הבלוג של Mira Rozenfeld - מעבר לתוכן

mira78

אמא ורעייה, אוהבת לקרוא, וכמה שיותר. הז'אנר האהוב עליי הוא מתח אבל קוראת כמעט כל מה שבא ליד (למעט אולי פנטזיה).

עדכונים:

פוסטים: 216

החל מספטמבר 2016

מותחן מעורר אימה, מצמרר ומרתק בכתיבתו, אודות משפחה אחת, נורמלית כמעט, שתי תאומות זהות, אסון אחד טראגי שפקד את המשפחה, והתמודדות כמעט בלתי אפשרית.

14/10/2019

 

teomot_master (1)

282 עמודים (לא כלל תודות).

עורך: יוסף כהן.
עברית הוצאה לאור.
כתר ספרים (2005) בע”מ.
מותחן מהפנט, מצמרר, מזעזע, קשה לקריאה – בעיקר להורים שבנינו.
כשהחלטתי להתיישב ולכתוב את הסקירה לספר, הדבר הראשון שעלה בראשי הוא, שהספר הזה צריך להפוך לסרט. הדמויות המרכיבות את העלילה,, הנוף המסעיר, מזג האוויר המטורף, המגדלור, האי וכל פרט נוסף המתואר בו לפרטי פרטים, חזרו והופיעו לנגד עיניי, הן במהלך הקריאה והן במהלך הכתיבה, זה ספר שצריך להיות סרט! מותחן אימה מצמרר – לא פחות!
קירסטי ג’יין קררה מורקרופט ולידיה מיי טנרה מורקרופט הן תאומות זהות, בנותיהם המצליחות והיפות של שרה ואנגוס מורקרופט. אף אחד לא יכול להבדיל ביניהם, אפילו לא הוריהם. תאומים מונוזיגוטיים הם “תאומים זהים, כשמם כן הם – זהים; מבחינה גנטית כמו גם במראה פניהם ומבנה גופם”. 
הן ניצלו את היתרון המיוחד הזה, הייתה להן שפה משותפת – המובנת רק להן. הן שיחקו עם הוריהם ובני משפחתם, התחזו זו לזו, ותעתעו בכל.
הן גדלו בבית מהמעמד הבינוני. “הכל שם זעק ,זוג מצליחנים” כמו שתיארה זו שרה. היה להם הכל. משפחה טובה ומאושרת. שתי בנות בלונדיניות יפהפיות, כלב מתוק והורים מצליחים, אך האין זה רק מעטה של כזב מעל המשפחה היפה והמוצלחת?
ערב אחד פוקדת טרגדיה נוראית את משפחתם. בבית הוריה של שרה, בהיותן בנות שש, אחת התאומות נופלת אל מותה מהמרפסת. זעקה רמה נשמעת, וכששרה מגיעה למרפסת, היא צופה בגופתה הצעירה של אחת התאומות, ובתאומה השנייה זועקת זעקות שבר רמות ” אמא אמא בואי מהר לידי-לו נפלה”.
המשפחה נפרדת מלידיה, ואמורה לחזור לחיים נורמליים, למשפחה עם ילדה אחת.
בקושי רב מנסה משפחת מורקרופט לאחות את השברים, לאסוף את עצמם. באין ברירה, הם מחליטים לעזוב את לונדון ולעבור לאי קטן ומרוחק, השייך למשפחתו של אנגוס מזה שנים רבות. האי המבודד, המגדלור, הנוף עוצר הנשימה, והריחוק מהכל כל אלו אמורים לסייע להם להשאיר את השדים מאחור, ולהתחיל חיים חדשים. קירסטי תתחיל בית ספר חדש, עם חברים חדשים, והם ישרדו את האסון – האמנם ?
המציאות שונה מכל מה שתיארו לעצמם. השדים אינם מרפים, הם תוקפים ביתר שאת. כשעולה השאלה מי מהתאומות היא זו שמצאה את מותה בטרגדיה האיומה, עולים וצפים שקרים רבים, הסתרות, משברים נפשיים, רוחות רפאים ושאר קשיים בלתי ניתנים להכלה על ידי המשפחה המפורקת, המפוררת לרסיסים.
כשהאסון הבא דופק בדלת ומאיים לכלותם, הם מבינים שאין דרך אחרת אלא להתמודד עם האמת, עם המציאות הקשה, העולה על כל דמיון.
מותחן קשה ומרתק, הנקרא בנשימה עצורה. כתוב בצורה סוחפת ומרתקת, פרק אחד בגוף ראשון מפיה של שרה ופרק אחר מפי מספר כל יודע. הכתיבה מצוינת. לא רציתי לעזוב את הספר, נלחמתי בעייפות וקראתי עד לשעות הקטנות של הלילה, ועם זאת, לא רציתי שהוא יסתיים.
מותחן משובח ביותר.
שמחה לתת פה המלצה רותחת!

עוד מהבלוג של Mira Rozenfeld - מעבר לתוכן

האלמנה / פיונה ברטון

מדובר ספר מתח טוב. חייבת לציין, כי אין מדובר בספר מתח – בו כוססים ציפורניים עד לסוף המפתיע, כזה הגורם לנשימתך להיעתק, אולם הספר בהחלט כתוב טוב, אהבתי ביותר את צורת...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

תחמנית / טרין פישר

    אהוב אותי בשקרים - חלק 1 מאנגלית : גלי אבני גילאור עורכות ראשיות : ורד רווה שמואל, גלי אבני גילאור עריכה : רון דהן כ- 200 עמודים בטאבלט הוצאת א(ה)בות נקרא...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

ראבי ג'אם / דניאל צדיקוב

"ממרומי החיים שהיו אל הקרקע היציבה עברתי בהרבה סמטאות, הבנתי שצומת דרכים הוא מתנה, כי יש לך את האופציה לבחור, ונהייתי מהמר בטוח יותר". (מתוך האפילוג) אריק, רווק תל אביבי...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה