הבלוג של מירה טל -רייכמן תיירות ותרבות

הבלוג של מירה טל

מירושק'ה הבלוג של מירה טל-רייכמן

עדכונים:

פוסטים: 76

החל מנובמבר 2011

לאחרונה ביקרתי במגדל דויד שקיבל מתיחת פנים לקראת שנת 2018 ופסח הקרב אלינו. כחובבת הצגות ואירועים שונים אני מבינה  שמוזיאון מגדל דוד בירושלים הוא הרבה יותר ממוזיאון. זהו אתר היסטורי וארכיאולוגי בו מתרחשים כל העת אירועי תרבות ואמנות, תערוכות מתחלפות, פעילויות חינוך, הופעות ומסיבות. אירועי התרבות והפעילויות/ והסיורים במגדל דוד מיועדים לכולם – לישראלים ולתיירים בכל גיל, מכל דת ולאום. הם מחברים בין מזרח ומערב, בין קודש לחול, בין ימי קדם לימינו אנו, ומציגים את ירושלים הנצחית והעכשווית, האוניברסלית והרב-תרבותית. כמה נעים שנשארה בירושלים עוד פנינת תרבות איכותית, הפותחת את הראש, מרחיבה את הידע ומפתחת את הדמיון.

מתי: ראשון- רביעי 1-4.4.18

איפה:מגדל דוד – המוזיאון לתולדות ירושליםשער יפו, ירושלים 9114001

פעילויות לילדים:

Alternate Text

הצגה – ירושלים שבלב: סיפורו של ניסים ציון, יהודי שעלה מספרד, בדרכו לכותל המערבי. במסעו פוגש ניסים טיפוסים ירושלמים שונים- חרדי, חסיד ברסלב, אוהד בית”ר ועוד.. ולומד שיעור חשוב איך אפשר לדון כל אדם לכף זכות. הצגה מרתקת ומשעשעת בשיתוף הקהל.הצגה – חידת מלכת שבא: המלך שלמה החכם באדם יושב בארמונו בירושלים ומקבל הפתעה מיוחדת לכבוד יום ההולדת. מה ההפתעה? ומלכת שבא ששמעה על חוכמתו ובאה לפגוש אותו ובידה מתנה מופלאה, שאותה יקבל רק אם יענה על החידה הקשה.האם המלך שלמה ידע את התשובה? ואולי לא? ומי תבוא לעזרתו?הצגה – דוד הנער והכדים: שמואל הנביא נשלח על ידי המלאך לבית ישי בבית לחם למשוח מלך חדש. במי יבחר? ובינתיים דוד הנער רועה את צאן אביו ובדרכו חזרה הביתה עם הצאן הוא פוגש באשה שאוצרה נגנב. האם יצליח לעזור? מה עשה דוד?שעת סיפור – אריה ברחובות ירושלים: האריה והעיר ירושלים קשורים זה לזה. אבל הפעם מדובר באריה אחר… לא אריה ששואג או טורף, אלא אריה שאוהב ודואג. רבי אריה לוין היה צדיק ירושלמי ענו ונמוך קומה שידע לאהוב את כולם ושכולם אהבו אותו חזרה. כולם? כן כן. פושעים, מצורעים, נזקקים ואפילו ילדים! לפני חמישים שנה הוא גר והתהלך ברחובות ירושלים ולימד את כולם מה המשמעות האמיתית של הפתגם ‘ואהבת לרעך כמוך’. נצא למסע בעקבות דמותו של אריה לוין ונפגוש דמויות שיספרו לנו אודותיו.פעילויות למשפחות:

Alternate Text

סיור סיפור – סיור מרתק ברחבי מוזיאון מגדל דוד, העוסק בעלייה לרגל ומלווה באגדות, בשירים ובסיפורים.סיפורי חומות - סיור מדהים על חומות העיר המשלב שירים, אגדות וסיפורים על דמויות ואתרים בירושלים. הסיור מתחיל במוזיאון מגדל דוד וממשיך לטיילת החומות עד לסיומו המרגש בכותל המערבי.*הסיור ‘סיפורי חומות’ אינו מתאים לתינוקות עם עגלה ולמתקשים בהליכה. הסיור בתשלום ובהרשמה מראש באתר או במרכז ההזמנות. 35 ₪ ילד/ מבוגר/ א. ותיק. (תשלום מגיל 4)פעילויות למבוגרים:

Alternate Text

ירושלים לדורותיה - סיור מודרך מרתק ברחבי המצודה ובחדרי המוזיאון,בעקבות סיפרה והתפתחותה של העיר ירושלים.מארמון הורדוס לבית העצורים – סיור מעשיר בחפיר המצודה והקישלה, בעקבות העדויות הארכיאולוגיות המרשימות לימי הפאר והעושר של ירושלים ולארמונו של הורדוס בעיר.גנרל וג’נטלמן - סיור מודרך בתערוכה גנרל וג’נטלמן – אלנבי בשערי ירושלים, בחצר המצודה, וסיום על מדרגות הכניסה למצודה, במקום בו ניצב הגנרל אלנבי והכריז בשבע שפות שונות על ראשיתו של משטר צבאי בריטי בירושלים. התערוכה המציינת 100 שנים לכיבוש ירושלים על ידי בריטניה, עוקבת אחר השתלשלות האירועים הדרמטיים בשבוע אחד בתולדות העיר, שבוע שעתיד לפתוח עידן חדש ומרתק בתולדות ירושלים, היישוב היהודי וארץ ישראל כולה. בתערוכה מוצגים סרטים, צילומים וחפצים מקוריים ונדירים, תעודות מרגשות, כרזות, מזכרות ואלבומי תיירות אישיים מהם עשויה ההיסטוריה המרתקת של עיר הנצח. מאה שנים אחרי, במגדל דוד- ליבה של ירושלים, בין העיר העתיקה לחדשה, מוצע מבט חדש ומפוכח אל הרגעים שהפכו לאגדה, הרגעים ששינו את ירושלים לתמיד.

Alternate Text

צילום: ריקי רחמן

Alternate Text

מוזיאון מגדל דוד מציג – מגוון מרתק ואיכותי של פעילויות לחוה”מ פסח לילדים, משפחות ומבוגרים – שעת סיפור, סיורים, הצגות והדרכות במוזיאון, בקישלה ובתערוכה ‘גנרל וג’נטלמן’. סיפורי חומות, סיפורי חיות, סיפורים על מלכים ומלכות, סיפורים על עליה לרגל ועוד. בחוה”מ פסח הזה כולנו במגדל דוד.

כמה נעים שנשארה בירושלים עוד פנינת תרבות איכותית, הפותחת את הראש, מרחיבה את הידע ומפתחת את הדמיון. מוזיאון מגדל דוד בירושלים הוא הרבה יותר ממוזיאון. זהו אתר היסטורי וארכיאולוגי בו מתרחשים כל העת אירועי תרבות ואמנות, תערוכות מתחלפות, פעילויות חינוך, סיורים, הצגות והופעות. הפעילויות ואירועי התרבות במגדל דוד מיועדים לכולם – לישראלים ולתיירים, משפחות וילדים, בכל גיל, מכל דת ולאום. הם מחברים בין מזרח ומערב, בין קודש לחול, בין ימי קדם לימינו אנו, ומציגים את ירושלים הנצחית והעכשווית, האוניברסלית והרב-תרבותית.

מתי: ראשון- רביעי 1-4.4.18

איפה:

מגדל דוד – המוזיאון לתולדות ירושלים
שער יפו, ירושלים 9114001

מעבדת “החדשנות” במגדל דויד-מוזיאון מגדל דוד השיק מעבדת חדשנות דיגיטלית שתעסוק בפיתוח חוויית המבקר במוזיאונים ותפעל במגדל פצאל הצופה אל העיר העתיקה. המעבדה תחבר בין מפתחים, יזמים חברות סטארט־אפ, תאגידים ומוזיאונים ותציע למבקרים במוזיאון להיות נסיינים של הפיתוחים השונים בזמן אמת.”במשך זמן רב אנו מחפשים אחר דרכים חדשות ומלהיבות להנגיש את המסר של מגדל דוד ולספר את סיפורו של המקום וסיפורה של ירושלים לקהל רחב ומגוון ככל האפשר”, אמרה אילת ליבר, מנכ”לית מוזיאון מגדל דוד. “ישראל היא מעצמת היי־טק במגוון תחומים, אבל עולמות התוכן של ההיסטוריה והארכיאולוגיה נשארו הרחק מאחור”.מעבדת החדשנות הדיגיטלית תפעל באולם פצאל הנמצא בכניסה למוזיאון במעלה מגדל אבן שנבנה על ידי הורדוס לפני יותר מ־2,000 שנה. הרעיון שעומד מאחורי הבחירה במיקום המעבדה בתוך המוזיאון הוא שהמבקרים יתנסו בפיתוחים חדשים, והחברות יקבלו נסיינים לבחון את המוצרים. בשטח המעבדה יתקיימו מפגשים, הרצאות, סדנאות, הדגמות וקורסים קצרים. המעבדה הוקמה בעלות של 2.7 מיליון שקלים בשיתוף עם עיריית ירושלים, הרשות לפיתוח ירושלים ומשרד ירושלים ומורשת.

המוזיאון פתוח בשעות 09:00-17:00
אין צורך ברישום מראש. השתתפות ע”ב מקום פנוי

לאתר המוזיאון https://www.tod.org.il/

עוד מהבלוג של מירה טל -רייכמן תיירות ותרבות

תצוגה מקדימה

המסע לגוש עציון

בבית הקפה הצרפתי La Bas בתקוע נשמעו שקשוקי קפה מהירים של בוקר וריח משגע של מיני מאפים צרפתים עלה באפי.אני מזמינה לי קפה והבעלים מציע לי תוספת של ליקר כרמל שמשדרג לי את הטעם.המתחם המעוצב בצורה ייחודית משמש גם כחנות בגדי ילדים...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

פסטיבל חורף של ציפורים

פסטיבל "חורף של ציפורים" הוא יוזמה משותפת של הרשות לפיתוח הגליל, משרד התיירות, החברה להגנת הטבע, קרן קיימת לישראל, רשות הטבע והגנים, רשות ניקוז הנחלים קישון וכנרת ועמותות התיירות בגליל בגולן ובעמקים. ...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

saphira הבחירה שלי לטיפוח השיער בחורף

בשבועות האחרונים, בעלי הטרי אמר לי מה זה הריח המדהים הזה מהשיער שלך?? חייכתי ואמרתי לו שאני משתמשת במוצר האחד -   The ONE: מסכה ללא שטיפה המבוססת על מינרלים טבעיים. נוסחה שפותחה כדי לרכך את השיער ולהזין אותו לכל אורך היום....

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה