הבלוג של עו"ד מירית ענתבי

מבט לעבר העתיד: בדרך לשוויון מגדרי

האני מאמין שלי - "ידע הוא כח" - פ. בייקון. בראש ובראשונה, אני אשה, אם לשני ילדים מקסימים, הבן בשנות ה-20 לחייו, והבת בגיל העשרה, כאשר הפער הגדול ביניהם נובע מלידתו של "ילד שלישי"-קריירה מצליחה. ברוח האני מאמין שלי... +עוד

האני מאמין שלי - "ידע הוא כח" - פ. בייקון. בראש ובראשונה, אני אשה, אם לשני ילדים מקסימים, הבן בשנות ה-20 לחייו, והבת בגיל העשרה, כאשר הפער הגדול ביניהם נובע מלידתו של "ילד שלישי"-קריירה מצליחה. ברוח האני מאמין שלי אני בעלת שלושה תארים אקדמאיים ונטלתי חלק באינספור סימינריונים, בארץ ובחו"ל, בתחומי התמחותו של משרד עורכי הדין שאני עומדת בראשו. אני רואה עצמי כמשפטנית, ובהתאם מתבצעת העבודה במשרדי - תוך חשיבה מעמיקה, יצירתית ו"מחוץ לקופסא". כשני עשורי עבודה כשותפה במשרדים מובילים בארץ בצירוף צוות נדיר במקצועיותו, מאפשר למשרדי מתן מענה במגוון תחומי המשפט האזרחי-מסחרי, לרבות דיני משפחה, גירושין, ירושה, נדל"ן, דיני חוזים, דיני חברות, פשיטות רגל והסדרי נושים, דיני תקשורת, דיני קניין רוחני, לשון הרע ופגיעה במוניטין. הייתי מעורבת בהגשת הצעות חוק והצעות לתיקוני חקיקה לכנסת, ושותפה לכתיבתם, התגבשותם וחקיקתם של חוקים ותיקוני חקיקה. רוח ההתנדבות המלווה אותי מעת הילדות ועד עתה, נטלתי חלק בהקמת מרכז השופט חיים כהן (שופט בית המשפט העליון ז"ל) ששם לו למטרה להעניק הגנה משפטית ("פרו-בונו") לפרטים ולקבוצות אשר זכויות יסוד שלהם מקופחות. בנוסף שימשתי כמרצה במקצועות דיני חוזים, תורת המשפט ועוד במוסדות אקדמאיים שונים, ופרסמתי מאמרים רבים בתחומי התמחותי לטובת הציבור הרחב. כיום, אני נוטלת חלק במתן הרצאות כמרצה אורחת בתחומי התמחותי, וכן כמנחה ומרצה בכנסים. שמתי לי למטרה לפעול למען השגת שינויים חברתיים, הן ברמה החקיקתית והן ברמת ההלכה הפסוקה - בבתי המשפט, במטרה להביא לתיקונן של תופעות חברתיות בעייתיות בחברתנו, כאשר בעלת חשיבות עליונה בעיני - העדרו של שוויון מגדרי, אולם למען ההוגנות והצדק בהקשר לשני המינים, ובראש ובעליון - לטובת הילדים!

עדכונים:

פוסטים: 35

החל מאפריל 2015

חברים יקרים,

בעקבות הפרסום בהקשר לתופעת ״אבות בעל כורחם״,  הוצפתי בפניות של נשים, שביקשוני כי ״אשמיע גם את קולן״, לטובת הצגת מציאות חברתית מאוזנת. חלקן ביקשוני לסייע לקבוצות משותפות, גברים ונשים, הפועלות להשגת שינויים חברתיים. נקל היה עליי להסכים שכן, כאשה, הדוגלת בשיוויון מגדרי, ומביעה את דעותיה עוד מימי צעירותה – החל מגיל הבגרות; במהלך השירות הצבאי במסגרתו נלחמתי לבצע תפקיד ״גברי״, וביצעתי; במסגרת לימודי לתארים אקדמאיים (3 במספר…), יזמתי ופעלתי בנושא באופן רציף, ובהמשך כעורכת דין שעושה שימוש בכלי עריכת הדין להובלת והשגת שינויים חברתיים.

אני מאמינה, כי בחברה מתוקנת על השוויון להתקיים משני צידי המתרס, גברים כנשים. לשם כך, אנו, הפרטים בחברה, נדרשים לפעול למיגורה של כל! תופעה בחברתנו הכרוכה בהפלייתו של מין זה או אחר. דע עקא, במציאות דינמית ולחוצה כשלנו, שכיח כי פרטים נוקטים בגישת “לא מסכים ללא להסכים” [בארט ל. דורקו], המאופיינת בחוסר סובלנות, סבלנות והקשבה, שכן סבורים בוודאות כי דעתם היא בהכרח הנכונה. בנסיבות אלו, אני רואה לנכון, בנוסף, לפעול ולעשות הדרוש על-מנת למנוע, משני המינים, ניסיונות ל”סתימת פיות”, להתלהמות וכיו”ב, זה כנגד זה, ובעקבות כך לחשש של רבים שהבעת דעה תהפוך לכלי לניגוח אישי, וחמור מכך אף תביא עמה לשטנא. שיח תרבותי-איננו פשע! להסכים שלא להסכים-איננו עוון!

דומני, כי בהקשר לתופעות, כגון ״גנבת זרע״, תלונות שווא, מניעת הסדרי ראיה ועוד…ועוד, כלל הציבור מסכים כי אלו הרסניות לחברתנו. הבעתי דעתי, אינספור פעמים על כך, שאותן נשים הבוחרות להפוך את הגבר לאב בעל כורחו או המגישות תלונות שווא או המונעות מאב לראות את ילדיו וכיו״ב, פוגעות, אמנם, בגברים; אולם, בראש ובראשונה, פוגעות בנו כלל ציבור הנשים!!!; אותן נשים, אשר בחרו בדרך שונה להביא ילד לעולם או המבקשות לעצמן זוגיות אמיתית או אלו שזעקתן לא תשמע כאשר הן תגשנה תלונות אמת, ותיקצר היריעה.

אם בשיוויון מגדרי עסקינן, אזי אך בשבוע שעבר פרסמתי פרסום בנושא אחד, מיני רבים, המחייבים שינוי חברתי, לטובת המין הנשי, על תופעת ״מסורבי גט מתחזים״ (מונח פרי מוחי הקודח…).

ולסיום, אני קוראת לנשים וגברים כאחד, למרות המחלוקות הקשות וסיפורו האישי של כל אחד ואחת מאיתנו, להתאחד; לא ניתן להפריז בדבר חשיבותה של פעילות משותפת של שני המינים, למען השגתה של אותה מטרה – שיוויון חברתי, הגלום, בין היתר, בהורות משותפת, בחלוקה הוגנת של דמי מזונות, באי-הפליה במקומות עבודה, בשכר שווה ועוד…ועוד…ועוד…

עוד על הפעילות החברתית שלי כעורכת דין להשגת שינויים חברתיים, ניתן לקרוא באתר משרדנו ולצפות בערוץ היוטיוב שלנו.

כתמיד, אודה מאד לשיח בנושא: לתגובותיכם/ הערותיכם/ הארותיכם; כמובן, גברים ונשים…

מירית ענתבי, עו”ד ומגשרת, בעלת משרד עורכי דין המתמחה בתחום האזרחי-מסחרי, לרבות דיני משפחה, גירושין וירושה, תיקי גנבת זרע/אבות בעל כורחם, תיקי נזיקין בתוך המשפחה, פשיטות רגל והסדרי נושים בשילוב דיני אישות, הקמה וליווי חברות בכל תחומי המשפט, עריכת עסקאות מקרקעין, הסכמים מסחריים ותקשורת ולשון הרע. בנוסף, הכותבת גיבשה והגישה תביעה תקדימית בארץ שעילתה גנבת זרע ומתמחה בתביעות נזקים והפחתת מזונות קטינים במקרים אלו.

עוד מהבלוג של עו"ד מירית ענתבי

תצוגה מקדימה

'גברים אינם מתאבדים. גברים רק רוצחים' – טוענות המגדריסטיות!

אני אשה מצליחה ואני בעד שוויון! אז למה דפנה הקר והרדיקליות שונאות אותי? אני אמא. אני אשה. אני עורכת דין. אני בעלת 3 תארים אקדמאיים. אני מצליחה. וכן, אני מודה באשמה - אני אחראית לכך שמתלונן/נת שווא יועמדו לדין פלילי! אני אחראית...

תסמונת הניכור ההורי | המאבק על הקשר עם הילדים | כלים משפטיים לתקיפת התופעה

אקדמות מילין וודאי מוכר לרבים מכם הסיפור הבא: גירושין, הילדים מגיעים לאב (בדרך כלל שכיח לגבי המגדר הגברי) בחוסר רצון, מתלוננים, עושים פרצופים, הורסים במכוון חפצים, במקרים חמורים נוטלים מדירתו של האב בלא ידיעתו חפצים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה