הבלוג של Mira Rozenfeld - מעבר לתוכן

mira78

אמא ורעייה, אוהבת לקרוא, וכמה שיותר. הז'אנר האהוב עליי הוא מתח אבל קוראת כמעט כל מה שבא ליד (למעט אולי פנטזיה).

עדכונים:

פוסטים: 170

החל מספטמבר 2016

לירז אבני, תסריטאית מצליחה מקבלת את הצעת החלומות של כל תסריטאי ישראלי, להפיק לה את אחד הספרים ולהפוך אותו לסרט הוליוודי מצליח. העניין הוא שמי שאמון על אישור הסרט הוא לא פחות מכרמל, דמות משמעותית ביותר בעברה של לירז. לירז מסתירה את עברה הקשה שנים רבות, אך הגיעה העת להתמודד.

20/01/2019

33

 

נקרא בפורמט דיגיטלי כ- 350 עמודים בטאבלט

הוצאת ביבוקס – יהלומים

גילוי נאות, מזמן לא קראתי ספר של שרון צוהר והאמת היא שהתגעגעתי.

שרון ידועה בכתיבה סוחפת ומרתקת, מאוד ארצישראלית, כתיבתה רהוטה ומעניינת.

לירז אבני, תסריטאית צעירה ומבטיחה, עומדת בפני הצעה שלא ניתן לסרב לה (האמנם).

מציעים לה להפיק את אחד הספרים שכתבה, אולם זהו לא הספר אותו תכננה לפרסם, נהפוך הוא. זהו הספר היחיד שהיא אינה רוצה שאיש יראה. הוא טומן בחובו את עברה, את הסודות שלה, את כל מה שרצתה אי פעם להסתיר.

אחרי שהיא מנסה להתגבר על האכזבה והקושי מהתרגיל שעשתה לה גיתית, הסוכנת שלה, על כך ששלחה דווקא את הספר הזה, היא מחליטה ללכת על זה.

בכל זאת לא בכל יום ממתינה לך הצעה מהוליווד.

עניין קטן נוסף עומד בינה לבין החלום הגדול, והוא אישורו של אחד השמות הגדולים בתעשייה בהוליווד – כרמל דור, ישראלי לשעבר.

כשלירז שומעת את השם – היא משתנקת, ולא בגלל שזהו אחד האנשים המצליחים בסצנה ההוליוודית.

ללירז יש עבר עשיר ולא פשוט כפי שציינתי, אך מה שלא אמרתי הוא שכרמל מהווה חלק בלתי נפרד מהעבר הזה.

היחידה שהיא מספרת לה הכל היא רונית, הפסיכולוגית שלה, שרק במקרה היא גם השכנה שלה באותו בניין.

אז לאחר שלירז מקבלת את ההצעה, ממתינים לה ולגיתית כרטיסי טיסה במחלקת עסקים, כולל פינוקים לרוב. כשהיא מגיעה לארה”ב היא מתחילה את ההתמודדות האמיתית שלה. המפגש הבלתי נמנע עם כרמל – שמופתע מצידו מעצם הגעתה ש ללירז “לביתו”, אחרי שנעלמה במפתיע לפני מספר שנים.

כרמל נמצא בשלב אחר בחיים, יש לו בת זוג, הוא חושב להציע לה נישואין, ואז לירז מגיעה וטורפת את כל הקלפים, מערערת את מה שהיה ידוע או שלא.

המתח ביניהם גדול, רב הנסתר על הגלוי. לירז מצידה חשה לא ראויה לכרמל (וסיבותיה עמה) וכרמל כל כך רוצה לדעת, מדוע ? למה היא עזבה אז ? מדוע חזרה היום ? איך הוא לא מצליח לנתק אותה מחייו? לכרמל שיטות משלו לחקר האמת.

 הסיפור מסופר בגוף ראשון מפיה של לירז ומפיו של כרמל לסירוגין. ציר הזמן של העלילה הוא ברובו על ההווה עם הבזקי זיכרון מהעבר.  מספר בגוף ראשון מאוד מתאים לסיפור, והתחושה היא שעם כל פרק מתווסף נדבך נוסף השופך אור על העלילה כולה. יחד עם זאת, היה מקום בהחלט לספר הנוסף שיסגור את הפינות, שיבהיר את מה שנותר פתוח.

בדרך דמויות משנה מרתקות לא פחות המוסיפות למתח ולעניין.

הספר התחיל בצורה קצת איטית, ויתרה מכך, לרגע היתה לי בעיית זמנים, שרק עם התקדמות הקריאה הגיעה לכדי פתרון.  יחד עם זאת, ברגע שהספר צבר תאוצה, הוא התקדם וסחף לגמרי.

התיאורים יפים, לא בוטים מדי (ביחס לספרים אחרים בז’אנר). סיפור מעניין שהתחיל באהבת נעורים תמימה ובתולית בפנימיה בארץ והתפתח למימדי ענק בכל מובן אפשרי.

סיפור אהבה קסום.

קריאה מהנה.

עוד מהבלוג של Mira Rozenfeld - מעבר לתוכן

תצוגה מקדימה

בארבע ידיים / ענבל אלמוזנינו

שורת מעשי נבלה פוקדים את העיר ניו יורק פשעים שמזעזעים את אמות הסיפים. חטיפת נערות בנות טובים משטח בית הספר, ככה מתחיל המותחן המבריק הזה, ספרה השלישי (וללא ספק הטוב מכולם)...

תגובות

פורסם לפני 2 years

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

קליע מהעבר / גרג הורביץ

עריכת תרגום : חגי ברקת עריכה לשונית : תמר שיטה 501 עמודים. הוצאת דני ספרים. אז אחרי ש"עפתי" על הספרים הקודמים שלו, והכתרתי אותו הדבר הבא בספרות המתח/פעולה, השאלה הנשאלת...

תגובות

פורסם לפני 6 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה