הבלוג של חוג - אתר החוגים

חוגים ופנאי- כל מה שרציתם לד

עדכונים:

פוסטים: 55

החל מדצמבר 2011

בשנים האחרונות, כאשר ילדים רבים הופכים להיות קורבנותיהם – גלויים או סמויים (עד שהם מתגלים!) – של הוריהם מתחדדת ומתעצמת, עד כדי השמעתה כזעקה, התביעה לקיום הדרכות וסדנאות להורים. יש מי שכופרים בתועלת שבלימוד הורים ‘איך להיות הורים’, אבל יש המחייבים לימוד כזה ורואים בו הכרח המציאות- ודאי מציאות שבה הורים מתעללים בילדיהם, מקפחים את זכויותיהם הבסיסיות ונוקטים כלפיהם אלימות.

סדנאות להורים חשובות לא רק כאמצעי מניעה או, כתוצאה מהתנהגות בלתי נורמטיבית ואף סוטה של הורים כלפי ילדיהם אלא גם כמסגרת ללימוד ולהעשרה, טיפול משפחתי שבו יוכלו להתוודע אל כללים בסיסיים של ‘עשה’ ו’אל תעשה’, הבנת צרכיהם של הילדים בשלבים השונים של התפתחותם ועוד.

סדנאות להורים חשובות גם מעצם היותם קבוצת תמיכה להורים המגששים דרכם באפלת ההורות החדשה, או כמי שמגלים ארץ חדשה, לא נודעת, בתולית. הם חשים שהם אינם לבד; שהורים כמוהם, חדשים וטריים, לא מנוסים, שואלים עצמם לדעת כיצד נכון וראוי לנהוג עם הילדים.

סדנאות להורים – גבולות זמניים, גבולות קבועים

הורים רבים מתלבטים בסוגיית הגבולות שיש להציב לילדיהם –מה והיכן הגבול, הם שואלים עצמם, מן הסתם, האם התנהגות ילדיהם נורמטיבית או שיש בה גילויים כל שהם של מצוקה שהם אינם ערים או אינם מנוסים מספיק כדי לזהותם.

סדנאות להורים חשובות גם כדי שיוכלו להגדיר לעצמם את הזוגיות החדשה, המועשרת או המדולדלת, שהם חווים לאחר בואם של ילדים למשפחה, במיוחד לאחר שהבן או הבת הבכורים הופכים אותם מזוג להורים. יהיה נושאם של הסדנאות אשר יהיה – עצם קיומן הוא מסר חשוב להורים ומהווה מסגרת פתוחה, לגיטימית ואף מומלצת להתנסות בה ולקבל ממנה עצות, טיפים והרבה ערכים מוספים לגידול ילדים בריאים בגופם ובנפשם ולתפקודה של משפחה שמחה ומאושרת.

עוד מהבלוג של חוג - אתר החוגים

מוסיקה לגיל הרך - להתפתחות קוגניטיבית ומוטורית

מוסיקה לגיל הרך- חשיבות ההשמעה מוסיקה מפתחת את חוש השמיעה, משמחת, מרגיעה ויוצרת אווירה נעימה. מחקרים הוכיחו, כי השמעת מוסיקה לגיל הרך מעודדת את...

תגובות

פורסם לפני 7 years

הצגות לילדים בחגים

אין הורה, סבא, סבתא, דוד ודודה שלא מחפשים אטרקציות מהנות לילדים שלהם או המתארחים אצלהם בתקופות החגים הארוכות. ואכן, כמעט בכל חג מוציאים הצגה חדשה לשעשוע הילדים,...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

לימוד ריקוד לשחרור מתחים

ריקוד הוא דרכו של האדם להשתחרר ולפרוק יצרים החבויים בו. כל איש מקצוע העוסק בפסיכולוגיה או באחד המקצועות הפסיכו-תרפים יעיד על כך שהריקוד הוא דרכם של בני האדם לשחרר מתחים ולחצים...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה