הבלוג של עו"ד מירית ענתבי

מבט לעבר העתיד: בדרך לשוויון מגדרי

האני מאמין שלי - "ידע הוא כח" - פ. בייקון. בראש ובראשונה, אני אשה, אם לשני ילדים מקסימים, הבן בשנות ה-20 לחייו, והבת בגיל העשרה, כאשר הפער הגדול ביניהם נובע מלידתו של "ילד שלישי"-קריירה מצליחה. ברוח האני מאמין שלי... +עוד

האני מאמין שלי - "ידע הוא כח" - פ. בייקון. בראש ובראשונה, אני אשה, אם לשני ילדים מקסימים, הבן בשנות ה-20 לחייו, והבת בגיל העשרה, כאשר הפער הגדול ביניהם נובע מלידתו של "ילד שלישי"-קריירה מצליחה. ברוח האני מאמין שלי אני בעלת שלושה תארים אקדמאיים ונטלתי חלק באינספור סימינריונים, בארץ ובחו"ל, בתחומי התמחותו של משרד עורכי הדין שאני עומדת בראשו. אני רואה עצמי כמשפטנית, ובהתאם מתבצעת העבודה במשרדי - תוך חשיבה מעמיקה, יצירתית ו"מחוץ לקופסא". כשני עשורי עבודה כשותפה במשרדים מובילים בארץ בצירוף צוות נדיר במקצועיותו, מאפשר למשרדי מתן מענה במגוון תחומי המשפט האזרחי-מסחרי, לרבות דיני משפחה, גירושין, ירושה, נדל"ן, דיני חוזים, דיני חברות, פשיטות רגל והסדרי נושים, דיני תקשורת, דיני קניין רוחני, לשון הרע ופגיעה במוניטין. הייתי מעורבת בהגשת הצעות חוק והצעות לתיקוני חקיקה לכנסת, ושותפה לכתיבתם, התגבשותם וחקיקתם של חוקים ותיקוני חקיקה. רוח ההתנדבות המלווה אותי מעת הילדות ועד עתה, נטלתי חלק בהקמת מרכז השופט חיים כהן (שופט בית המשפט העליון ז"ל) ששם לו למטרה להעניק הגנה משפטית ("פרו-בונו") לפרטים ולקבוצות אשר זכויות יסוד שלהם מקופחות. בנוסף שימשתי כמרצה במקצועות דיני חוזים, תורת המשפט ועוד במוסדות אקדמאיים שונים, ופרסמתי מאמרים רבים בתחומי התמחותי לטובת הציבור הרחב. כיום, אני נוטלת חלק במתן הרצאות כמרצה אורחת בתחומי התמחותי, וכן כמנחה ומרצה בכנסים. שמתי לי למטרה לפעול למען השגת שינויים חברתיים, הן ברמה החקיקתית והן ברמת ההלכה הפסוקה - בבתי המשפט, במטרה להביא לתיקונן של תופעות חברתיות בעייתיות בחברתנו, כאשר בעלת חשיבות עליונה בעיני - העדרו של שוויון מגדרי, אולם למען ההוגנות והצדק בהקשר לשני המינים, ובראש ובעליון - לטובת הילדים!

עדכונים:

פוסטים: 35

החל מאפריל 2015

הצעות החוק שכתבתי המקדמות מהפכה בתחום דיני המשפחה במדינת ישראל זכו לאהדה ותמיכה רחבה של שרים וחברי כנסת מכל קצוות הקשת הפוליטית, שופטים, מומחים ועוד. עיקרן – קביעת אחריות הורית וכלכלית שוויונית של ההורים לילדיהם.

01/07/2015

סלונה - פאנל - פגישה איילנת שקד

סלונה - חיים ומירית - פגישה איילת שקד

עדכון מפורט ממאורעות היום בכנסת!
נקבע לוח זמנים של הבאת ההצעות תוך שבוע ימים!!!!! לאישור לועדת השרים לחקיקה, קרי אישור הממשלה.
בהמשך לפגישתנו עם השרה איילת שקד שבוע שעבר והנחת הצעות חוק שכתבתי על שולחנה, היא זימנה קומץ אנשים לישיבה מקצועית בנושא הורות שיוויונית, הן בהיבט האחריות ההורית (ועדת שניט) והן בהיבט האחריות הכלכלית (ועדת שיפמן).
בפגישה: פרופ׳ שניט נתן את הרקע להמלצות הועדה; הש׳ בדימוס בן עמי תרמה בקצרה מנסיונה, חה״כ בגין הפליג בשאלות חכמות במיוחד, חבריי – אמיר שיפרמן ר׳ תנועת א׳ זה אבא זעק את זעקת האבות הגרושים באופן חכם ורהוט במיוחד, כמו גם חיים בקיש שתרם מנסיונו כאב גרוש, ואני הארכתי בהסבר המעות החוק בנושאים אלו שכתבתי, המציאות המשפטית כיום ו״תרומתה״ לכאוס ובעיקר בנושאי ניכור הורי, תלונות שווא ועוד. הפלגתי בציטוטים של שופטים מתוך פסקי דין אשר הם אלו שמבקשים מהכנסת שינוי חקיקתי.
המציאות בפועל והמציאות המשפטית מחייבים שינוי לא היום, אלא אתמול!!!
אלו היו כל הדוברים מבין הנוכחים, כנראה הארכתי בדיבור יתר על המידה…
בסיום הפגישה יצאתי עם ״סל מטלות״ לבקשת השרה להגשת חוות דעת וניירות עמדה בנושאים שונים, ובהם נושא הנחיה 2.5-תלונות השווא.
בהמשך נערכה פגישה עם חה״כ יואב קיש באותם נושאים, ונקבע לו״ז להגשת הצעות החוק לאישור הממשלה, וכן נתבקשתי להעביר חוות דעת והצעות חוק בנושאים נוספים במטרה לחולל מהפכה חקיקתית כללית בתחום דיני המשפחה.
כמי שמנוסה בחקיקה בכנסת ובהגשת הצעות חוק, שברנו כל שיא במהירות. לאור המחמאות הרבות מח״כ קיש ושרת המשפטים שברנו שיא גם באיכות ובמקצועיות, כל זאת בזכות עבודת צוות משרדי. כמובן, שיש לברך גם את חברי הכנסת והשרים בכנסת הנוכחית על שנרתמים לריצה המטורפת שלי ושל חבריי…אמיר וחיים היקרים.
בנוסף נקבע עוד החודש מפגש בהשתתפות תנועת א׳ זה אבא, השרה לשיוויון מגדרי, גילה גמליאל, ח״כ יואב קיש, ואנוכי, בנוגע להתפתחות החקיקה המקודמת על ידינו בימים אלו ממש.

הכותבת הינה בעלת משרד עורכי דין המתמחה במשפט אזרחי-מסחרי, לרבות דיני משפחה, גירושין וירושה, תיקי גנבת זרע, תיקי נזיקין בתוך המשפחה, פשיטות רגל והסדרי נושים בשילוב דיני אישות, הקמה וליווי חברות בכל תחומי המשפט, עריכת עסקאות מקרקעין, הסכמים מסחריים, תקשורת ולשון הרע. בנוסף, הכותבת גיבשה והגישה תביעה תקדימית בארץ שעילתה גניבת זרע ומתמחה בתביעות נזקים והפחתת מזונות קטינים במקרים אלו.

עוד מהבלוג של עו"ד מירית ענתבי

תצוגה מקדימה

'גברים אינם מתאבדים. גברים רק רוצחים' – טוענות המגדריסטיות!

אני אשה מצליחה ואני בעד שוויון! אז למה דפנה הקר והרדיקליות שונאות אותי? אני אמא. אני אשה. אני עורכת דין. אני בעלת 3 תארים אקדמאיים. אני מצליחה. וכן, אני מודה באשמה - אני אחראית לכך שמתלונן/נת שווא יועמדו לדין פלילי! אני אחראית...

תסמונת הניכור ההורי | המאבק על הקשר עם הילדים | כלים משפטיים לתקיפת התופעה

אקדמות מילין וודאי מוכר לרבים מכם הסיפור הבא: גירושין, הילדים מגיעים לאב (בדרך כלל שכיח לגבי המגדר הגברי) בחוסר רצון, מתלוננים, עושים פרצופים, הורסים במכוון חפצים, במקרים חמורים נוטלים מדירתו של האב בלא ידיעתו חפצים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה