הבלוג של עו"ד מירית ענתבי

מבט לעבר העתיד: בדרך לשוויון מגדרי

האני מאמין שלי - "ידע הוא כח" - פ. בייקון. בראש ובראשונה, אני אשה, אם לשני ילדים מקסימים, הבן בשנות ה-20 לחייו, והבת בגיל העשרה, כאשר הפער הגדול ביניהם נובע מלידתו של "ילד שלישי"-קריירה מצליחה. ברוח האני מאמין שלי... +עוד

האני מאמין שלי - "ידע הוא כח" - פ. בייקון. בראש ובראשונה, אני אשה, אם לשני ילדים מקסימים, הבן בשנות ה-20 לחייו, והבת בגיל העשרה, כאשר הפער הגדול ביניהם נובע מלידתו של "ילד שלישי"-קריירה מצליחה. ברוח האני מאמין שלי אני בעלת שלושה תארים אקדמאיים ונטלתי חלק באינספור סימינריונים, בארץ ובחו"ל, בתחומי התמחותו של משרד עורכי הדין שאני עומדת בראשו. אני רואה עצמי כמשפטנית, ובהתאם מתבצעת העבודה במשרדי - תוך חשיבה מעמיקה, יצירתית ו"מחוץ לקופסא". כשני עשורי עבודה כשותפה במשרדים מובילים בארץ בצירוף צוות נדיר במקצועיותו, מאפשר למשרדי מתן מענה במגוון תחומי המשפט האזרחי-מסחרי, לרבות דיני משפחה, גירושין, ירושה, נדל"ן, דיני חוזים, דיני חברות, פשיטות רגל והסדרי נושים, דיני תקשורת, דיני קניין רוחני, לשון הרע ופגיעה במוניטין. הייתי מעורבת בהגשת הצעות חוק והצעות לתיקוני חקיקה לכנסת, ושותפה לכתיבתם, התגבשותם וחקיקתם של חוקים ותיקוני חקיקה. רוח ההתנדבות המלווה אותי מעת הילדות ועד עתה, נטלתי חלק בהקמת מרכז השופט חיים כהן (שופט בית המשפט העליון ז"ל) ששם לו למטרה להעניק הגנה משפטית ("פרו-בונו") לפרטים ולקבוצות אשר זכויות יסוד שלהם מקופחות. בנוסף שימשתי כמרצה במקצועות דיני חוזים, תורת המשפט ועוד במוסדות אקדמאיים שונים, ופרסמתי מאמרים רבים בתחומי התמחותי לטובת הציבור הרחב. כיום, אני נוטלת חלק במתן הרצאות כמרצה אורחת בתחומי התמחותי, וכן כמנחה ומרצה בכנסים. שמתי לי למטרה לפעול למען השגת שינויים חברתיים, הן ברמה החקיקתית והן ברמת ההלכה הפסוקה - בבתי המשפט, במטרה להביא לתיקונן של תופעות חברתיות בעייתיות בחברתנו, כאשר בעלת חשיבות עליונה בעיני - העדרו של שוויון מגדרי, אולם למען ההוגנות והצדק בהקשר לשני המינים, ובראש ובעליון - לטובת הילדים!

עדכונים:

פוסטים: 35

החל מאפריל 2015

עמית ותעודות

עמית חן, מס׳ 1; סיום שנת לימודים

הנה הסתיימה לה עוד שנת לימודים, ואת ללא כל התרגשות עלית לקבל עוד תעודת הצטיינות יתרה לאוסף הפרטי… שלי! מכתב אישי לבתי.
סיימת כתה ז׳ בכתת מופ״ת בחטיבת הביניים, בהצטיינות יתרה, בכתה של תלמידים שרמתם גבוהה ובהם מחוננים. ולא פחות חשוב, קיבלת תעודת הוקרה על תרומתך לקהילה ופעילותך במועצת התלמידים.
שאלת אותי בתחילת השנה, מה יקרה אם לא תהיי התלמידה מס׳ 1 כהרגלך בבי״ס היסודי, והבעת חשש רב.
סיפרתי לך על המשבר שאני עברתי במעבר בין ביה״ס היסודי לתיכון; ביסודי נחשבתי לגאון, ספורטאית מצטיינת, נואמת בטקסים ועוד. מורים, תלמידים ואף מנהלת ביה״ס העריצו אותי. לפתע, פתאום, מצאתי עצמי, בתיכון ה״גימנסיה הראלית״, ובכתת גאונים ״ביולוגית-ריאלית״. כבר לא הייתי נערצת. הייתי עוד תלמידה רגילה. בשליש הראשון הפסקתי כמעט ללמוד, עברתי משבר. בעקבותיו עברתי עם עצמי תהליך קשה, ממנו צמחתי ובסופו סיימתי את השנה, כתמיד, בהצטיינות, אך חשוב מכך חזקה יותר.
סיפרתי לך הסיפור, ואמרתי לך שלא משנה מה יקרה, את עבורי תמיד תהיי מס׳ 1. ביקשתי שתלמדי להרפות, בשונה ממני… שעד היום לא מוותרת על להיות מס׳ 1, וזה מחירו של הפרפקציוניזם בחיי, ואת עדה לכך.
אך את עם התמדתך הרבה ואופייך המיוחד, לא נפלת למחוזות של משבר, אלא הגברת את הקצב וסיימת מס׳ 1.
בסיום שנת לימודים ובפתח שנת לימודים חדשה, אזכיר לך בתי האהובה כמה דברים שאמרתי לך:
- תזכרי בתי שאת הכי טובה ואהובה בעולם, ואין זה משנה מה תעשי ואף תעוללי.
- תזכרי בתי שכל ירידה נועדה לצורך עליה; מכל משבר רק ניתן לצמוח מעלה.
- תזכרי בתי את נפלאות תקופת הלימודים וחשיבות ההנאה מהם, עליה סיפרתי לך רבות.
- תזכרי בתי שבכל דבר שתחליטי לעשות, פשוט עשי כמיטב יכולתך – די בכך!
- תזכרי בתי שתמיד חשוב ל״חשוב״ באופן עצמאי, ״מחוץ לקופסא״, באופן ייחודי ובלתי מתפשר, שכן זה מה שהופך את הנשים במשפחתנו למיוחדות.
- תזכרי בתי שלעולם! אל תעשי דברים מתוך היגררות אחרי ההמון, וגם לא מתוך מחשבה מה “אחרים” חושבים או יגידו עליך. מנסיונה של אמך למדת שתמיד מדברים, וזה טוב – ״מדברים עליך משמע את קיים״, ואני אומרת משמע את מיוחדת, מצליחה ואחת למיליון.
- תזכרי בתי שהחשוב מכל הוא לדעת לתת ולא לקבל. הקבלה היא בנתינה. החשוב שתהיי הגונה, ישרה ותורמת לסביבה ולחברה. זו רוח ההתנדבות שהנחלתי לך מגיל צעיר.
אהובה שלי, והחשוב מכל תזכרי, שאני אמך מאמינה בך ואוהבת אותך אהבה אינסופית, ואין זה משנה מה יהיו בחירותייך, החלטותיך והשגייך. הנה את משוחררת מעול ציפיותיי, על מנת שאת! תבחרי לך את הדרך הנכונה עבורך.
אני לעולמי עד אהיה שם לצידך ובשבילך!
מברכת אותך ואת עצמי על הזכות שנפלה בחלקי להיות אם לילדה מדהימה כמוך, ושכל שנות הלימודים בחייך יסתיימו באושר, חיוכים וגאווה שלך! מהישגיך.
אוהבת אותך גוזלון שלי,
אמא

הכותבת הינה בעלת משרד עורכי דין המתמחה במשפט אזרחי-מסחרי, לרבות דיני משפחה, גירושין וירושה, תיקי גניבת זרע, תיקי נזיקין בתוך המשפחה, פשיטות רגל והסדרי נושים בשילוב דיני אישות, הקמה וליווי חברות בכל תחומי המשפט, עריכת עסקאות מקרקעין, הסכמים מסחריים, תקשורת ולשון הרע. בנוסף, הכותבת גיבשה והגישה תביעה תקדימית בארץ שעילתה גניבת זרע ומתמחה בתביעות נזקים והפחתת מזונות קטינים במקרים אלו.

 

עוד מהבלוג של עו"ד מירית ענתבי

תצוגה מקדימה

'גברים אינם מתאבדים. גברים רק רוצחים' – טוענות המגדריסטיות!

אני אשה מצליחה ואני בעד שוויון! אז למה דפנה הקר והרדיקליות שונאות אותי? אני אמא. אני אשה. אני עורכת דין. אני בעלת 3 תארים אקדמאיים. אני מצליחה. וכן, אני מודה באשמה - אני אחראית לכך שמתלונן/נת שווא יועמדו לדין פלילי! אני אחראית...

תסמונת הניכור ההורי | המאבק על הקשר עם הילדים | כלים משפטיים לתקיפת התופעה

אקדמות מילין וודאי מוכר לרבים מכם הסיפור הבא: גירושין, הילדים מגיעים לאב (בדרך כלל שכיח לגבי המגדר הגברי) בחוסר רצון, מתלוננים, עושים פרצופים, הורסים במכוון חפצים, במקרים חמורים נוטלים מדירתו של האב בלא ידיעתו חפצים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה