הבלוג של חוג - אתר החוגים

חוגים ופנאי- כל מה שרציתם לד

עדכונים:

פוסטים: 55

החל מדצמבר 2011

תינוק חדש הוא חוויה יוצאת דופן בכל בית. הסביבה כולה הופכת שקטה ורכה יותר, קולות בכי וצחוק ממלאים את הבית ואפילו הריח משתנה והופך ממיס לבבות. אחרי תקופת ההריון (הלא פשוטה ברוב המקרים, יש לציין) מתפנים ההורים לעיסוק בתינוק, בהתפתחות הפיזית והנפשית שלו, ובחינוך הפרטני לו הוא זקוק. לא לכל תינוק מתאימים כל פעילות או טיפול – וההורים הם אלה שיודעים הכי טוב מה טוב בשביל תינוקם. עם זאת, כדאי לזכור שפעילות גופנים – מכל סוג שהוא – היא תנאי הכרחי להתפתחות הפיזית והמנטלית של התינוק, בלי קשר לגילו ורמת המסוגלות הפיזית שלו.

תנועה לגיל הרך

כאמור, הקשר בין תנועתיות ובין התפתחות מנטלית של תינוקות וילדים הוא בלתי נפרד. בדיוק כמו שתינוק שאך החל לזחול לומד וחוקר את סביבתו, כך ילד קטן שהחל לדבר מפתח את כישוריו החברתיים בעזרת שיחות עם חברים או מבוגרים הסובבים אותו. עם כל זאת, בכדי שפעילות פיזית תעסיק את מוחם של תינוקות וילדים היא צריכה לאתגר אותם, לעורר אותם מבחינה רגשית ולחדש להם. סדר יום שכולל פעילות תנועתית (על בסיס קבוע) יאפשר לילדים להתפתח ולהביא לידי ביטוי את יכולותיהם.

אם בחרתם בחוג תנועה לגיל הרך עבור ילדכם כדאי שתקבעו אותו בשעות שבהן האנרגיה של הילדים נמוכה כמו בשעות הבוקר המוקדמות, אחרי ארוחת הצהריים, או אחרי שנת הצהריים. בשעות הללו הפעילות עשויה להועיל בפיתוח השכלי ומסייעת לעשות את החיבור הנחוץ בין המחשבה לגוף.

שחיית תינוקות

שחיית תינוקות היא פעילות ייחודית של כיף והנאה להורים ולתינוקות. הקשר בין שני אלה מתחזק במהלך השיעורים, ובנוסף מתאפשר גם חיזוק בטחונו העצמי של התינוק, והוא לומד לאהוב את המים ולהרגיש בהם בטוח ורגוע. התרגילים השונים מפתחים אצלו את הקואורדינציה, שיווי המשקל ומערכת הנשימה, חוץ מחיזוק הגוף הפיזי, כמובן.

שיעורי שחיית תינוקות נערכים לאורך כל השנה, ללא קשר לעונה, והם מותאמים לצרכי התינוקות מבחינת הציוד הדרוש, הבריכה המחוממת (בדרך כלל בטמפרטורה של 33 מעלות צלסיוס – בניגוד ל-28 מעלות שבבריכות הרגילות), והמדריכים הבקיאים בתחום.

השלבים הראשונים מוקדשים להסתגלות התינוק וההורים למדריך, וההיכרות של המדריך עימם. חוץ מאלה, לומדים התינוקות וההורים את הפעילויות השונות, השירים והמשחקים הקבועים השונים. בסוף שלב ההסתגלות הזה יגיע שלב הצלילה של התינוק (עם ההורה כמובן) במים. בהמשך, יגיעו התינוקות אל השלב האמיתי – שלב השחייה במים בבטחון מלא וללא פחד. שלב זה מגיע בגיל שנתיים בדרך כלל, והוא כולל שחייה מתחת למים של מספר שניות, ובהמשך עבודה עם סנפירים וציוד אחר לחיזוק חגורת הכתפיים, החזה, ושרירי הידיים והרגליים – עד לשחייה מלאה.

זכרו – בגלל שנוצרנו וגדלנו בסביבה מימית – החל ממי השפיר שברחם אימנו וכלה בימים הסובבים אותנו ברחבי העולם, בכל אחד מאיתנו קיים קשר תת הכרתי לעולם המים.

עוד מהבלוג של חוג - אתר החוגים

מוסיקה לגיל הרך - להתפתחות קוגניטיבית ומוטורית

מוסיקה לגיל הרך- חשיבות ההשמעה מוסיקה מפתחת את חוש השמיעה, משמחת, מרגיעה ויוצרת אווירה נעימה. מחקרים הוכיחו, כי השמעת מוסיקה לגיל הרך מעודדת את...

תגובות

פורסם לפני 7 years

הצגות לילדים בחגים

אין הורה, סבא, סבתא, דוד ודודה שלא מחפשים אטרקציות מהנות לילדים שלהם או המתארחים אצלהם בתקופות החגים הארוכות. ואכן, כמעט בכל חג מוציאים הצגה חדשה לשעשוע הילדים,...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

לימוד ריקוד לשחרור מתחים

ריקוד הוא דרכו של האדם להשתחרר ולפרוק יצרים החבויים בו. כל איש מקצוע העוסק בפסיכולוגיה או באחד המקצועות הפסיכו-תרפים יעיד על כך שהריקוד הוא דרכם של בני האדם לשחרר מתחים ולחצים...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה