הבלוג של חוג - אתר החוגים

חוגים ופנאי- כל מה שרציתם לד

עדכונים:

פוסטים: 55

החל מדצמבר 2011

זמרה, ומוסיקה בכלל, הן חלק מהנאות החיים. שום רגע חשוב בחיינו איננו חשוב ללא מוסיקה מתאימה שתרגש, תשמח או תכבד את הרגע. זמר השר בקולו הוא עוד כלי נגינה שניתן להוסיף בכל רגע, ופעמים רבות הוא כלי הנגינה החשוב ביותר. אבל, אף זמר איננו שר בקול ערב סתם כך. כדי לשמור על איכויות הקול, הצלילות שלו וכדי לפתח את טכניקת הזמרה – צריכים זמרים לעשות פיתוח קול על בסיס שבועי וישנם כאלה שעושים זאת אפילו על בסיס יום-יומי. קולות הזמרים אינם ניתנים לשימור לאורך כל חייהם מבלי שיתרגלו את טכניקות פיתוח הקול שהותאמו להם על ידי מורה מוסמך.

זמרים חדשים שואלים שוב ושוב: “האם אני צריך ללמוד פיתוח קול בכדי להצליח בתחום?” ובכן, רוב המורים לפיתוח קול יאמר לכם שבהחלט כן, לפחות אם הקול הוא חלק ניכר מסוד ההצלחה של הזמר (אביב גפן, למשל, הוא דוגמא הפוכה לכך. הוא ביסס את קריירת השירה שלו על הטקסטים והלחנים שלו, כאשר הזמרה עצמה, מבחינה קולית, היא אינה חלק דומיננטי וחשוב).

המטרות בפיתוח קול הן:

-הגדלת העצמה הקולית והיכולת לשיר בעצמה תוך כמה שפחות מאמץ פיסי.

-הרחבת המנעד הקולי

-לימוד נשימה נכונה בזמן שירה – על ידי הסרעפת ולא הריאות.

- פיתוח שמיעה מוסיקלית

-פיתוח יציבות קולית שתאפשר הפקת צליל יציב ואיכותי שיכול גם להמשך לאורך זמן.

-שיפור הדיקציה ולמידת חשיבות הגיית המילים בזמן השירה.

לימוד נגינה על פסנתר – פיתוח מוסיקלי מהתו הראשון

הפסנתר הוא אחד מכלי הנגינה החשובים ביותר בעולם המוסיקה. אף תזמורת אינה שלמה ללא פסנתר אחד לפחות, ואף להקה גדולה לא תסכים להופיע מבלי לצרף אליה את הכלי הייחודי הזה. אבל יותר חשוב מהכלי עצמו הוא נגן הפסנתר. אז נכון, נגינה מקצועית וטובה דורשת שנים על גבי שנים של לימודי פסנתר, אבל אין ספק שגם בתור תחביב או סתם כדי לפתח את הידע המוסיקלי – נגינה על פסנתר היא חוויה שכדאי לכל אדם לעבור במהלך חייו, ולו לתקופה קצרה בלבד.

לימודי פסנתר לילדים יכולים להיעשות באוירה משחקית, שבה זוכה הילד לחיזוקים חיוביים תוך כדי משחקים מוסיקליים משעשעים, למידת תוים, הרמוניה, ונגינה על פי שמיעה.

למבוגרים, לעומת זאת, יש אפשרות ללמוד שיעורים אישיים שמאפשרים למורה להתמקד בהתקדמות האישית של התלמיד ולהתאים את קצב הלימוד שלו אליה. כדאי – גם לילדים וגם למבוגרים – להתנסות בשיעור נסיון אחד או שניים שיאפשרו לתלמיד לבחון את התאמת המורה אליו ואל אופיו. גם את צורת הלימוד כדאי לבחון באותם שיעורי נסיון – האם מתאימה לתלמיד נגינה בקבוצה או שהוא נוטה יותר ללמוד באופן אישי? האם הוא מסתדר עם רמה מסויימת של קשיחות ומשמעת, או שלו תתאים יותר אווירה קלילה ולא מחייבת? אלה הן שאלות שכדאי לבדוק לפני שמתחייבים לסדרת שיעורים.

עוד מהבלוג של חוג - אתר החוגים

מוסיקה לגיל הרך - להתפתחות קוגניטיבית ומוטורית

מוסיקה לגיל הרך- חשיבות ההשמעה מוסיקה מפתחת את חוש השמיעה, משמחת, מרגיעה ויוצרת אווירה נעימה. מחקרים הוכיחו, כי השמעת מוסיקה לגיל הרך מעודדת את...

תגובות

פורסם לפני 7 years

הצגות לילדים בחגים

אין הורה, סבא, סבתא, דוד ודודה שלא מחפשים אטרקציות מהנות לילדים שלהם או המתארחים אצלהם בתקופות החגים הארוכות. ואכן, כמעט בכל חג מוציאים הצגה חדשה לשעשוע הילדים,...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

לימוד ריקוד לשחרור מתחים

ריקוד הוא דרכו של האדם להשתחרר ולפרוק יצרים החבויים בו. כל איש מקצוע העוסק בפסיכולוגיה או באחד המקצועות הפסיכו-תרפים יעיד על כך שהריקוד הוא דרכם של בני האדם לשחרר מתחים ולחצים...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה