הבלוג של חוג - אתר החוגים

חוגים ופנאי- כל מה שרציתם לד

עדכונים:

פוסטים: 55

החל מדצמבר 2011

יוגה חוגהמחקרים ממשיכים לחשוף את היתרונות הבריאותיים הרבים של היוגה, הפילוסופיה המזרחית בת המאה שנים, אשר הופכת להיות הנפש התאומה החדשה של חובבי כושר. ספורטאים מוסיפים יוגה למשטר האימונים שלהם על מנת לפתח שרירים מאוזנים נטולי פגיעה.

במקור, המטרה היחידה של תרגול יוגה הייתה לחוות הארה רוחנית. בסנסקריט מתורגמת יוגה ל”איחוד”, המתאר את שילוב הגוף והנפש על מנת ליצור חיבור גדול וחיוני יותר של האדם עם עצמו.

על מנת להתחיל במסע היוגה האישי, כדאי להתחיל עם רשימת מטרות אותן רוצה האדם להגשים. מומלץ ללמוד מספר סוגים של יוגה, על מנת לגלות את ההתאמה הנכונה לצרכים הספציפיים של המתרגל.

אשטנגה יוגה

אשטנגה יוגה מכונה בסנסקריט “שמונה גפיים”, והיא מתייחסת לשמונת הגפיים של היוגה אשר הותוו בסוטרות היוגה של פטנג’לי.

התרגול של אשטנגה, אשר מקבל תשומת לב מרכזית היום, הוא סדרה מהירה של תנוחות יוגה רציפות אשר נוצרו על ידי פטאבי ג’ויס, אשר חי במייסור, הודו. כיום, ממשיכים היוגים להפיץ את תורתו של ג’ויס, והיא נלמדת כמעט בכל מסגרת לימודי וחוגי יוגה.

המורה מוביל את המתרגלים דרך סדרת התנוחות. ברגע שהתלמידים מכירים טוב את סדר התנוחות, עם עשויים לבחור בדרך הובלה עצמית. זוהי הזדמנות עבורם לתרגל בקצב וברמת יכולת אישית, בתוך קבוצת תלמידים אחרים ולצד העידוד והדרכת המורה, על פי הצורך.

בשיטת מייסור, המורה מדריך את רצף התנוחות ומנחה את התלמידים לעבור לתרגיל הבא רק כאשר הם מוכנים. אשטנגה יכולה להוות בסיס אידיאלי עבור אנשים אשר חפצים לתרגל בביתם, ברגע שהם מכירים את רצף התנוחות.

שיטת יוגה זו כרוכה בסנכרון הנשימה עם סדרה הדרגתית של תנוחות, היוצרות חום פנימי עז וזיעה מרובה, תוך טיהור שרירים ואיברים. התוצאה היא זרימת דם משופרת, גוף קל וחזק, ונפש רגועה.

ביקראם יוגה

ביקראם יוגה היא היוגה המקורית אשר התפרסמה בזכות יכולת הריפוי המופלאה שלה. זוהי סדרה ספציפית בת תשעים דקות המבוססת על 26 תנוחות יוגה ותרגילי נשימה. כל תנוחה מהווה אתגר המבוסס על יכולות אישיות, ומטפלת באזור מסוים של הגוף, לשם הענקת יתרונות בריאותיים ספציפיים ורבי עצמה. החוג מיועד למתחילים כמו גם למתרגלי יוגה ותיקים.

התנוחות מתבצעות בסביבה בטוחה של חדר מחומם, על מנת להקל על התנגדות השרירים מבלי להסתכן בפציעה. כל תנוחה מבוצעת מתוך מטרה ספציפית, המכינה את הגוף לקראת התנוחה הבאה, וכתוצאה מכך מתחזק הריפוי ומביא לתוצאות מופלאות.

בסוף התהליך, מעובד כל שריר, גיד ואיבר פנימי תוך תרומה לזרימת הדם בגוף. תנוחות אלו פועלות בסינרגיה והן מכניסות את הגוף למסלול איזון. ביקראם יוגה בונה כוח, שיווי משקל וגמישות באמצעות מתיחה ועיסוי עדינים של עמוד השדרה, המפרקים והשרירים. קיבולת הריאות מתרחבת, העצמות מתחזקות, המפרקים נפתחים ומשומנים, והשרירים מתחזקים והופכים לגמישים יותר. תרגול קבוע של סדרה זו מרפאה פציעות ומחלות, תורמת לירידה במשקל ומעניקה שלוות נפש.

למציאת חוג יוגה הקרוב לביתכם, הכנסו לאתר חוג

עוד מהבלוג של חוג - אתר החוגים

מוסיקה לגיל הרך - להתפתחות קוגניטיבית ומוטורית

מוסיקה לגיל הרך- חשיבות ההשמעה מוסיקה מפתחת את חוש השמיעה, משמחת, מרגיעה ויוצרת אווירה נעימה. מחקרים הוכיחו, כי השמעת מוסיקה לגיל הרך מעודדת את...

תגובות

פורסם לפני 7 years

הצגות לילדים בחגים

אין הורה, סבא, סבתא, דוד ודודה שלא מחפשים אטרקציות מהנות לילדים שלהם או המתארחים אצלהם בתקופות החגים הארוכות. ואכן, כמעט בכל חג מוציאים הצגה חדשה לשעשוע הילדים,...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

לימוד ריקוד לשחרור מתחים

ריקוד הוא דרכו של האדם להשתחרר ולפרוק יצרים החבויים בו. כל איש מקצוע העוסק בפסיכולוגיה או באחד המקצועות הפסיכו-תרפים יעיד על כך שהריקוד הוא דרכם של בני האדם לשחרר מתחים ולחצים...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה