הבלוג של עו"ד מירית ענתבי

מבט לעבר העתיד: בדרך לשוויון מגדרי

האני מאמין שלי - "ידע הוא כח" - פ. בייקון. בראש ובראשונה, אני אשה, אם לשני ילדים מקסימים, הבן בשנות ה-20 לחייו, והבת בגיל העשרה, כאשר הפער הגדול ביניהם נובע מלידתו של "ילד שלישי"-קריירה מצליחה. ברוח האני מאמין שלי... +עוד

האני מאמין שלי - "ידע הוא כח" - פ. בייקון. בראש ובראשונה, אני אשה, אם לשני ילדים מקסימים, הבן בשנות ה-20 לחייו, והבת בגיל העשרה, כאשר הפער הגדול ביניהם נובע מלידתו של "ילד שלישי"-קריירה מצליחה. ברוח האני מאמין שלי אני בעלת שלושה תארים אקדמאיים ונטלתי חלק באינספור סימינריונים, בארץ ובחו"ל, בתחומי התמחותו של משרד עורכי הדין שאני עומדת בראשו. אני רואה עצמי כמשפטנית, ובהתאם מתבצעת העבודה במשרדי - תוך חשיבה מעמיקה, יצירתית ו"מחוץ לקופסא". כשני עשורי עבודה כשותפה במשרדים מובילים בארץ בצירוף צוות נדיר במקצועיותו, מאפשר למשרדי מתן מענה במגוון תחומי המשפט האזרחי-מסחרי, לרבות דיני משפחה, גירושין, ירושה, נדל"ן, דיני חוזים, דיני חברות, פשיטות רגל והסדרי נושים, דיני תקשורת, דיני קניין רוחני, לשון הרע ופגיעה במוניטין. הייתי מעורבת בהגשת הצעות חוק והצעות לתיקוני חקיקה לכנסת, ושותפה לכתיבתם, התגבשותם וחקיקתם של חוקים ותיקוני חקיקה. רוח ההתנדבות המלווה אותי מעת הילדות ועד עתה, נטלתי חלק בהקמת מרכז השופט חיים כהן (שופט בית המשפט העליון ז"ל) ששם לו למטרה להעניק הגנה משפטית ("פרו-בונו") לפרטים ולקבוצות אשר זכויות יסוד שלהם מקופחות. בנוסף שימשתי כמרצה במקצועות דיני חוזים, תורת המשפט ועוד במוסדות אקדמאיים שונים, ופרסמתי מאמרים רבים בתחומי התמחותי לטובת הציבור הרחב. כיום, אני נוטלת חלק במתן הרצאות כמרצה אורחת בתחומי התמחותי, וכן כמנחה ומרצה בכנסים. שמתי לי למטרה לפעול למען השגת שינויים חברתיים, הן ברמה החקיקתית והן ברמת ההלכה הפסוקה - בבתי המשפט, במטרה להביא לתיקונן של תופעות חברתיות בעייתיות בחברתנו, כאשר בעלת חשיבות עליונה בעיני - העדרו של שוויון מגדרי, אולם למען ההוגנות והצדק בהקשר לשני המינים, ובראש ובעליון - לטובת הילדים!

עדכונים:

פוסטים: 35

החל מאפריל 2015

המלחמה בין המגדרים ובתוך המגדרים גובה מחיר יקר מאיתנו, ובראש ובראשונה, פוגעת בילדינו!

24/06/2015

עמית חן - שיתוף

שימת לבכם, שבתי בפוסט מטה (כמו גם בני הבכור, שהשמיע זאת באוזניי) – מודה לי על הפעילות הנעשית למענה ולמען כל ילדי ישראל.
מכעיס אותי שמה שבתי בת ה-13 הבינה על נקלא, אתם – האבות המנהלים מאבקים פנימיים ביניכם, ואתן – הנשים המנהלות מאבק כנגד הגברים, לא השכלתם להבין. וכן, אתם רשאים לכעוס עלי, אולם רק לאחר שקראתם את הפוסט עד תום.
רק ביממה האחרונה, בעודי ממשיכה במלאכת העשייה, “הואשמתי” בבגידה ב”אחיותייך הנשים”, בבחירה לפעול למען תנועת אבות מסוימת ולא אחרת ועוד; מקומם אותי במיוחד לאור העובדה, שמי שטורח וקורא את הפוסטים שלי מבין, כי לאורך שנים רבות מאד אני פעילה למען זכויות יסוד האדם, ובהן הזכות לשיוויון מכל סוג שהוא, זכות על חוקתית בכל מדינה נאורה. אינני משויכת לקבוצה או תנועה מסוימת; אני משויכת ל”תנועת העשייה”, כל תנועה באשר היא שעושה ונרתמת למאבק חברתי למען ילדי ישראל.
כן, אני פמיניסטית, אך אני גם דוגלת בשיוויון מגדרי; שני הדברים אינם סותרים זה את זה.
כן, אני תומכת באפליה מתקנת באמצעות שיח תרבותי, חקיקה ועוד. זאת, להבדיל מהפעילות הכוחנית והדורסנית שאני מוקיעה, שתרומתה מסתכמת בהבערת השנאה בין המגדרים, בתוך המגדרים, ותוצרתה פגיעה אנושה בילדים.
באשר לאבות; חשבתי לתומי שאתם חזית מאוחדת כמתחייב!; אולם, דווקא מפי חברי כנסת ושרים שאני משוחחת איתם מזה זמן התוודעתי לתופעה חמורה – המאבק הפנימי בין תנועות וקבוצות של אבות. כאשר האחד מנסה לטרפד הישג של השני רק על מנת שחלילה השני לא יזכה ב״תהילה״. אתם שוכחים שאתם נלחמים על יוקרה, אך עושים זאת על גב ילדיכם, כאשר אותה מטרה ניצבת מול עיני כלל האבות.
אותן ״קבוצות אבות נוספות״, מרצים באוניברסיטאות, עורכי דין יקרים, היכן הייתם כל השנים?! המלצות ועדות שניט ושיפמן פורסמו לפני שנים רבות, ומה עשיתם איתן?! אז לבוא ולנסות לטרפד מהלך אותו אני מובילה, בעמל רב ובהתנדבות, במקרה זה בצוותא עם תנועה חברתית מסוימת אשר התגייסה באופן טוטאלי למאבק, וזאת עוד טרם זכיתם לקרוא את הצעות החוק, על שום מה?!!!! אומר רק זאת, לכל אינספור “מחפשי פרסום ויוקרה” שנזעקו לפתע פתאום שגם חפצים בכתיבת הצעות חוק אך לא הספיקו, וצרות העין והקנאה המבעבעת בתוכם, קיימים אינספור נושאים הדורשים שינוי בחקיקה, ונראה אתכם מקדישים, כמוני, זמן ומשאבים פרטיים, בלא לדרוש תשלום (ישיר/עקיף) ומרימים את הכפפה.
זכרו את שאמרתי בפתח דבריי אינני משויכת לתנועה זו או אחרת; וכך גם לא ילדיכם!; אני כן הרמתי את הכפפה של מלאכת העשייה, למען ילדיכם!
באשר לנשים; קיבלתי אינספור פניות, בלשון עדינה, הזועקות כיצד אני, כאשה, מובילה מהלכים אלו.
אני כן פמיניסטית, אך דוגלת בצדק חברתי, קרי בפמיניזם של פעם ובשיוויון.
אני לא רואה לנגד עיני את שני צידי המגדר, גברים או נשים, אלא חזית אחת הרואה לנגד עיניה את טובת הילדים, בנותינו ובנינו, ורק למענם נטלתי חלק בתיקון חוק המזונות (הבטחת תשלום), שכינויו הפופוליסטי – “חוק הפמיניסטיות”, שלא נתקבל בכנסת.
אני כן, סבורה שרק הכרה שגם המגדר הגברי מופלה לרעה, יחזיר אותנו לפמיניזם של פעם, שמהותו ב׳העצמה נשית׳, ואפליה מתקנת.
אני כן, סבורה כי עדיין קיימים פערי שכר משמעותיים בין גברים לנשים. אחוז הנשים בפוליטיקה, בעמדות ניהוליות, בכלכלה ובאקדמיה, בתפקידי לוחמה בצה״ל ועוד, נמוך מאד.
אני כן, סבורה, מצד שני, שלא ניתן להתעלם, מחוסר השיוויון כלפי המגדר הגברי בנושאים רבים ומהותיים הנוגעים לדמי מזונות, זמני שהייה, תלונות שווא, ניכור הורי, הטרדות מיניות ועוד.
לשני המינים ברור, שיש עוד על מה להיאבק, שכן אין סיבה אמיתית לפערים בין גברים ונשים, ואנו עדים לתהליכי שינוי חברתי שהם ארוכי טווח.
אני כן מוקיעה מאבקים אלימים, שמקדמים אג’נדה, הגם שזו צודקת, תוך גרימת עוולה למגדר השני, אך חמור מכל – לילדים.
אני כן, סבורה שרק ההכרה באי השיוויון המגדרי, תוביל לשינויים חברתיים בדרך של שיח תרבותי, ותביא את התוצאה הטובה ביותר לשני המגדרים, בדמותו של שוויון מלא.
חברים יקרים, במקום מאבקי כח פנימיים בין מגדרים ובתוך המגדרים, בואו נמשיך בעשיה שניצניה ניטעו אתמול, ונתמקד בהובלת מהפכה חברתית חלף שנאה פנימית הרסנית. אם תתמקדו באהבת ילדיכם, יותר מאשר בשנאת האחר, הכל יבוא על פתרונו והשלום המיוחל בין המגדרים ובתוך המגדרים יגיע למחוזותינו.
לסיום, ודאי תסכימו איתי, שעם דבר אחד לא ניתן לא להסכים – וזו עשייה! ולכן אני מברכת כל אחד ואחת שעושים ועמלים למען עתידם של ילדינו; לא רק לנו אלא גם להם אין ארץ והורים אחרים.
שאו ברכה!

הכותבת הינה בעלת משרד עורכי דין המתמחה במשפט אזרחי-מסחרי, לרבות דיני משפחה, גירושין וירושה, תיקי גנבת זרע, תיקי נזיקין בתוך המשפחה, פשיטות רגל והסדרי נושים בשילוב דיני אישות, הקמה וליווי חברות בכל תחומי המשפט, עריכת עסקאות מקרקעין, הסכמים מסחריים, תקשורת ולשון הרע. בנוסף, הכותבת גיבשה והגישה תביעה תקדימית בארץ שעילתה גניבת זרע ומתמחה בתביעות נזקים והפחתת מזונות קטינים במקרים אלו.

עוד מהבלוג של עו"ד מירית ענתבי

תצוגה מקדימה

'גברים אינם מתאבדים. גברים רק רוצחים' – טוענות המגדריסטיות!

אני אשה מצליחה ואני בעד שוויון! אז למה דפנה הקר והרדיקליות שונאות אותי? אני אמא. אני אשה. אני עורכת דין. אני בעלת 3 תארים אקדמאיים. אני מצליחה. וכן, אני מודה באשמה - אני אחראית לכך שמתלונן/נת שווא יועמדו לדין פלילי! אני אחראית...

תסמונת הניכור ההורי | המאבק על הקשר עם הילדים | כלים משפטיים לתקיפת התופעה

אקדמות מילין וודאי מוכר לרבים מכם הסיפור הבא: גירושין, הילדים מגיעים לאב (בדרך כלל שכיח לגבי המגדר הגברי) בחוסר רצון, מתלוננים, עושים פרצופים, הורסים במכוון חפצים, במקרים חמורים נוטלים מדירתו של האב בלא ידיעתו חפצים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה