הבלוג של עו"ד מירית ענתבי

מבט לעבר העתיד: בדרך לשוויון מגדרי

האני מאמין שלי - "ידע הוא כח" - פ. בייקון. בראש ובראשונה, אני אשה, אם לשני ילדים מקסימים, הבן בשנות ה-20 לחייו, והבת בגיל העשרה, כאשר הפער הגדול ביניהם נובע מלידתו של "ילד שלישי"-קריירה מצליחה. ברוח האני מאמין שלי... +עוד

האני מאמין שלי - "ידע הוא כח" - פ. בייקון. בראש ובראשונה, אני אשה, אם לשני ילדים מקסימים, הבן בשנות ה-20 לחייו, והבת בגיל העשרה, כאשר הפער הגדול ביניהם נובע מלידתו של "ילד שלישי"-קריירה מצליחה. ברוח האני מאמין שלי אני בעלת שלושה תארים אקדמאיים ונטלתי חלק באינספור סימינריונים, בארץ ובחו"ל, בתחומי התמחותו של משרד עורכי הדין שאני עומדת בראשו. אני רואה עצמי כמשפטנית, ובהתאם מתבצעת העבודה במשרדי - תוך חשיבה מעמיקה, יצירתית ו"מחוץ לקופסא". כשני עשורי עבודה כשותפה במשרדים מובילים בארץ בצירוף צוות נדיר במקצועיותו, מאפשר למשרדי מתן מענה במגוון תחומי המשפט האזרחי-מסחרי, לרבות דיני משפחה, גירושין, ירושה, נדל"ן, דיני חוזים, דיני חברות, פשיטות רגל והסדרי נושים, דיני תקשורת, דיני קניין רוחני, לשון הרע ופגיעה במוניטין. הייתי מעורבת בהגשת הצעות חוק והצעות לתיקוני חקיקה לכנסת, ושותפה לכתיבתם, התגבשותם וחקיקתם של חוקים ותיקוני חקיקה. רוח ההתנדבות המלווה אותי מעת הילדות ועד עתה, נטלתי חלק בהקמת מרכז השופט חיים כהן (שופט בית המשפט העליון ז"ל) ששם לו למטרה להעניק הגנה משפטית ("פרו-בונו") לפרטים ולקבוצות אשר זכויות יסוד שלהם מקופחות. בנוסף שימשתי כמרצה במקצועות דיני חוזים, תורת המשפט ועוד במוסדות אקדמאיים שונים, ופרסמתי מאמרים רבים בתחומי התמחותי לטובת הציבור הרחב. כיום, אני נוטלת חלק במתן הרצאות כמרצה אורחת בתחומי התמחותי, וכן כמנחה ומרצה בכנסים. שמתי לי למטרה לפעול למען השגת שינויים חברתיים, הן ברמה החקיקתית והן ברמת ההלכה הפסוקה - בבתי המשפט, במטרה להביא לתיקונן של תופעות חברתיות בעייתיות בחברתנו, כאשר בעלת חשיבות עליונה בעיני - העדרו של שוויון מגדרי, אולם למען ההוגנות והצדק בהקשר לשני המינים, ובראש ובעליון - לטובת הילדים!

עדכונים:

פוסטים: 35

החל מאפריל 2015

#אוזלת היד של המערכת המשפטית. אוזלת היד שלנו כבני אדם-״הכתם נשאר על הקיר״#
התאפקתי ימים שלא לכתוב פוסט על המקרה המצער, שכן פוסט הוא שגרם לאובדן חייו של אדם! אולם, לא עומדת עוד בכך…
״שיימינג״, ביוש אדם בפומבי. מונח קצר, המכיל בחובו עולם ומלואו, כל אותם דברי כזב ורכיל מרושעים, המפורסמים ברשת הדיגיטלית, ובפרט בפייסבוק. מאסתי בתופעה הנוראה הזו לפני יובלות, גם בצורתה ״הפשוטה״ יותר, טרם העידן הדיגיטלי. אולם, בימים האחרונים המיאוס עלה מדרגה, זינק לראש ההר, נוכח הידיעה הקשה, שאדם נטל את חייו עקב פרסום בפייסבוק!!!
פשיטא, תופעה המעוררת בי גועל עצום, שאין לתארו במילים.
לא פשיטא – תופעה שחייבת להכנס לגדר, למצער, הגדרת לשון הרע בחוק. היום אני קוראת אף לעלית מדרגה – לקביעה לפיה אדם הנוטל חייו של אחר באמצעות – מילים – המהוות לשון הרע, יועמד לדין פלילי, למצער, בגין הריגה.
בעידן הדיגיטלי, מכוחו הפכנו ל״כפר גולבאלי קטן״, חומרתם של המעשים, כמו גם השלכותיהם, מקטן עד גדול, עלו מדרגה והינן הרות אסון.
ראיתי לקוחות הנאסרים, לקוחות המתגרשים, לקוחות הלוקים בדיכאונות קשים ואף במחשבות אובדניות, ועתה התוודעתי אף להתאבדות; הכל בעקבות דברי רכיל, שמועות, שקרים, פרסומים כוזבים, תלונות שווא ועוד, בידי ״בני אדם״.
המערכת המשפטית אף היא ידה בכך. נוכחתי, לא אחת, במערכת השיפוטית מפשפשת בדברי רכיל מרושעים, הגם שזה למטה מכבודה, וחמור מכך, קובעת קביעות על סמך אותם דברי רכיל. אותה מערכת משפטית, שאינה מענישה דיה במקרים של לשון הרע, שהרי ״בסך הכל מדובר במילים״… ואני אומרת, עד אימתי?!!! עד אימתי ניתן למוצא פינו ולשנאת אדם להרוס בני אדם, ואף להביא למותם, חמור מכל – להרוס את החברה בה אנו חיים?!
וברוח מסר שירו של דוד אבידן ״הכתם נשאר על הקיר״, אדם מת בגלל כתם על הקיר, אולם זה לא גורם לחברה לתקן את הבעיה וה״כתם נשאר על הקיר״.
אזי, הבא נחליט, כבני אדם, כל אחד לעצמו, לומר די! לתופעה האומללה הזו. אני אמרתי די! לפני יובלות, ואזעק זאת שוב ושוב ושוב!!!!

מירית ענתבי, עו”ד ומגשרת, בעלת משרד עורכי דין המתמחה בתחום האזרחי-מסחרי, לרבות דיני משפחה, גירושין וירושה, תיקי גנבת זרע/אבות בעל כורחם, תיקי נזיקין בתוך המשפחה, פשיטות רגל והסדרי נושים בשילוב דיני אישות, הקמה וליווי חברות בכל תחומי המשפט, עריכת עסקאות מקרקעין, הסכמים מסחריים ותקשורת ולשון הרע. בנוסף, הכותבת גיבשה והגישה תביעה תקדימית בארץ שעילתה גנבת זרע ומתמחה בתביעות נזקים והפחתת מזונות קטינים במקרים אלו.

עוד מהבלוג של עו"ד מירית ענתבי

תצוגה מקדימה

'גברים אינם מתאבדים. גברים רק רוצחים' – טוענות המגדריסטיות!

אני אשה מצליחה ואני בעד שוויון! אז למה דפנה הקר והרדיקליות שונאות אותי? אני אמא. אני אשה. אני עורכת דין. אני בעלת 3 תארים אקדמאיים. אני מצליחה. וכן, אני מודה באשמה - אני אחראית לכך שמתלונן/נת שווא יועמדו לדין פלילי! אני אחראית...

תסמונת הניכור ההורי | המאבק על הקשר עם הילדים | כלים משפטיים לתקיפת התופעה

אקדמות מילין וודאי מוכר לרבים מכם הסיפור הבא: גירושין, הילדים מגיעים לאב (בדרך כלל שכיח לגבי המגדר הגברי) בחוסר רצון, מתלוננים, עושים פרצופים, הורסים במכוון חפצים, במקרים חמורים נוטלים מדירתו של האב בלא ידיעתו חפצים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה