הבלוג של חוג - אתר החוגים

חוגים ופנאי- כל מה שרציתם לד

עדכונים:

פוסטים: 55

החל מדצמבר 2011

יצירה היא תמצית הקיום האנושי עוד מימי קדם. בכל תרבות ליצירה ולאמנות יש חלק נכבד במהלך היום-יומי, בתקשורת הבין-אישית ובביטוי העצמי של כל אחד מהאנשים המרכיבים את החברה. ללא יצירה צפויה התרבות לדעוך ולהיעלם, או להיבלע על ידי תרבויות אחרות שמשקיעות משאבים ומאמצים ביצירת אמנות מקורית וייחודית לה. זו הסיבה לכך שעל כל אחד ואחת מאיתנו למצוא בתוכו את תחום היצירה שמעניין אותו ושבו הוא רוצה להתפתח ולגדול. אין זה משנה אם מדובר בילדים או מבוגרים – עלינו ללמד את עצמנו ליצור אמנות באופן יום-יומי, עד אשר זו תהפוך לחלק משגרת יומנו.

סדנאות יצירה

סדנאות יצירה רבות הן סדנאות יצירה משותפות להורים וילדים. הרעיון כאן הוא לעודד את שיתוף הפעולה היצירתי שבין ההורים לילדים – גם מחוץ לשעות המעטות שהם מבלים יחד בבית (בעיקר לפני שנת הלילה). ההורים והילדים לומדים לתקשר זה עם זה בדרכים ייחודיות והם בדרך כלל מוצאים נושאי יצירה משותפים שמחזקים ביניהם את הקשר. סדנאות היצירה הללו גם מסייעות להורים לפנות זמן מיוחד לזמן איכות עם הילדים, בלי הסחות הדעת הרגילות ומטלות הבית שמגבילות את היכולת של ההורים לשהות באופן רציף עם ילדיהם.

חוץ מגל אלה, מוצאים ההורים זמן לפעולה שהיא איננה בדרך כלל בסדר היום שלהם. מי מאיתנו מצליח למצוא לעצמו זמן לציור, פיסול, ליצור בפלסטלינה ובפימו ולבנות בובות משחק קטנות? חוג כזה הוא בהחלט הזדמנות אמיתית לשהות במחיצת ילדנו, ללמד אותו וללמוד ממנו ולנצל את הזמן לשהות איכותית עימו.

הסדנאות המשותפות הללו יכולות להיות כל סוג של סדנא אמנותית. בין היתר תוכלו למצוא סדנאות פיסול עיסות נייר, סדנאות ציור ופיסול, סדנאות סיפור סדנאות שוקולד ועוד. כל עוד תמצאו זמן לבלות עם ילדכם שעה וחצי איכותיים – אפילו כשהם נכנסים למסגרת ברורה – תזכו בחוויה מעצימה, מעשירה ואוהבת.

עבודה בזכוכית

זכוכית היא חומר מיוחד הדורש תשומת לב וטיפול שונים מהרגיל. גם המוצרים והתוצרים של החומר הזה הם שונים ומשונים, החל מחרוזי זכוכית וכלה בויטראז’ים מרהיבי עין.

קורסי עבודה בזכוכית מאפשרים למידת עבודה עם החומר, הכרות עם סוגים שונים של זכוכית ושילוב שלה עם חומרים אחרים ליצירת פריט אמנותי ייחודי. לכל מורה שיטות הלימוד הייחודיות לו ופריטי האמנות אותם הוא מלמד ליצור.

רוב הקורסים הללו מתרחשים באוירה נעימה וביתית ובקבוצות קטנות. הפעילות נועדה להקנות פיתוח החוש היצירתי ופיתוח הדמיון והמיומנויות המוטוריות. כמו כן הקרסים מתאימים לכל קבוצות  הגיל השונות, ואין בהן צורך בידע מוקדם. בחלק מהקורסים לא מקבלים ילדים, בעיקר בגלל הסכנה שבעבודה עם כלי עבודה ויצירה חמים והצורך בהלחמות שונות. עם זאת, יש לא מעט מורים שמעודדים השתתפות ילדים גדולים (בדרך כלל החל מגיל 7-8) בחוגים והפעילויות הללו, לעיתים בליווי של מבוגר.

עוד מהבלוג של חוג - אתר החוגים

מוסיקה לגיל הרך - להתפתחות קוגניטיבית ומוטורית

מוסיקה לגיל הרך- חשיבות ההשמעה מוסיקה מפתחת את חוש השמיעה, משמחת, מרגיעה ויוצרת אווירה נעימה. מחקרים הוכיחו, כי השמעת מוסיקה לגיל הרך מעודדת את...

תגובות

פורסם לפני 7 years

הצגות לילדים בחגים

אין הורה, סבא, סבתא, דוד ודודה שלא מחפשים אטרקציות מהנות לילדים שלהם או המתארחים אצלהם בתקופות החגים הארוכות. ואכן, כמעט בכל חג מוציאים הצגה חדשה לשעשוע הילדים,...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

לימוד ריקוד לשחרור מתחים

ריקוד הוא דרכו של האדם להשתחרר ולפרוק יצרים החבויים בו. כל איש מקצוע העוסק בפסיכולוגיה או באחד המקצועות הפסיכו-תרפים יעיד על כך שהריקוד הוא דרכם של בני האדם לשחרר מתחים ולחצים...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה