הבלוג של מירה טל -רייכמן תיירות ותרבות

הבלוג של מירה טל

מירושק'ה הבלוג של מירה טל-רייכמן

עדכונים:

פוסטים: 75

החל מנובמבר 2011

ערב האהבה העברי השנתי ייחגג כמיטב המורשת בשלל אירועי תרבות רומנטיים, בהם שירה ושירה בציבור, סיורים והרצאות, תיאטרון ומוזיקה, במגוון אתרי מורשת קסומים בתל אביב וסביבתה וביוזמת המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל.

17/08/2016

אני מאוד אוהבת את ט”ו באב. אני בכלל ילדה- אישה של אהבה, אחת האהבות הגדולות שלי כידוע היא טיולים ושמחתי לשלב את האהבה שבי בסיור מיוחד של ‘אתרים מדברים אהבה’ לקראת ט”ו באב.

המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל, בשיתוף עם עיריית תל־אביב-יפו, תקיים זו השנה השישית את אירועי “אהבה בעיר הגדולה” לרגל ט”ו באב, במסגרתם יתקיימו במיטב המוזיאונים ואתרי המורשת באזור תל אביב יפו חגיגות תרבות ייחודיות בטעם של פעם. הצגות, הרצאות, סיורים, תערוכות, אירועי שירה, ומופעים מוזיקליים הם נחלתם של ערב זה, שייתן הצצה לסיפורי האהבה הגדולים השזורים במורשת הארץ-ישראלית. האירועים יתקיימו כולם בערב ט”ו באב, יום חמישי ה-18 באוגוסט, במחירי כניסה סמליים הכוללים ביקור תיירותי באתר והשתתפות באירוע המיוחד.

מקווה ישראל:
את יום הסיור פתחנו בהרצאה מקסימה של אביבה שוורץ על מורשת המבנים והרקע הפדגוגי שלהם, כולל אזכורי רקע היסטורי שהוביל לבנייתו (התאחדות קבוצת ‘אליאנס’ בתקופת ימי תנועת ההשכלה באירופה), משם המשכנו לעץ הפיקוס הוותיק והעצום שגדל ברחבת בית הספר ובצילו הכירו העיתונאים את שוקה דינור שינחה את אירוע ‘סיפורים ומנגינות’ בערב החג, ושמעו מפיו סיפורי אהבה ואנקדוטות מקסימות. לסיום אנשי הקבוצה הוזמנו למרתפי היקב הצוננים להרמת כוסית וסיכום.
*בערב טו באב תנחה אביבה שוורץ סיור מודרך ברחבי מקווה ישראל הקסומה ובכל מקום באתר יספר שוקה דינור סיפור אהבה ברוח אותה פינת חמד, חלקם בדויים, חלקם קרו באמת.הוא ילווה באנה גבריאלוב על חליל צד.

מקווה ישראל תמונה ביקב

מוזיאון חוסמסה:
משם המשכנו למבנה הבאוהאוס הנאה משנות ה-30, שהיווה את מתקן האימונים הסודי של ההגנה, קיבל תידרוך על  חשיבותו האסטרטגית של מתקן התצפית מהגג בימי מלחמת העצמאות וכן על חשיבות המקום לכוחות הלוחמים אשר התאמנו במתקן האימונים לפני קום המדינה. בגינת המוזיאון פגשו אנשי הקבוצה בזליג (שחקנית בדמותו) -גנן המתקן -שחלק עימם את חוויותיו מהמגורים במבנה, האימונים הסודיים והחולות שסביבו.
*בערב טו באב יוזמנו הבאים להנות משחקנים בדמויות מתחלפות שיחלקו מסיפורי המקום.

חוסמסה- קרדיט לצילום: ארכיון ומוזיאון לתןלדות חולון

חוסמסה- קרדיט לצילום: ארכיון ומוזיאון לתןלדות חולון

אז ‘שרונה’ או ‘סרונה’?

לרבים מאיתנו, מרכז ‘שרונה’ נתפס כמרכז בילוי מגוון-  בתי הקפה השונים,רשתות אופנה ואטרקציות שונות. אולם, בפעם הראשונה קיבלתי את התשובה שרבים תוהים לגביה, אומרים ‘שרונה’, או ‘סרונה’?:) 

במרכז המבקרים הממוקם במבנה טמפלרי קלאסי בעל 2 קומות ומרתף, למדנו על ההיסטוריה של המושבה, היחסים המורכבים בארץ ישראל וגם על עבודת השימור והזזת המבנים בשנות האלפיים. כאן,קיבלנו את התשובה מהמדריכה הנמרצת שהשם המקורי הינו ‘סרונה‘! משם המשכנו למנהרת הטמפלרים ההיסטורית והמרשימה במעבי האדמה, המחברת בין שני יקבים קואפרטיביים.
*בערב טו באב יוזמנו המבקרים לחוות , ממש כמו הקבוצה, את “שרונה האחרת” שמתחת למרכזי הקניות ההומים, היסטורית המושבה הקסומה וסיפורי האהבה שפרחו בה, בהדרכת קבוצת שחקנים בדמויות שתתלווה את הסיור תיאטרלית.

סיור תיאטרלי של הטמפלרים במרכז 'שרונה- קרדיט צילום: עסקי במה

סיור תיאטרלי של הטמפלרים במרכז ‘שרונה- קרדיט צילום: עסקי במה

בית העצמאות: 
את יום הסיור סיימנו בבית העצמאות, שם אירח אותנו דובר המוזיאון לחוויה אור קולית של ההצהרה על מדינת ישראל ומעמד חתימה על הצהרת העצמאות. זכינו להתכנס בחדר ההתכנסות הראשי ממנו שודרה ההכרזה על הקמת המדינה ולשמוע את ההקלטה הנושנה של אותו שידור היסטורי. את לבסוף עלינו לקומה השנייה של המבנה והתארחנו בסלון בית משפחת חיסין הנודעת, בה פגשנו בדמותה של פאינה חיסין ז”ל (אותה מחשקת שחקנית מתיאטרון ליר), אשר סיפרה לנו על מורשת המבנה ששימש כפנסיון, על פרשת הרצח המסעירה של שכנה מר אברהם פוגל ואך חלקה עימנו אנקדוטות מחיי האישות שלה ושל בעלה הנודע דר’ חייים איסר חיסין.

מוזיאון בית העצמאות

מוזיאון בית העצמאות

המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל  אמונה על שמירת המורשת הבנויה של העם והארץ, ופועלת לשיקום, שימור ופיתוח מבנים ואתרים היסטוריים בארץ ישראל למען הדורות הבאים. לצד השימור הפיזי, מושם דגש על הפעילות החינוכית להכרת תולדות המדינה והערכים שהובילו את מייסדיה. המועצה מרכזת את פעילותם של כ-160 אתרי מורשת ברחבי הארץ, המשמשים כאתרי ביקור ומוזיאונים הפתוחים לקהל הרחב, מציגים ומתעדים אורח חיים והווי, אירועים והתפתחויות בחיי היישוב והארץ במקום התרחשותם. בערב ט”ו באב משתלבת האהבה בנופיה השמורים של ארצנו ומפזרת קסם מיוחד באתרים הרומנטיים.

מידע נוסף על האירועים, כתובות האתרים וטלפונים להזמנת כרטיסים לאירועים השונים-
באתר הבית של המועצה לשימור אתרי מורשת בתל אביב : ww.shimur.org  או בטלפון: 03-5086620

עוד מהבלוג של מירה טל -רייכמן תיירות ותרבות

תצוגה מקדימה

המסע לגוש עציון

בבית הקפה הצרפתי La Bas בתקוע נשמעו שקשוקי קפה מהירים של בוקר וריח משגע של מיני מאפים צרפתים עלה באפי.אני מזמינה לי קפה והבעלים מציע לי תוספת של ליקר כרמל שמשדרג לי את הטעם.המתחם המעוצב בצורה ייחודית משמש גם כחנות בגדי ילדים...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

פסטיבל חורף של ציפורים

פסטיבל "חורף של ציפורים" הוא יוזמה משותפת של הרשות לפיתוח הגליל, משרד התיירות, החברה להגנת הטבע, קרן קיימת לישראל, רשות הטבע והגנים, רשות ניקוז הנחלים קישון וכנרת ועמותות התיירות בגליל בגולן ובעמקים. ...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

saphira הבחירה שלי לטיפוח השיער בחורף

בשבועות האחרונים, בעלי הטרי אמר לי מה זה הריח המדהים הזה מהשיער שלך?? חייכתי ואמרתי לו שאני משתמשת במוצר האחד -   The ONE: מסכה ללא שטיפה המבוססת על מינרלים טבעיים. נוסחה שפותחה כדי לרכך את השיער ולהזין אותו לכל אורך היום....

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה