הבלוג של Mira Rozenfeld - מעבר לתוכן

mira78

אמא ורעייה, אוהבת לקרוא, וכמה שיותר. הז'אנר האהוב עליי הוא מתח אבל קוראת כמעט כל מה שבא ליד (למעט אולי פנטזיה).

עדכונים:

פוסטים: 171

החל מספטמבר 2016

ספר שונה וחריג העוסק באחד הנושאים הכי רגישים שיש. שרלוט מדברת עם המתים, כולם חושבים שהיא משוגעת, שזה לא הגיוני, אבל לה יש תפקיד, היא עוזרת להם לצאת מהלימבו – בו הם מצויים. לפתור עניין שנותר פתוח ולהמשיך הלאה. מה קורה שהלב מתחיל להיות מעורב בזה ??

09/02/2019

whereonegoesv2_1226713800
300 עמודים
מאנגלית : כנרת היגינס- דוידי
עריכת תרגום : חמוטל לוין
הוצאת בוקטיק
נקרא בפורמט דיגיטלי באפליקציית אינדיבוק .
בואו נדבר רגע על המוות. אני באופן אישי מאוד מפחדת מהמוות. יש אנשים שמאמינים ברוחות, יש אנשים שעושים סיאנס, יש אנשים המנסים לחקור ולדעת, גלגול נשמות וכיו”ב.
לא אני. אני לא מתעסקת עם הנושא, לא קוראת עליו, לא יודעת מה יש אחרי המוות, אם יש אחרי. בגדול, מסה להימנע מעיסוק בנושא כלל ועיקר.
ואז הגיע הספר הזה, וגרם לי לקרוא על הנושא.
למען הגילוי הנאות ייאמר, כי אפילו לא ידעתי במה הספר עוסק, כיוון שאני לא קוראת ביקורות של סוקרים לפני שאני קוראת ספר מסוים, רק שמעתי כמה הוא טוב וכך השתכנעתי לקרוא אותו, ואני יותר משמחה, שכך קרה, כי ייתכן מאוד שאם הייתי יודעת שהספר מתעסק במדיום המתקשרת עם המתים, הייתי חוששת לגשת אליו.
אז ניגשתי אל הספר ומיד גיליתי אישה צעירה ומדהימה, חזקה הרבה יותר שהיא חושבת על עצמה, העונה לשם שרלוט, אבל כולם קוראים לה שר.
שרלוט שונה משאר האנשים, היא מאוד מיוחדת מיוחדת כפי שכתבתי לעיל.
שרלוט מצליחה לראות את המתים ולשוחח עימם. יש לה תפקיד בעולם הזה, והוא לפתור עניינים לא סגורים שיש למתים הכלואים בלימבו – נשמתם תקועה בין העולם הזה לעולם הבא, והם משוועים לעזרה על מנת שיוכלו להמשיך הלאה, מה שנקרא, ולשחרר את נשמתם.
הספר מתחיל בפרשיית רצח של נערה, שמעוניינת ששרלוט תגלה איפה גופתה חבויה על מנת שהוריה יוכלו לדעת שהיא מתה, להתאבל עליה כמו שצריך ולסגור את העניין הלא פטור של ביתם הנעדרת.
שרלוט מגלה את גופתה של קייסי ומשאירה מכתב אנונימי המוביל את המשטרה למציאת הגופה.
אך שרלוט מאסה בחיים הללו של שיחות עם המתים, של פתרון תעלומות, של סגירת מעגלים. היא רוצה לחיות חיים נורמליים אך היא לא יכולה. הם חוזרים ורודפים אותה. המתים רואים בזה ברכה, היא רואה בזה קללה. נגזר עליה לחיות חיים מלאים מתים.
כשהיא מנסה לשים קץ לחייה, היא נעצרת בידי אייק – ניחשתם נכון, גם מת. אייק נהרג ממטען באפגניסטן. גם לו יש עניין לא פטור. הוא עושה איתה עסקה, הוא יעזור לה למצוא חיים חדשים, נורמליים עד כמה שניתן, והיא תעזור לו עם העניין שלו.
האם זה יצליח ? האם שרלוט תצליח לסיים עם ענייני המתים ? האם זהו גורלה ?
מה לגבי אהבה ? האם תוכל להתנתק מחייה הקודמים, ממשקעי העבר, מהטראומות שעברה?
הוריה של שרלוט סילקו אותה מחייהם, בטענה שהיא משוגעת, שלא הצליחה להתגבר על טראומה מהעבר, והיא מנסה כעת להתחיל חיים חדשים בעזרתו של אייק.
החוויות שמצפות לה רבות, חלקן קשות מנשוא, חלקן יותר קלות, אך היא מגלה אורך רוח, אומץ לב והמון אופטימיות לצד רגעים של שבירה.
ספר מרגש עד דמעות ומצחיק עד כאב (כן, קראתם נכון). לצד העיסוק במוות, מסתבר שאפשר להיות ציניים, משעשעים וחריפים מאוד. היו רגעים בהם נשימתי נעתקה ורגעים שצחקתי בקול רם.
הספר כתוב בגוף ראשון מפיה של שרלוט ומפיו של אייק לסירוגין, כמעט עד הסוף – שם יש פרק נוסף מפיה של דמות חשובה לא פחות בספר. הכתיבה מותאמת לרוח הספר ומשלימה את החוסרים בהתייחסות של השניים – זה מעולם המתים (בערך) וזו מעולם החיים.
הכתיבה משובחת ביותר, ניכר כי נעשו עבודות עריכה ותרגום מצוינות.
היכולות לשחק ברגשותיו של הקורא בצורה כל כך מושלמת שמורה כמובן למחברת המעולה הזו.

ממליצה בחום על הספר הזה, ויכולה לומר בפה מלא כי זהו אחד הספרים המרגשים ביותר שקראתי, בטח לאחרונה.

תודה להוצאת בוקטיק על ספר מצוין.

 

עוד מהבלוג של Mira Rozenfeld - מעבר לתוכן

תצוגה מקדימה

בייבי דול / הולי אברטון

ספר מתח אפל יוצא מגדר הרגיל. נקרא בנשימה עצורה מהרגע הראשון ועד לעמוד האחרון. פחות מיומיים (כולל ילדים, משפחה וחגיגות סוף חג החנוכה ותחילת השנה החדשה), זה כל מה שהייתי...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

בארבע ידיים / ענבל אלמוזנינו

שורת מעשי נבלה פוקדים את העיר ניו יורק פשעים שמזעזעים את אמות הסיפים. חטיפת נערות בנות טובים משטח בית הספר, ככה מתחיל המותחן המבריק הזה, ספרה השלישי (וללא ספק הטוב מכולם)...

תגובות

פורסם לפני 2 years

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה