הבלוג של חוג - אתר החוגים

חוגים ופנאי- כל מה שרציתם לד

עדכונים:

פוסטים: 55

החל מדצמבר 2011

לימוד מוסיקה

להופיע כמו בדה וויס

מוסיקה היא אחת המתנות שניתנו לבני האדם, על מנת שיוכלו לעבור את חייהם בשמחה ובאושר – גם ברגעים הקשים. רבים מהעוסקים במוסיקה ובכל הקשור לתחום זה מגלים כי למוסיקה השפעה חיובית על בני אדם, ואפילו על בעלי חיים וצמחים. איש מאיתנו אינו יכול לדמיין את החיים על פני כדור הארץ ללא המתנה הגדולה הזו, וללא היכולת להנות ממנה.

פיתוח קול מקצועי

רבים, אשר רואים בעצמם זמרים מתחילים או כאלה שמאחוריהם קריירה ענפה, מתרגלים פיתוח קול על בסיס שבועי, ולעיתים אפילו יום יומי. מיתרי הקול, כמו כל שריר בגופנו, זקוקים לאימון ולתרגילי מתיחה אשר מסייעים להם להתפתח ולשכלל את יכולותיהם. כל מי שמחשיב עצמו זמר, או כל מי שחושב לפתח לעצמו קריירה של זמר – מוכרח ללמוד פיתוח קול.

הסיבה לצורך זה הינה פשוטה ביותר: ללא אימון קבוע מאבד הזמר המתחיל או המתקדם את יכולות הזמרה שלו. חוזקו של הקול דועך, יכולתו להפיק ממנו את המירב פוחתת, והאיברים שבהם הוא נעזר על מנת להפיק את קולו הייחודי נחלשים כך שאינם מסוגלים עוד לשמש אותו כפי שהוא רגיל. אך אימון קבוע, ותרגול על בסיס יום יומי מאפשר התפתחות אינסופית. אכן כן, מי שמתמיד בפיתוח קול, מתרגל ללא הפסקה ולומד עוד ועוד שיטות לפתח את קולו ולהפיק ממנו את המיטב – סופו שיידע להשתמש בו תוך שליטה מלאה ולהפיק ממנו צלילים שלא חשב שיוכל להפיק מתוך גופו.

שיעורי פיתוח קול מלמדים להשתמש באיברי הגוף השונים – מיתרי הקול, הסרעפת, הגרון והלוע – ככלי נגינה אשר מסייעים בידי הזמר להפיק את טביעת הקול הייחודי שלו, אשר אינה דומה לשום טביעת קול אחרת בעולם. כל שדרוש כאן הוא התמדה, נחישות, וכמובן – מורה טוב ומנוסה.

רבים מתנסים גם בלימודי הכנה לאודישנים. לדבר ישנה סיבה הגיונית ביותר: אודישנים הם אינם מצב טבעי עבור איש מאיתנו. בעת מבחנים שכאלה אנו נוטים לקפוא, לגמגם ולאבד את קולנו. מי שרוצה לגשת לאודישן – בכל תחום שהוא – מוכרח להתנסות בקורס מהסוג הזה.

הכנה לאודישנים

קורסי הכנה לאודישנים מקנים לתלמידיהם את הבטחון הנדרש על הבמה, בתוספת יכולת השימוש בקול, והקרנת הכריזמה הדרושה בכדי לעבור אודישנים בהצלחה. מורים המכינים לאודישנים מביאים את תלמידיהם למצב שבו יציבתם איתנה ובטוחה, הם מסוגלים להישיר מבט אל בוחניהם, ולהביע את שהם צריכים להביע לכל אורך האודישן. שפת הגוף מוכרחה להשתתף גם היא בתוך כל ה”תזמורת” הזו. איש אינו יכול לעלות על במה ולשיר שיר עצוב ונוגה כשעל פניו מתנוסס חיוך רחב. אותו כלל תקף עבור מי עולה על הבמה ואמור להקרין מתוך השירה שלו שמחה וצהלה, כשעל פנוי עצבות נוגה שאינה “הולכת” כלל עם השיר.

מי שמוסיקה פועמת בו, והיא חלק מחייו מוכרח להתנסות באחד מקורסי המוסיקה הללו – ויפה שעה אחת קודם.

עוד מהבלוג של חוג - אתר החוגים

מוסיקה לגיל הרך - להתפתחות קוגניטיבית ומוטורית

מוסיקה לגיל הרך- חשיבות ההשמעה מוסיקה מפתחת את חוש השמיעה, משמחת, מרגיעה ויוצרת אווירה נעימה. מחקרים הוכיחו, כי השמעת מוסיקה לגיל הרך מעודדת את...

תגובות

פורסם לפני 7 years

הצגות לילדים בחגים

אין הורה, סבא, סבתא, דוד ודודה שלא מחפשים אטרקציות מהנות לילדים שלהם או המתארחים אצלהם בתקופות החגים הארוכות. ואכן, כמעט בכל חג מוציאים הצגה חדשה לשעשוע הילדים,...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

לימוד ריקוד לשחרור מתחים

ריקוד הוא דרכו של האדם להשתחרר ולפרוק יצרים החבויים בו. כל איש מקצוע העוסק בפסיכולוגיה או באחד המקצועות הפסיכו-תרפים יעיד על כך שהריקוד הוא דרכם של בני האדם לשחרר מתחים ולחצים...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה