הבלוג של עו"ד מירית ענתבי

מבט לעבר העתיד: בדרך לשוויון מגדרי

האני מאמין שלי - "ידע הוא כח" - פ. בייקון. בראש ובראשונה, אני אשה, אם לשני ילדים מקסימים, הבן בשנות ה-20 לחייו, והבת בגיל העשרה, כאשר הפער הגדול ביניהם נובע מלידתו של "ילד שלישי"-קריירה מצליחה. ברוח האני מאמין שלי... +עוד

האני מאמין שלי - "ידע הוא כח" - פ. בייקון. בראש ובראשונה, אני אשה, אם לשני ילדים מקסימים, הבן בשנות ה-20 לחייו, והבת בגיל העשרה, כאשר הפער הגדול ביניהם נובע מלידתו של "ילד שלישי"-קריירה מצליחה. ברוח האני מאמין שלי אני בעלת שלושה תארים אקדמאיים ונטלתי חלק באינספור סימינריונים, בארץ ובחו"ל, בתחומי התמחותו של משרד עורכי הדין שאני עומדת בראשו. אני רואה עצמי כמשפטנית, ובהתאם מתבצעת העבודה במשרדי - תוך חשיבה מעמיקה, יצירתית ו"מחוץ לקופסא". כשני עשורי עבודה כשותפה במשרדים מובילים בארץ בצירוף צוות נדיר במקצועיותו, מאפשר למשרדי מתן מענה במגוון תחומי המשפט האזרחי-מסחרי, לרבות דיני משפחה, גירושין, ירושה, נדל"ן, דיני חוזים, דיני חברות, פשיטות רגל והסדרי נושים, דיני תקשורת, דיני קניין רוחני, לשון הרע ופגיעה במוניטין. הייתי מעורבת בהגשת הצעות חוק והצעות לתיקוני חקיקה לכנסת, ושותפה לכתיבתם, התגבשותם וחקיקתם של חוקים ותיקוני חקיקה. רוח ההתנדבות המלווה אותי מעת הילדות ועד עתה, נטלתי חלק בהקמת מרכז השופט חיים כהן (שופט בית המשפט העליון ז"ל) ששם לו למטרה להעניק הגנה משפטית ("פרו-בונו") לפרטים ולקבוצות אשר זכויות יסוד שלהם מקופחות. בנוסף שימשתי כמרצה במקצועות דיני חוזים, תורת המשפט ועוד במוסדות אקדמאיים שונים, ופרסמתי מאמרים רבים בתחומי התמחותי לטובת הציבור הרחב. כיום, אני נוטלת חלק במתן הרצאות כמרצה אורחת בתחומי התמחותי, וכן כמנחה ומרצה בכנסים. שמתי לי למטרה לפעול למען השגת שינויים חברתיים, הן ברמה החקיקתית והן ברמת ההלכה הפסוקה - בבתי המשפט, במטרה להביא לתיקונן של תופעות חברתיות בעייתיות בחברתנו, כאשר בעלת חשיבות עליונה בעיני - העדרו של שוויון מגדרי, אולם למען ההוגנות והצדק בהקשר לשני המינים, ובראש ובעליון - לטובת הילדים!

עדכונים:

פוסטים: 35

החל מאפריל 2015

״אנשים״ מילה פשוטה, השגורה בפי כל; רק עתה, שמתי לב לדבר מעניין, שהמילה נחלקת ל-״א״,״נשים״. לאמור, רק המגדר הנשי משויך לאנשים, לבני-אדם? …

11/06/2015

סלונה - כנס - שחור לבן

״אנשים״ מילה פשוטה, השגורה בפי כל; רק עתה, במהלך הרצאה שנשאתי, שמתי לב לדבר מעניין, שהמילה נחלקת ל-״א״,״נשים״. לאמור, רק המגדר הנשי משויך לאנשים, לבני-אדם? … אז למה זה הופך את הגברים לתת-אנשים, תת-בני-אדם?!
לצערי הרב, התשובה טמונה בגוף השאלה.
אני פמיניסטית, אך אני גם דוגלת בשיוויון מגדרי. שני הדברים אינם סותרים זה את זה; להיפך – רק הכרה שגם המגדר הגברי מופלה לרעה בנושאים רבים, יחזיר אותנו לפמיניזם של פעם (שראשיתו במאה ה-19), האמיתי וההוגן, שמהותו ב׳העצמה נשית׳, ואפליה מתקנת באמצעות שיח תרבותי, חקיקה ועוד. זאת, להבדיל מ׳הפמיניזם הרדיקלי׳ הכוחני והדורסני שהשתלט בעת הנוכחית, שתרומתו מסתכמת בהבערת השנאה בין המגדרים, פגיעה בנו, המגדר הנשי, ופגיעה אנושה בקטינים שבתווך. בזכות הפמיניזם הישן, המושג ׳העצמה נשית׳, הפך לשגור, והמגדר ״החלש״ הפך ל״חזק״, ולכל הפחות, שווה לגברים. ׳הפמיניזם הרדיקלי׳ לא זו בלבד שהחזיר אותנו לתפיסה שנשים הן המין החלש, הזקוק להגנה של כלל הרשויות במדינה, אלא שעשה זאת בדרך שאני מוקיעה – מאבקים כוחניים ובלתי מתפשרים.
אמנם, לא ניתן להתעלם, שעדיין קיימים פערי שכר משמעותיים בין גברים לנשים. אחוז הנשים בפוליטיקה, בעמדות ניהוליות, בכלכלה ובאקדמיה, בתפקידי לוחמה בצה״ל ועוד, נמוך מאד.
אולם, גם לא ניתן להתעלם, מחוסר השיוויון כלפי המגדר הגברי בכל הקשור לדמי מזונות, זמני שהייה (הסדרי ראיה), תלונות שווא, ניכור הורי, הטרדות מיניות ועוד… ועוד.
לשני המינים ברור, שיש עוד על מה להיאבק, שכן אין סיבה אמיתית לפערים בין גברים ונשים, ואנו עדים לתהליכי שינוי חברתי שהם ארוכי טווח. אולם, אני מוקיעה מאבקים אלימים, שמקדמים אג’נדה, הגם שזו צודקת, תוך גרימת עוולה למגדר השני, אך חמור מכל – לקטינים המצויים בתווך.
רק ההכרה באי השיוויון המגדרי, תוביל לשינויים חברתיים בדרך של שיח תרבותי, ותביא את התוצאה הטובה ביותר לשני המגדרים, בדמותו של שוויון מלא.

מירית ענתבי, עו”ד ומגשרת, בעלת משרד עורכי דין המתמחה בתחום האזרחי-מסחרי, לרבות דיני משפחה, גירושין וירושה, תיקי גנבת זרע/אבות בעל כורחם, תיקי נזיקין בתוך המשפחה, פשיטות רגל והסדרי נושים בשילוב דיני אישות, הקמה וליווי חברות בכל תחומי המשפט, עריכת עסקאות מקרקעין, הסכמים מסחריים ותקשורת ולשון הרע. בנוסף, הכותבת גיבשה והגישה תביעה תקדימית בארץ שעילתה גנבת זרע ומתמחה בתביעות נזקים והפחתת מזונות קטינים במקרים אלו.

עוד מהבלוג של עו"ד מירית ענתבי

תצוגה מקדימה

'גברים אינם מתאבדים. גברים רק רוצחים' – טוענות המגדריסטיות!

אני אשה מצליחה ואני בעד שוויון! אז למה דפנה הקר והרדיקליות שונאות אותי? אני אמא. אני אשה. אני עורכת דין. אני בעלת 3 תארים אקדמאיים. אני מצליחה. וכן, אני מודה באשמה - אני אחראית לכך שמתלונן/נת שווא יועמדו לדין פלילי! אני אחראית...

תסמונת הניכור ההורי | המאבק על הקשר עם הילדים | כלים משפטיים לתקיפת התופעה

אקדמות מילין וודאי מוכר לרבים מכם הסיפור הבא: גירושין, הילדים מגיעים לאב (בדרך כלל שכיח לגבי המגדר הגברי) בחוסר רצון, מתלוננים, עושים פרצופים, הורסים במכוון חפצים, במקרים חמורים נוטלים מדירתו של האב בלא ידיעתו חפצים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה