הבלוג של עו"ד מירית ענתבי

מבט לעבר העתיד: בדרך לשוויון מגדרי

האני מאמין שלי - "ידע הוא כח" - פ. בייקון. בראש ובראשונה, אני אשה, אם לשני ילדים מקסימים, הבן בשנות ה-20 לחייו, והבת בגיל העשרה, כאשר הפער הגדול ביניהם נובע מלידתו של "ילד שלישי"-קריירה מצליחה. ברוח האני מאמין שלי... +עוד

האני מאמין שלי - "ידע הוא כח" - פ. בייקון. בראש ובראשונה, אני אשה, אם לשני ילדים מקסימים, הבן בשנות ה-20 לחייו, והבת בגיל העשרה, כאשר הפער הגדול ביניהם נובע מלידתו של "ילד שלישי"-קריירה מצליחה. ברוח האני מאמין שלי אני בעלת שלושה תארים אקדמאיים ונטלתי חלק באינספור סימינריונים, בארץ ובחו"ל, בתחומי התמחותו של משרד עורכי הדין שאני עומדת בראשו. אני רואה עצמי כמשפטנית, ובהתאם מתבצעת העבודה במשרדי - תוך חשיבה מעמיקה, יצירתית ו"מחוץ לקופסא". כשני עשורי עבודה כשותפה במשרדים מובילים בארץ בצירוף צוות נדיר במקצועיותו, מאפשר למשרדי מתן מענה במגוון תחומי המשפט האזרחי-מסחרי, לרבות דיני משפחה, גירושין, ירושה, נדל"ן, דיני חוזים, דיני חברות, פשיטות רגל והסדרי נושים, דיני תקשורת, דיני קניין רוחני, לשון הרע ופגיעה במוניטין. הייתי מעורבת בהגשת הצעות חוק והצעות לתיקוני חקיקה לכנסת, ושותפה לכתיבתם, התגבשותם וחקיקתם של חוקים ותיקוני חקיקה. רוח ההתנדבות המלווה אותי מעת הילדות ועד עתה, נטלתי חלק בהקמת מרכז השופט חיים כהן (שופט בית המשפט העליון ז"ל) ששם לו למטרה להעניק הגנה משפטית ("פרו-בונו") לפרטים ולקבוצות אשר זכויות יסוד שלהם מקופחות. בנוסף שימשתי כמרצה במקצועות דיני חוזים, תורת המשפט ועוד במוסדות אקדמאיים שונים, ופרסמתי מאמרים רבים בתחומי התמחותי לטובת הציבור הרחב. כיום, אני נוטלת חלק במתן הרצאות כמרצה אורחת בתחומי התמחותי, וכן כמנחה ומרצה בכנסים. שמתי לי למטרה לפעול למען השגת שינויים חברתיים, הן ברמה החקיקתית והן ברמת ההלכה הפסוקה - בבתי המשפט, במטרה להביא לתיקונן של תופעות חברתיות בעייתיות בחברתנו, כאשר בעלת חשיבות עליונה בעיני - העדרו של שוויון מגדרי, אולם למען ההוגנות והצדק בהקשר לשני המינים, ובראש ובעליון - לטובת הילדים!

עדכונים:

פוסטים: 35

החל מאפריל 2015

עכשיו זה קורה! שתי הצעות חוק שנכתבו על-ידי הוגשו היום בכנסת והן אומרות, פשיטא, אחד – אחריות הורית וכלכלית שווה של ההורים לילדיהם, ללא הפליה מיגדרית ומכל סוג שהוא. שמחה לבשר על ראשיתה של מהפכה! אולם העבודה עוד רבה.

24/06/2015

 

איילת שקד

יוסי יונה

כנס

עכשיו זה קורה! שתי הצעות חוק שנכתבו על-ידי הוגשו היום בכנסת והן אומרות, פשיטא, אחד – אחריות הורית וכלכלית שווה של ההורים לילדיהם, ללא הפליה מיגדרית ומכל סוג שהוא. אימוץ נוסחה (ועדת שיפמן עם התסתייגויות שלי), ברורה, פשוטה ושאינה מאפשרת שיקול דעת של שופט זה או אחר.
שמחה לבשר על ראשיתה של מהפכה! אולם העבודה עוד רבה.
מזה תקופה ארוכה מאד צוות משרדי ואני שוקדים על תכנית למהפכה בתחום דיני המשפחה; ובין היתר, על כתיבה וגיבוש הצעות חוק לבקשת גורמים שונים, זאת כמלאכת קודש במסגרת ״פרו בונו״.
מהרגע שפנו אלי וקיבלתי על עצמי באהבה ובהתנדבות את המשימה, עמל צוות משרדי ימים ולילות, גם במהלך הסופ״ש, כמעט ללא שינה, ללא בית וילדים, ועל חשבון דחיית לקוחות ותיקים חדשים, על הכנת הצעות חוק בנושאי המזונות, קיום הסדרי שהייה (ראיה), אבהות ללא הסכמה ועוד.
בחרתי לעשות שימוש בכלי עריכת הדין לצורך עשיה חברתית, ולו על מנת לשמש דוגמא לילדיי, וחשוב מכך להותיר להם עולם טוב יותר לחיות בו. זה מה שמוביל ומניע אותי, אני מאמינה בעשייה שמניבה תוצרים, להבדיל מדיבורים.
כאמור, חלק הארי בעשיה בוצע, ועתה נותר למקבלי ההחלטות להחליט אם המהפכה תתרחש אם לאו, אולם! הכח הוא אך ורק בידיכם, הציבור, להשפיע על החלטותיהם.
זה עתה קיימנו פגישה עם ח״כ יואב קיש הידוע בעשייה, להבדיל מדיבורים, אשר הרים את הכפפה מיד. בנוסף קיימנו שיחות קצרות עם שרת המשפטים, איילת שקד, חברי הכנסת יצחק הרצוג, רויטל סוויד, אורן חזן, בארון איציק שמולי, יוסי יונה, בצלאל סמוטריץ ועוד.
זוהי רק ראשיתה של המהפכה, בדמותן של שתי הצעות חוק, והיד עוד נטויה לעבר הצעות חוק נוספות שכבר משרדי שוקד עליהן, לבקשת גורמים בכנסת. אנו לא נחים על זרי הדפנה…אך חשוב שגם אתם תצטרפו למלאכה!
״האנשים הנכונים״ עוקבים אחר דעת הציבור, ורק אתם תקבעו אם המהפכה תתחולל אם לאו.

הכותבת הינה בעלת משרד עורכי דין המתמחה במשפט אזרחי-מסחרי, לרבות דיני משפחה, גירושין וירושה, תיקי גנבת זרע, תיקי נזיקין בתוך המשפחה, פשיטות רגל והסדרי נושים בשילוב דיני אישות, הקמה וליווי חברות בכל תחומי המשפט, עריכת עסקאות מקרקעין, הסכמים מסחריים, תקשורת ולשון הרע. בנוסף, הכותבת גיבשה והגישה תביעה תקדימית בארץ שעילתה גניבת זרע ומתמחה בתביעות נזקים והפחתת מזונות קטינים במקרים אלו.

עוד מהבלוג של עו"ד מירית ענתבי

Thumbnail

'גברים אינם מתאבדים. גברים רק רוצחים' – טוענות המגדריסטיות!

אני אשה מצליחה ואני בעד שוויון! אז למה דפנה הקר והרדיקליות שונאות אותי? אני אמא. אני אשה. אני עורכת דין. אני בעלת 3 תארים אקדמאיים. אני מצליחה. וכן, אני מודה באשמה - אני אחראית לכך שמתלונן/נת שווא יועמדו לדין פלילי! אני אחראית...

תסמונת הניכור ההורי | המאבק על הקשר עם הילדים | כלים משפטיים לתקיפת התופעה

אקדמות מילין וודאי מוכר לרבים מכם הסיפור הבא: גירושין, הילדים מגיעים לאב (בדרך כלל שכיח לגבי המגדר הגברי) בחוסר רצון, מתלוננים, עושים פרצופים, הורסים במכוון חפצים, במקרים חמורים נוטלים מדירתו של האב בלא ידיעתו חפצים...