הבלוג של Mira Rozenfeld - מעבר לתוכן

mira78

אמא ורעייה, אוהבת לקרוא, וכמה שיותר. הז'אנר האהוב עליי הוא מתח אבל קוראת כמעט כל מה שבא ליד (למעט אולי פנטזיה).

עדכונים:

פוסטים: 216

החל מספטמבר 2016

דייזי בת השמונה נעלמת מביתה בעיצומה של מסיבת תחפושות, מאז כולם מחפשים אות חיים. כולם הופכים חשודים וככל שהזמן עובר, הסכנה לחיה של דייזי גוברת. מותחן פסיכולוגי עשוי היטב ומרתק.

21/10/2019

closer_master

328 עמודים.

מאנגלית: שרון פרמינגר.

הוצאת ידיעות ספרים.
כשקראתי את התקציר בגב הספר, הבנתי שהוא נכנס באופן מיידי לרשימה שלי, בבחינת ספר חובה לאוהבי הז׳אנר, כך התרשמתי, ולא טעיתי.
הספר קרוב לבית מספר את סיפורה של דייזי בת השמונה שנעלמת ערב אחד ממסיבת תחפושות צבעונית וססגונית הנערכת בביתה. אף אחד לא ראה אותה ולא שמע ממנה מאותו ערב (ואולי עוד קודם לכן).
דייזי, הקרויה של שמו של פרח החיננית, כמוהו בדיוק, חיננית ומאירת פנים, ילדה שמחה, החיה בעולם של אבירים ונסיכות, איפור תחפושות, עד שהמציאות טפחה על פניה.
עם היוודע אודות היעלמותה, הוריה של דייזי המומים וכואבים, ויחד עם זאת מתנהגים בצורה מאוד מוזרה, שלא לומר מחשידה. אמה עסוקה במראה שלה ובטיפוחה באופן אובססיבי משהו, ואביה מסתיר סודות ומשקר בלי להנהיג עפעף. לדייזי אח העונה לשם ליאו, ועושה רושם שגם לו יש הרבה מה להסתיר, לא פחות ממה שמסתירים ממנו ככל הנראה.
בקיצור, משפחה מאוד מורכבת, הנראית רק מעל לפני השטח כמשפחה נורמטיבית.
עד מהרה כולם הופכים חשודים, השעות נוקפות, הימים חולפים, והחשש לשלומה של דייזי גובר.
הרשתות החברתיות גועשות, התקשורת כבר מצאה את האשמים, כמו שקורה לא אחת, והעיירה כמרקחה.
מפקח בילוש אדם פולי עבר טרגדיה משלו, והוא נושא עימו מטען כבד, אך כמו מתוך שליחות, הוא יודע שעליו לפענח את המקרה הקשה הזה.והוא לא ייתן לאף אחד להסית אותו מהמטרה.
הסיפור מסופר בגוף ראשון מפיו של המפקח אדם פולי, ובגוף שלישי מפי מספר כל יודע, לסירטגין. השילוב בכתיבה שופך אור על העלילה כולה, ומעניין מאוד.
העלילה מתחילה ביום היעדרותה של דייזי ונעה על ציר זמן של הווה (התנהלות החקירה והחיפושים אחריה ) ועבר (מיום ההיעדרות ועד כמעט שלושה חודשים טרם ההיעלמות).
אהבתי את סגנון הכתיבה המרתק, אשר הרכיב את הפאזל המורכב הזה, נדבך על נדבך, עד לסוף המפתיע.
כתיבה קולחת וסוחפת, מותחת ומטרידה. הדמויות מרתקות אחת אחת, ולכולן תפקיד חשוב בעלילה.
הספר נקרא בתוך שעות ספורות, ואני ממליצה עליו בחום.
קריאה מהנה.

עוד מהבלוג של Mira Rozenfeld - מעבר לתוכן

מעבר לתוכן !!!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...