הבלוג של Mira Rozenfeld - מעבר לתוכן

mira78

אמא ורעייה, אוהבת לקרוא, וכמה שיותר. הז'אנר האהוב עליי הוא מתח אבל קוראת כמעט כל מה שבא ליד (למעט אולי פנטזיה).

עדכונים:

פוסטים: 216

החל מספטמבר 2016

כשאייזה מקבלת הודעת סמס באישון לילה בזו הלשון : “אני זקוקה לכן”, היא יודעת מיד ממי ההודעה, למי היא זקוקה, וחשוב מזה, היא יודעת שהיא מיד באה. מותחן טוב וסוחף אודות שקרים מהעבר ומההווה.

23/08/2019

 

lying_master
422 עמודים לא כולל תודות.
מאנגלית: דורית בריל-פולק.
מודן הוצאה לאור.
טוב, זה כבר לא סוד שאני מטורפת על הסופרת המשוגעת הזאת.
הפעם קרה לי משהו מוזר. הספר היה מותח מאוד, היה גדוש במיסתורין, השערות עפו באוויר לכל כיוון, ועם זאת, קראתי אותו מאוד לאט. ייתכן מאוד שחודש אוגוסט הוא האשם העיקרי, וייתכן שהספר פשוט לא זרם כמו שציפיתי שיזרום.
כך או אחרת הצלחתי ליהנות ממנו, ואפילו מאוד.
אז, על מה הספר?
אייזה, אמא לפריה, תינוקת קטנה, ובת זוגו של אוון. השניים חיים חיים רגועים, די שגרתיים, אך כשצפצוף הודעת הסמס קוטע את שלוות הלילה, אייזה תוהה ממי היא יכולה לקבל הודעה בשעה כזו.
כשהיא פותחת את ההודעה, היא רואה שלוש מילים : ״אני זקוקה לכן״, והיא לא צריכה יותר מזה. היא לא צריכה יותר מזה כדי להבין שקייט היא זו ששלחה את ההודעה. היא לא צריכה יותר כדי להבין מי הן אותן בנות שהיא זקוקה להן, והיא לא צריכה יותר מדקה כדי להבין שהיא באה, בדיוק כפי שתיאה ופטימה אף הן משיבות תוך רגעים ספורים שהן מגיעות.
קייט, אייזה, תיאה ופטימה, היו חבורה בצעירות – החבורה. הן למדו יחד בבית הספר לבנות, הסלטן האוס, בנות מתנשאות מעט מעל כולן, אוהבות עד אין קץ, חולקות מגורים משותפים, ולהן משחק, לעיתים אכזרי מדי, משחק השקרים. למשחק השקרים מספרים חוקים:
הראשון – תגידי שקר. השני – היצמדי לגרסה שלך. השלישי – אסור להיתפס בשקר, הרביעי – אסור לשקר זו.
אך מה קורה כשהכללים מופרים, כשהחוקים מתערערים, וכשנמצא גילוי אחד מסעיר וטראגי שמאיים לחשוף סוד, שקר אחד יותר מדי, שהן מנסות להסתיר כבר קרוב לעשרים שנה??
כשהאמון בחברות מתערער, כשאנשי העיירה מתחילים לדבר, כשהשקר הופך לסכנה של ממש, הן מחליטות לצאת לחקירה משל עצמן לגילוי האמת. וזה מסוכן. מסוכן מאוד.
הספר כתוב בגוף ראשון מפיה של אייזה, למעט הפרק הראשון שנכתב בגוף שלישי.
הכתיבה סוחפת, אם כי הסוף הרגיש לי קצת לא לגמרי כמו שצריך. מעבר לעובדה שהיה לי ברור מי עומד מאחורי הטרגדיה, הרגיש לי כאילו במספר עמודים אחרונים ניסו לדחוס קצת יותר מדי אינפורמציה. הדבר פגם באמינות והרגיש טו מאצ׳.
לסיכום ספר מותח מאוד, כתוב טוב ובגדול ניתן לומר שנהניתי ממנו. יחד עם זאת, קראתי ספרים יותר טובים של המחברת.
קריאה מהנה.

 

עוד מהבלוג של Mira Rozenfeld - מעבר לתוכן

תצוגה מקדימה

הדירה/ ש.ל גריי

  320 עמודים כולל תודות. מאנגלית: כפיר לוי. עריכת תרגום: חגי ברקת. דני ספרים הוצאה לאור. "בונז'ור סטפני ומארק! בית שלעם נראה נחמד ! תראו שלנו. נוכל לבוא מתי שתרצו ;)...

תגובות

פורסם לפני 10 months
תצוגה מקדימה

סיכון כפול / ליעד שוהם

ספר מתח נפלא המיועד לבני נוער אך לא רק. הוא חלק מסדרה חדשה של ליעד שוהם – תיק נוער. אני מתה על ספרי מתח ועוד יותר מתה על ספרי מתח שיש בהם אלמנט משפטי, פלילי. ליעד שוהם הוא...

תגובות

פורסם לפני 3 years

מעבר לתוכן !!!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה