הבלוג של חוג - אתר החוגים

חוגים ופנאי- כל מה שרציתם לד

עדכונים:

פוסטים: 55

החל מדצמבר 2011

הפעלות לילדים

הפעלות לילדים

ילדים הם משוש חיינו, זה ברור לכל הורה על פני האדמה. עם זאת, ברור לנו בשלב מוקדם מאוד של חיי ילדינו שאנו זקוקים להעסיקם מרבית שעות היממה, אחרת נאלץ להתמודד עם שעמום הולך וגובר שלהם, הגורם לכך שהם משתוללים ויוצאים משגרת יומם המובנת לפעילויות שעלולות לסכן אותם ואת הסביבה. לשם כך נוצרו ונוצרות – כמעט מידי יום – פעילויות המיועדות להעסיק את הזאטוטים, על מנת שהוריהם יוכלו להתפנות לעיסוקי היום יום החשובים שלהם, לעבוד ולדאוג למטלות הבית.

סדנאות בישול לילדים הן דוגמא אחת לפעילות העשוייה להעסיק את ילדינו ולהעשיר את עולמם בתחום עיסוק העשוי להפוך אפילו למקצוע (בעיקר במקרים בהם הם מגלים התעניינות יתרה בבישול). רבים מהילדים אוהבים לעסוק בבישול ואפייה – מבחינתם מדובר בקסם המתרחש לנגד עיניהם, שבו הם הופכים רשימה ארוכה או קצרה של מרכיבים נפרדים לכדי יצירת מאכל או מוצר מאפה טעים. בנוסף, העיסוק הפיזי בעשיית המאכלים השונים – לישה, ערבוב, יצירת צורות שונות, השקעת המחשבה בתהליכים השונים הכרוכים בבישול ובאפייה – כל אלה הם מרפאים בעיסוק ומעין תרפיה מעולה עבורם.

אז נכון שסדנאות בישול לילדים הופכות יותר ויותר פופולריות בשנים האחרונות, והן מודרכות על ידי מדריכים המתמחים בתחומי הבישול השונים. עם זאת, כדאי לשקול לשבת עם הילדים ולשתפם בבישול הביתי. כך, אתם מרוויחים שני דברים – פעילות והעסקה של הקטנטנים, וגם זמן איכות איתם – מצרך שהופך יותר ויותר נדיר ככל שאנו עובדים שעות ארוכות יותר, ונמצאים זמן רב יותר הרחק מילדינו.

למעט בישול לילדים, נוכל להמליץ כאן גם על פעילות שונה בתכלית: רכיבה על סוסים. פעילויות רכיבה מהוות עבור רבים מהילדים חוויה בלתי נשכחת, מסיבות רבות. רוב הילדים אוהבים מאוד חיות, ובאופיים הם נוטים להקשר אליהן ולחוש עימם שותפות גורל ורגשי חברות וידידות. בעלי חיים מכל סוג, ההופכים נגישים לילדים הופכים להיות ידידיהם הטובים ביותר של הילדים, וכך גם הילדים עבור החיות.

רכיבה על סוסים משפרת אצל ילדים את הבטחון העצמי, כושר המנהיגות, הקואורדינציה והיציבה, וגם את הכושר הגופני (מצרך נדיר בימי המחשב והפלייסטיישן – מולם הם מבלים שעות רבות). בין הסוס האצילי ובני האדם יש קשר מיוחד ורב שנים, ורכיבה על סוסים אף נודעת כבעלת סגולות ריפוי ושיפור היכולות אצל בני האדם מימים ימימה. הרוכבים נתקלים במהלך שיעורי הרכיבה באתגרים חדשים, במצבים בלתי מוכרים המאלצים אותם לפתח יכולות אלתור והתמודדות, וההצלחה בשיעורים הללו מאפשרת לילדים תחושות גאווה, עצמאות וכבוד עצמי.

ענף שלם ברכיבה על סוסים הוא הרכיבה הטיפולית, בו מטופלים ילדים בעלי מוגבלויות ונכויות, ילדים הנמצאים בשולי החברה או כאלה שידם אינה משגת לפעילויות מסוגים אחרים, ואף ילדים בעלי קשיי קשב וריכוז, החווים כשלונות במהלך חייהם. הרכיבה על סוסים, ללא ספק משנה את חייהם.

עוד מהבלוג של חוג - אתר החוגים

מוסיקה לגיל הרך - להתפתחות קוגניטיבית ומוטורית

מוסיקה לגיל הרך- חשיבות ההשמעה מוסיקה מפתחת את חוש השמיעה, משמחת, מרגיעה ויוצרת אווירה נעימה. מחקרים הוכיחו, כי השמעת מוסיקה לגיל הרך מעודדת את...

תגובות

פורסם לפני 7 years

הצגות לילדים בחגים

אין הורה, סבא, סבתא, דוד ודודה שלא מחפשים אטרקציות מהנות לילדים שלהם או המתארחים אצלהם בתקופות החגים הארוכות. ואכן, כמעט בכל חג מוציאים הצגה חדשה לשעשוע הילדים,...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

לימוד ריקוד לשחרור מתחים

ריקוד הוא דרכו של האדם להשתחרר ולפרוק יצרים החבויים בו. כל איש מקצוע העוסק בפסיכולוגיה או באחד המקצועות הפסיכו-תרפים יעיד על כך שהריקוד הוא דרכם של בני האדם לשחרר מתחים ולחצים...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה