד עורכי הדין שאני עומדת בראשו. אני רואה עצמי כמשפטנית, ובהתאם מתבצעת העבודה במשרדי - תוך חשיבה מעמיקה, יצירתית ו"מחוץ לקופסא". כשני עשורי עבודה כשותפה במשרדים מובילים בארץ בצירוף צוות נדיר במקצועיותו, מאפשר למשרדי מתן מענה במגוון תחומי המשפט האזרחי-מסחרי, לרבות דיני משפחה, גירושין, ירושה, נדל"ן, דיני חוזים, דיני חברות, פשיטות רגל והסדרי נושים, דיני תקשורת, דיני קניין רוחני, לשון הרע ופגיעה במוניטין. הייתי מעורבת בהגשת הצעות חוק והצעות לתיקוני חקיקה לכנסת, ושותפה לכתיבתם, התגבשותם וחקיקתם של חוקים ותיקוני חקיקה. רוח ההתנדבות המלווה אותי מעת הילדות ועד עתה, נטלתי חלק בהקמת מרכז השופט חיים כהן (שופט בית המשפט העליון ז"ל) ששם לו למטרה להעניק הגנה משפטית ("פרו-בונו") לפרטים ולקבוצות אשר זכויות יסוד שלהם מקופחות. בנוסף שימשתי כמרצה במקצועות דיני חוזים, תורת המשפט ועוד במוסדות אקדמאיים שונים, ופרסמתי מאמרים רבים בתחומי התמחותי לטובת הציבור הרחב. כיום, אני נוטלת חלק במתן הרצאות כמרצה אורחת בתחומי התמחותי, וכן כמנחה ומרצה בכנסים. שמתי לי למטרה לפעול למען השגת שינויים חברתיים, הן ברמה החקיקתית והן ברמת ההלכה הפסוקה - בבתי המשפט, במטרה להביא לתיקונן של תופעות חברתיות בעייתיות בחברתנו, כאשר בעלת חשיבות עליונה בעיני - העדרו של שוויון מגדרי, אולם למען ההוגנות והצדק בהקשר לשני המינים, ובראש ובעליון - לטובת הילדים!

עדכונים:

פוסטים: 35

החל מאפריל 2015

פנה אלי אחד מן מומחים הגדולים בארץ בתחום רפואת העור והמין, בעל אינספור תארים והסמכות, בעל מוניטין רב ושמו הולך לפניו.

מטופלת בקליניקה שלו הפנתה תשומת לבו לכך שבאתר אינטרנט מסוים, בו מופיעים פרטיו משך שנים רבות החלו, לפתע פתאום, להופיע הודעות בגנותו, כביכול, של לקוחות (בשמות בדויים).

מוזר, ולכן השאלה הראשונה ששאלתיו היתה: האם ארע משהו באותו מועד בו החלו התגובות, וללא הקשר ללקוחותיו. הוא תמהה על השאלה, אך לאחר מאמץ נזכר.

מסתברא, שבמועד הפרסום הראשון ואילך, הביע לראשונה סירוב לחברה שניסתה למכור לו את מוצריה עבור המרפאה שלו, ובעקביות גם בהמשך.

לא בכדי נאמר שאין חשוב לאדם משמו, שכן מעבר לפגיעה הכלכלית הוא חש פגוע מאד ומתוסכל, דבר אשר הסב לו אף לנזקים בריאותיים.

מיד נדרשתי לטיפול במקרה, שכן בכל יום שעובר והפרסום איננו מוסר, מתעצמים הנזקים. שלבי הטיפול במקרים כגון דא של פרסום לשון הרע במדיום האינטרנט דומים:

א. תיעוד ההודעות.

ב. פניה לבעל האתר.

ג. פניה לחברה המנהלת ומתחזקת את האתר.

ד. התחקות אחר בעל כתובת כותב ההודעה האנונימית (IP), באמצעות מומחה לאתרי אינטרנט או חוקר פרטי.

ה. דרישה להסרת התוכן הפוגעני מבעל האתר.

ו. דרישה לפיצוי והתנצלות ו/או תביעה משפטית כנגד בעל האתר (אם לא הסיר התוכן) ו/או מפרסם התוכן.

 במקרה זה הסתבר לנו שבעל האתר נטש את הארץ לטובת חו״ל. אין לומר נואש, ופנינו לחברה שמנהלת ומתחזקת את האתר. במקביל, נשכרו שירותיו של חוקר פרטי לצורך איתור כתובת כותב ההודעה וזו הובילה לאותה חברה שהלקוח סרב לרכוש ממנה מוצריה.

עתה, כל שנותר היה לפנות לבעל האתר במכתב דרישה להסרת ההודעות, וזה עשה כן במידי, מבהלה שמפרסם תוכן המהווה לשון הרע.

 באשר לחברה שפרסמה ההודעות הפוגעניות, אזי חוק איסור לשון הרע, תשכ”ח-1965 הרואה בפגיעה בשם טוב ובמוניטין באמצעות לשון הרע, הן עבירה פלילית והן אזרחית, זכאי הנפגע אוטומטית בפיצוי בסך שלא יעלה על 50,000 ₪,  ללא צורך בהוכחת נזק, ואם הוכח בפני ביהמ”ש כי המעשה נעשה בכוונה לפגוע, זכאי הנפגע לפיצוי בסך שלא יעלה על 100,000 ש”ח, וככל שהנזקים שנגרמו לנפגע עולים על סכומים אלו, אזי יידרש להוכחת נזקיו.

בכל מקרה היזהרו מפרסום דברים פוגעניים באמצעי המדיה השונים הקיימים היום, פייסבוק, אינטרנט ועוד, וככל שנפגעתם מפרסום כזה, מומלץ לפנות במידי לעורך דין, על מנת לדאוג שהפרסום יורד מוקדם ככל הניתן.

 מחד, ראוי כי תהיו זהירים בלשונכם ובאצבעותיכם. מאידך, ראוי שתעמדו על המשמר עת פגעו בשמכם הטוב. שמכם הוא הנכס היקר ביותר ואין שני לו.

 עוד בנושא לשון הרע

 ובמאמרים פרי עטי:

הוצאת לשון הרע ומנגד האזנת סתר

כוחן של מילים ככוחם של כדורי אקדח – לשון הרע בכלי התקשורת השונים

הקץ לתלונות השווא בהליכי גירושין באמצעות תביעות נזיקין ולשון הרע

מירית ענתבי, עו”ד ומגשרת, בעלת משרד עורכי דין המתמחה בתחום האזרחי-מסחרי, לרבות דיני משפחה, גירושין וירושה, תיקי גנבת זרע/אבות בעל כורחם, תיקי נזיקין בתוך המשפחה, פשיטות רגל והסדרי נושים בשילוב דיני אישות, הקמה וליווי חברות בכל תחומי המשפט, עריכת עסקאות מקרקעין, הסכמים מסחריים ותקשורת ולשון הרע. בנוסף, הכותבת גיבשה והגישה תביעה תקדימית בארץ שעילתה גנבת זרע ומתמחה בתביעות נזקים והפחתת מזונות קטינים במקרים אלו.

עוד מהבלוג של עו"ד מירית ענתבי

תצוגה מקדימה

'גברים אינם מתאבדים. גברים רק רוצחים' – טוענות המגדריסטיות!

אני אשה מצליחה ואני בעד שוויון! אז למה דפנה הקר והרדיקליות שונאות אותי? אני אמא. אני אשה. אני עורכת דין. אני בעלת 3 תארים אקדמאיים. אני מצליחה. וכן, אני מודה באשמה - אני אחראית לכך שמתלונן/נת שווא יועמדו לדין פלילי! אני אחראית...

תסמונת הניכור ההורי | המאבק על הקשר עם הילדים | כלים משפטיים לתקיפת התופעה

אקדמות מילין וודאי מוכר לרבים מכם הסיפור הבא: גירושין, הילדים מגיעים לאב (בדרך כלל שכיח לגבי המגדר הגברי) בחוסר רצון, מתלוננים, עושים פרצופים, הורסים במכוון חפצים, במקרים חמורים נוטלים מדירתו של האב בלא ידיעתו חפצים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה