הבלוג של חוג - אתר החוגים

חוגים ופנאי- כל מה שרציתם לד

עדכונים:

פוסטים: 55

החל מדצמבר 2011

מי מכן- נשים הרות או שמתכננות הריון – שרוצות או זקוקות לחיזוק, לחיבוק, ליד תומכת, לאוזן קשבת, ללב חם ופתוח, שיכול ויודע ורוצה לקבל, לקלוט, לספוג, להכיל ולהדהד תומכת לידה – דולה – עשויה לתת לכם מענה מיטבי לרצון ולצורך.

תומכת הלידה תלווה אתכם, פיזית ונפשית, ברצף ההריון והלידה, בתקופת זמן שאתם חופשיות וזכאיות לקבוע את משכה. כמי שמוסמכת ובקיאה בכל היבטי ההריון והלידה היא עשויה ליידע אתכם  גם בנושאים ‘טכניים’ שונים: זכאויות שונות, טיפולים נדרשים, הכנות חשובות ועוד.

דולה תהיה אתכן ולצדכן, נכונה וקשובה לכן, זמינה ונגישה, תומכת בכל משמעות ובכל מובן. היא אינה באה במקום התמיכה החשובה שעשוי להעניק בן זוג, אבל מטבע הדברים היא פנויה יותר להיות לכן לעזר.

חשיבות נוכחותה של דולה במהלך הלידה

נשים רבות עלולות לחוש עצמן בודדות דווקא ברגעים שבהם הן משעוות לנוכחות אדם קרוב, תומך, אמפטי. הדולה, הבקיאה, בין השאר, בפרוצדורות השונות הכרוכות בתהליך הלידה ובאופן שבו היא מתבצעת בחדר הלידה בבית החולים, עשויה לסייע לאישה הכורעת ללדת בהדרכה כיצד לנשום, להרגיע. לאחר הלידה היא מסייעת ליולדת במיצוי זכויותיה השונות, מדריכה אותה כיצד להיערך להגעה הביתה עם התינוק ועוד.

דולה אינה מיילדת – היא תומכת לידה. היכרות מוקדמת עמה מאפשרת לך להיפתח אליה דווקא בשעות וברגעים שבהם הקשר עמה עומד למבחן ב”זמן אמת” – עם מירכאות או בלעדיהן. חשוב שייווצר מבעוד מועד קשר חם ולבבי; חשוב שתיווצר זרימה אנושית פתוחה וחופשית; חשוב שהאישה ההרה תחוש עצמה חופשייה לשתף את תומכת הלידה בחששות ובפחדים לקראת רגע הלידה המכונן, אשר עשוי לשנות את חייה.

שכירת שירותיה של דולה עשויה לייתר את כדאיות ההשתתפות בקורס הכנה ללידה, אבל למי מכן שיכולות לאפשר לעצמן “גם וגם” – מומלץ להשתתף בקורס.

עוד מהבלוג של חוג - אתר החוגים

מוסיקה לגיל הרך - להתפתחות קוגניטיבית ומוטורית

מוסיקה לגיל הרך- חשיבות ההשמעה מוסיקה מפתחת את חוש השמיעה, משמחת, מרגיעה ויוצרת אווירה נעימה. מחקרים הוכיחו, כי השמעת מוסיקה לגיל הרך מעודדת את...

תגובות

פורסם לפני 8 years

הצגות לילדים בחגים

אין הורה, סבא, סבתא, דוד ודודה שלא מחפשים אטרקציות מהנות לילדים שלהם או המתארחים אצלהם בתקופות החגים הארוכות. ואכן, כמעט בכל חג מוציאים הצגה חדשה לשעשוע הילדים,...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

לימוד ריקוד לשחרור מתחים

ריקוד הוא דרכו של האדם להשתחרר ולפרוק יצרים החבויים בו. כל איש מקצוע העוסק בפסיכולוגיה או באחד המקצועות הפסיכו-תרפים יעיד על כך שהריקוד הוא דרכם של בני האדם לשחרר מתחים ולחצים...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה