הבלוג של מירה טל -רייכמן תיירות ותרבות

הבלוג של מירה טל

מירושק'ה הבלוג של מירה טל-רייכמן

עדכונים:

פוסטים: 76

החל מנובמבר 2011

בכל מקום שבעולם, בכל שפה שבעולם, לכל ילד, יש סיפור ששווה סרט פסטיבל תל אביב הבין-לאומי ה-14 לסרטי ילדים ונוער יתקיים בסינמטק תל אביב בתאריכים 10-14.7.2018

01/07/2018

הפסטיבל הבין-לאומי לסרטי ילדים ונוער בסינמטק תל אביב הוא הפסטיבל היחיד לסרטים לשכבות גיל אלו המתקיים בישראל וזוכה להכרה בין-לאומית. בכל קיץ מושך הפסטיבל אלפי ילדים, בני נוער ומבוגרים מרחבי הארץ אל האולמות הממוזגים בסינמטק תל אביב, כדי לצפות בעשרות סרטים מרחבי העולם המוקרנים בו בבל,עדיות להנאת כל המשפחה. השנה יוקרנו בפסטיבל סרטים מאיטליה, הולנד, ברזיל, שוודיה, קובה, גרמניה, מקסיקו, איסלנד, הודו, איטליה, סורינאם, מקסיקו ועוד. אני צפיתי בסרט הנפלא ומעורר ההתפעלות אסתבאן והפסנתר”.

» אסתבאן והפסנתר (ESTEBAN) קובה – לגילאים +8
בניגוד לכל הסיכויים מצליחה אימא חסרת כל להגשים את החלום של בנה – ללמוד לנגן על פסנתר. הקשר שנרקם בינו ובין המורה לפסנתר מעניק תקווה לחיים טובים יותר. זוכה פרס חביב הקהל בפסטיבל שטוקהולם 2017, וזוכה ציון לשבח, חביב הקהל ופרס על המוזיקה המקורית הטובה ביותר פסטיבל  Iberoamerican 2016.

מתוך הסרט "אסתבאן והפסנתר"

בלב הפסטיבל תעמוד תחרות בין-לאומית בין סרטי ילדים ונוער מרחבי העולם. השופטים הזרים שיתארחו בפסטיבל הם: הבמאית ההולנדית אינקה האוטמן והבמאי הספרדי פאו אורטיז, שגם סרטיהם יוקרנו במסגרת לא תחרותית. פאו אורטיז (ספרד) הוא במאי הסרט “מאחורי הקיר”, זוכה פרס הסרט הדוקומנטרי הטוב ביותר לשנת 2017 בפסטיבל הדוקומנטרי Hot Docsאינקה האוטמן (הולנד) היא במאית הסרט “מלון משפחתי יחיד ומיוחד”, סרטיה זכו והיו מועמדים לעשרות פרסים בפסטיבלים ברחבי העולם. בנוסף לשופטים המקצועיים, לקראת הפסטיבל יוכשרו ילדים לתפקיד שופטים וישתתפו גם הם בהכרעה. אורחת הכבוד לשנה זו היא לילבס, גיבורת הסרט “איפה לילבס ילדת הקרקס ומה קרה בהונולולו?” השלישי בטרילוגיית הסרטים של דבורית שרגל המתחקה אחר הספרים המצולמים של אנה ריבקין-בריק.

במסגרת הפסטיבל השנה יתקיימו לראשונה הקרנות חוצות ללא עלות בתל אביב. הסרט ”מוטלים בספק” יוקרן בפארק מנחם בגין דרום והסרט “איפה לילבס ילדת הקרקס ומה קרה בהונולולו?” יוקרן בגני יהושע (בגן הסלעים). שני הסרטים יוקרנו ב-12.7, התכנסות בשעה 19:30 ותחילת הקרנה בשעה 20:00, כניסה חופשית ללא תשלום. בין הסדנאות והמפגשים הקולנועיים המרתקים שיתקיימו במסגרת הפסטיבל ניתן למצוא השנה מפגש ייחודי לכל המשפחה בהובלת הבמאי אלון גור אריה (“מבצע ביצה”) שיספר לילדים ויזכיר להוריהם ממה הם צחקו כשהיו קטנים, מפגש שכולו הצצה למאחורי הקלעים של עולם הדיבוב בהשתתפות הקהל בהנחיית דון לני גבאי, ומפגש חווייתי לילדים על גאון הקולנוע האהוב בכל הזמנים – צ’רלי צ’פלין. בנוסף לאלו יתקיימו סדנת אפקטים ופעלולים בקולנוע, סדנת משחק מול מצלמה, סדנת איפור מהסרטים.

מהסרטים שיוקרנו במסגרת התחרותית:

» אדל (Edhel) איטליה - לגילאים +11
אדל ילדה שונה מאוד. היא נמלטת לעולם האגדות, מקום המפלט היחיד מהמציאות ומהקשר המורכב עם אימה. זוכה פרס השחקנית הטובה ביותר – הפסטיבל ההודי  לסרטי ילדים.

» אסתבאן והפסנתר (ESTEBAN) קובה – לגילאים +8
בניגוד לכל הסיכויים מצליחה אימא חסרת כל להגשים את החלום של בנה – ללמוד לנגן על פסנתר. הקשר שנרקם בינו ובין המורה לפסנתר מעניק תקווה לחיים טובים יותר. זוכה פרס חביב הקהל בפסטיבל שטוקהולם 2017, וזוכה ציון לשבח, חביב הקהל ופרס על המוזיקה המקורית הטובה ביותר פסטיבל  Iberoamerican 2016.

» לוס בנדוס (Los Bandos) נורבגיה, שוודיה – לגילאים +10
סרט נעורים מלא הרפתקאות. חבורת נערים מקימה להקת רוק מיוחדת במינה ונוסעת לכבוש את הבמה. החיבור המפתיע ביניהם סוחף אותם למחוזות בלתי צפויים, אך האם בסופו של דבר יצליחו להופיע? בחירה רשמית – במסגרת Generation, ברלינלה 2018.

» נער על הגשר (Boy on the Bridge) קפריסין – לגילאים +13 
סיפורי גבורה על סב נערץ מביאים את נכדו למעשי קונדס מסוכנים. העלילה מסתבכת כאשר בין סמטאות הכפר הציורי מתגלות ראיות סותרות. הסרט הטוב ביותר בפסטיבל אולימפיה לסרטי ילדים ונוער 2017.

מהסרטים שיוקרנו במסגרת “פנורמה”:

» שבועת הלב (Cross My Heart) קנדה – לגילאים 11+
משפחתם של זוג אחים מתפוררת לנגד עיניהם. מתוך חשש גדול שיופרדו הם רוקמים מזימה מיוחדת במינה שמחזירה את הילדות שאבדה להם. הסרט הטוב ביותר, ג’נריישן פסטיבל ברלין 2018, חביב הקהל פסטיבל סינמה דה ויל קוויבק 2018.

» נערה במנוסה (La Fuga) איטליה – לגילאים 11+
נערה צעירה מורדת, אוזרת עוז ובורחת אל העיר הגדולה. שם היא נתקלת בנערה צוענייה ונחשפת לעולם אחר ובלתי צפוי. רק החברות האמיצה שנרקמת בין השתיים תאפשר לה לדבר עם אימהּ.  בחירה רשמית פרסי האקדמיה לילדים YAA 2018, הסרט הזר הטוב ביותר בפסטיבל הסרטים וודסטוק 2017.

» חלומו של פיצ’קו ((Relief הודו - לגילאים 9+
סרט צבעוני וססגוני על ילד שזקוק לצרכים בסיסיים – שירותים. המסע אחר האסלה מזמן מפגשים מפתיעים, חברות אמיצה ונחישות חסרת מעצורים. הסרט הטוב ביותר – פסטיבל מונטריאול לסרטי ילדים 2018.

בין היתר יוקרנו שני סרטים לקטנטנים בדיבוב חי:

» הג’ירפה שלי (My Giraffe) – גיל 5+ (דיבוב חי של חגית דסברג)
רק בסרטים אפשר ללכת לבית הספר עם חבר שהוא ג’ירף. חוויה קולנועית קסומה ושובבה המציגה ג’ירף חמוד במיוחד המדבר גם בשפת בני האדם.

» קספר ואמה עולים לבמה (Casper and Emma put on a Play) – גיל 5+ (דיבוב חי של חגית דסברג)
סודות מאחורי הקלעים. קספר ואמה יחד עם ילדי הגן מפיקים הצגה. מר אריה וגברת ארנבת, הבובות המדברות, מצטרפות להרפתקה. חוויה ייחודית מובטחת לצופים הקטנים, שדרכה יוכלו לראות איך תאטרון עובד.

בנוסף, מקבץ סרטונים לקטנטנים – גיל 4+
סרטוני אנימציה קצרצרים באורכים שונים, 3-24 דק’ כל אחד

מתוך הסרט "על גלגלים" שיוקרן בפסטיבל

 

 

 

 

עוד מהבלוג של מירה טל -רייכמן תיירות ותרבות

תצוגה מקדימה

המסע לגוש עציון

בבית הקפה הצרפתי La Bas בתקוע נשמעו שקשוקי קפה מהירים של בוקר וריח משגע של מיני מאפים צרפתים עלה באפי.אני מזמינה לי קפה והבעלים מציע לי תוספת של ליקר כרמל שמשדרג לי את הטעם.המתחם המעוצב בצורה ייחודית משמש גם כחנות בגדי ילדים...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

פסטיבל חורף של ציפורים

פסטיבל "חורף של ציפורים" הוא יוזמה משותפת של הרשות לפיתוח הגליל, משרד התיירות, החברה להגנת הטבע, קרן קיימת לישראל, רשות הטבע והגנים, רשות ניקוז הנחלים קישון וכנרת ועמותות התיירות בגליל בגולן ובעמקים. ...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

saphira הבחירה שלי לטיפוח השיער בחורף

בשבועות האחרונים, בעלי הטרי אמר לי מה זה הריח המדהים הזה מהשיער שלך?? חייכתי ואמרתי לו שאני משתמשת במוצר האחד -   The ONE: מסכה ללא שטיפה המבוססת על מינרלים טבעיים. נוסחה שפותחה כדי לרכך את השיער ולהזין אותו לכל אורך היום....

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה