הבלוג של Mira Rozenfeld - מעבר לתוכן

mira78

אמא ורעייה, אוהבת לקרוא, וכמה שיותר. הז'אנר האהוב עליי הוא מתח אבל קוראת כמעט כל מה שבא ליד (למעט אולי פנטזיה).

עדכונים:

פוסטים: 170

החל מספטמבר 2016

כשנמצא קבר אחרים ובו שש גופות, צוות ריקסמורד נקרא שוב לדגל. הספר הוא המשכם של הספרים “סודות אפלים” ו”האיש שצפה בנשים”, ניתן לקריאה כספר בודד אך מומלץ מאוד לקרוא אותו בסדר הכרונולוגי. חקירה מסועפת, לצד דינמיקה לא פשוטה בין אנשי צוות החקירה מובילה לספר מצוין נוסף מבית היוצר של השניים הגאונים הללו.

09/02/2019

62512011776b

מאנגלית : אסף שור

עורך : אסף אשרי

הוצאת כנרת, זמורה, דביר.
בטרם אכתוב לגופו של עניין, אתחיל בעניין אישי. השבוע החולף היה לא פשוט עבורנו. הקטנצ’יק שלנו בן ה- 1.5 אושפז בשבת האחרונה בבית החולים והיינו שם מסביב לשעון במשך כמעט שבוע ימים.
למה אני מספרת לכם את זה ? מכיוון שבבית החולים לא היה לי קל לקרוא את הספר המודפס (בעיקר בלילות כשהקטן ישן), אז החברים היקרים באינדיבוק הוכיחו שהם לא רק האפליקציה המובילה בארץ לספרים דיגיטליים אלא גם אנשים בעליל לב רחב. בלי לבקש דבר, הספר פשוט “נחת” אצלי בענן, ויכולתי לקרוא בו בכל שעה של היממה, הן במודפס והן בדיגיטלי.
אז ראשית, תודה לכם אינדיבוק.
למה עוד אני מספרת לכם את זה ? כיוון שאני חושבת שחווית הקריאה שלי הושפעה בצורה מאוד משמעותית מהמצב הכללי שלי. מצאתי את עצמי לא מרוכזת, לא מרותקת כפי שאני בדרך כלל, ולעתים אף משתעממת רחמנא ליצלן מהכותבים הנדירים הללו, לא פחות.
לכן, אני באופן אישי לוקחת בערבון מוגבל את החוויה שלי הפעם.
יחד עם כל זאת, בסופו של דבר הספר תפס אותי ביג טיים, וכמו שהסופרים המבריקים האלו, ורק הם יודעים לקחת לך את הלב, לעצור אותו, והזכיר לך אח”כ שצריך לנשום כדי להתקיים.
אז על מה הספר ?
הספר הוא השלישי מתוך סדרה, שהראשון בה נקרא “סודות אפלים”, השני “האיש שצפה בנשים” וזה השלישי כמובן “הקבר בהרים”.
הספר יכול להיקרא כספר בודד אבל הדמויות הן אותן דמויות מהספרים הקודמים, והאירועים בספרים הללו משמשים כרקע לספר זה. אמנם האירועים ש”פספסתם” אם לא קראתם את הספרים הקודמים מתוארים בקצרה, אך אין ספק שעדיף לקרוא את הספרים על פי סדר כתיבתם על מנת להכיר את התמונה הכוללת ולהרכיב את הפאזל הזה בצורה המיטבית.
סבסטיאן ברגמן, הנו פסיכולוג ופרופילאי מבריק אשר שימש בעבר ביחידת חקירות הרצח הלאומית ריקסמורד. עד היום הם נעזרים בו בפענוח מקרים מסובכים.
יש המון מחלוקות לגביו, יש שאוהבים אותו ויש שפחות מתחברים אליו אבל בדבר אחד כולם תמימי דעים, סבסטיאן הוא מקצועי לעילא ולעילא. הוא הכי טוב בתחומו.
הספר מתחיל בשנת 2003 באירוע כלשהו, מפי מספר כל יודע, התיאור כולל אישה אחת, בזהות בדויה, נשלחת למשימה כלשהי, ונתקלת בסופו של דבר בהפתעה שלא ציפתה לה.
מכאן קופצים בזמן לשנת 2012, ועל ציר זמן זה מתנהל כל הספר. שתי מטיילות מוצאות “קבר אחים”, שש גופות נמצאות בקבר עמוק היטב. ארבעה מבוגרים ושני ילדים.
מה הקשר ביניהם ? האם הרוצח או הרוצחים הכירו אותם קודם ? האם הרצח בוצע במקום או במקום אחר והם רק נקברו שם ? על שאלות אלו ורבות נוספות אמורים לענות צוות החקירה המיומן של הריקסמורד, שבראשם פקד טורקל הגלונד, אורסולה אנדרסון – מומחית מז”פ, וניה ליתנר ובילי רוסן החוקרים, וכפי שציינתי קודם, סבסטיאן ברגמן.
בספר הקודם סבסטיאן ברגמן מגלה כי וניה ליתנר היא בתו (לא ספוילר, מופיע על הכריכה של הספר הקודם) והוא רוצה אותה קרוב אליו. מה שהוא מוכן לעשות בשביל זה, ישפיע על ההתרחשויות בספר בצורה שהוא אפילו לא תיאר לעצמו.
החקירה מתקדמת בצורה איטית ולא מספקת מבחינתם של אנשי הצוות, הם מתחילים להתפזר עם הרבה השערות, המון דמויות משנה, קצה חוט אחד מוביל למשנהו, ובסופו של דבר הם מגלים שהעניין הרבה יותר עמוק ונוגע לדרגים גבוהים מאוד בשלטונות. ניתן לומר כי די איבדו שליטה שם למעלה.
לצד החקירה, קיימת דינמיקה בין הדמויות ופה קיימת חשיבות נוספת להיכרות מוקדמת עימן. סיפורי אהבה, רומנים אסורים, מי קשור למי ולמה ? תצטרכו לקרוא כדי לגלות.
הסיפור לעתים דשדש ולעתים סחף אותי חסרת נשימה, המון דמויות, שמות לא פשוטים להגייה, והמון התרחשויות. צריך ריכוז רב בקריאה, לכל שורה יש חשיבות. והסוף ….. וואו, מה עושים עכשיו עד הספר הבא ?
לסיכום, ספר גאוני כמו השניים שקדמו לו, לעתים היה לי קצת קשה אתו אבל בהחלט “מאשימה” את אירועי השבוע החולף.
ממליצה בחום !!

 

עוד מהבלוג של Mira Rozenfeld - מעבר לתוכן

תצוגה מקדימה

בארבע ידיים / ענבל אלמוזנינו

שורת מעשי נבלה פוקדים את העיר ניו יורק פשעים שמזעזעים את אמות הסיפים. חטיפת נערות בנות טובים משטח בית הספר, ככה מתחיל המותחן המבריק הזה, ספרה השלישי (וללא ספק הטוב מכולם)...

תגובות

פורסם לפני 2 years

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

קליע מהעבר / גרג הורביץ

עריכת תרגום : חגי ברקת עריכה לשונית : תמר שיטה 501 עמודים. הוצאת דני ספרים. אז אחרי ש"עפתי" על הספרים הקודמים שלו, והכתרתי אותו הדבר הבא בספרות המתח/פעולה, השאלה הנשאלת...

תגובות

פורסם לפני 6 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה