הבלוג של חוג - אתר החוגים

חוגים ופנאי- כל מה שרציתם לד

עדכונים:

פוסטים: 55

החל מדצמבר 2011

ריקוד הוא דרכו של האדם להשתחרר ולפרוק יצרים החבויים בו. כל איש מקצוע העוסק בפסיכולוגיה או באחד המקצועות הפסיכו-תרפים יעיד על כך שהריקוד הוא דרכם של בני האדם לשחרר מתחים ולחצים דרך הגוף וללא צורך במילים והתבטאויות כאלה ואחרות.

לכל תרבות בעולם, החל משבטי הכפרים הנידחים ביותר באפריקה ועד התרבויות האירופיות המפוארות שידעה האנושות – כולם עסקו ופיתחו תרבות ריקוד. בדרום אמריקה למשל, חצי יבשת שקיימת בצורתה המודרנית כפי שאנו מכירים אותה קצת יותר מ- 500 שנה, מתקיימים בכפיפה אחת מאות סוגי ריקוד שונים ומשונים, שהפכו לאחד מסמליה של היבשת הזו. לא מעט ריקודים סלונים, למשל, התפתחו מתוך ריקודים עממיים שפותחו על ידי פשוטי העם, הפכו לפופולריים בקרב תושבי המדינות בהן הם התפתחו ואף בקרב היבשת כולה – ומשם קצרה הייתה הדרך לכבוש את העולם. סמבה, טנגו וסלסה הן שלוש דוגמאות בלבד מיני רבות שהפכו להצלחה מסחררת ברחבי העולם ונלמדות כמעט בכל מקום על פני הגלובוס.

מה זה ריקודים סלונים

ריקודים סלונים הוא שם כולל למגוון רחב של ריקודים שעברו אדפטציה (התאמה) לריקודי זוגות מסודרים, המאפשרים התחרות בין רקדנים שונים. כאמור, רוב הריקודים הללו מקורם בריקודים עממיים שהתפתחו במדינות שונות, והפכו עם הזמן לענפי ריקוד מקצועיים, שלהם חוקים וסגנון מסויימים וברורים אשר מחייבים את הרקדנים.

בין היתר, ניתן למנות מבין הריקודים הסלונים את הרוק’נרול והטוויסט האמריקניים, הטנגו והרומבה הארגנטינאיים, הסלסה שמקורו בקובה, הפסדובלה הספרדי, הוואלס הוינאי ועוד ועוד סגנונות ריקוד. את הריקודים הללו מלמדים מורים מקצועיים, שחלקם למדו אותם בבתי ספר מקצועיים לריקוד, ולעיתים אפילו ברצות המקור שלהם.

ריקודי בטן

ריקודי בטן הם סגנון ריקוד עתיק יומין, שמשערים שמקורו במזרח התיכון. הריקוד הספציפי הזה מיועד ברוב המקרים להיות מבוצע על ידי נשים, ובכך הוא גם מבטא נשיות ומבליט את חמוקיו העגולים של הגוף הנשי.

בריקודי בטן נעשה שימוש בכל שריר בגוף, כשהרקדנית מנסה לבטא באמצעות תנועותיה רגשות אשר נובעים ממקצב המוזיקה שמושמעת. הצעדים והטכניקות של הריקוד מבוססים בעיקר על תנועות מעגליות של חלקי גוף, תוך הפרדה משאר חלקי הגוף. חלקי הגוף העיקריים שנעשה בהם שימוש בריקוד זה הם האגן, הבטן, החזה, הכתפיים והמותניים. ניעור איברים אלה יוצר את התנועה הייחודית לריקוד ומהווה את אחד מסמליה העיקריים.

ריקודי בטן הנלמדים בקורסים ובחוגים השונים, יובאו בדרך כלל בסגנונות שונים, בהם בקיאה המורה. הסגנונות העיקריים כוללים את ה”שארקי” – הסגנון המצרי הפופולרי והמוכר במיוחד לישראלים מהסרט הערבי שהוצג בטלוויזיה מידי יום שישי; הסגנון ה”בלאדי” שהוא כפרי ועממי יותר ובא לבטא ולבדר את הכפריים במהלך חגיהם והאירועים השונים שהם חוגגים; והסגנון הטורקי שהופך יותר ויותר פופולרי ברחבי העולם, בעיקר בזכות המקצבים המהירים המאפיינים אותו, ותנועות הריקוד הקצביות.

עוד מהבלוג של חוג - אתר החוגים

מוסיקה לגיל הרך - להתפתחות קוגניטיבית ומוטורית

מוסיקה לגיל הרך- חשיבות ההשמעה מוסיקה מפתחת את חוש השמיעה, משמחת, מרגיעה ויוצרת אווירה נעימה. מחקרים הוכיחו, כי השמעת מוסיקה לגיל הרך מעודדת את...

תגובות

פורסם לפני 8 years

הצגות לילדים בחגים

אין הורה, סבא, סבתא, דוד ודודה שלא מחפשים אטרקציות מהנות לילדים שלהם או המתארחים אצלהם בתקופות החגים הארוכות. ואכן, כמעט בכל חג מוציאים הצגה חדשה לשעשוע הילדים,...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

סדנאות מתוקות וממכרות

רק המחשבה על שוקולד, אותו ממתק העשוי מזרעים מותססים, קלויים וטחונים של עץ הקקאו הטרופי מעלה תחושה של מתיקות מעוררת ותחושה נעימה. מרבית האנשים יציינו את טעם השוקולד כטעם המועדף...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה