הבלוג של Mira Rozenfeld - מעבר לתוכן

mira78

אמא ורעייה, אוהבת לקרוא, וכמה שיותר. הז'אנר האהוב עליי הוא מתח אבל קוראת כמעט כל מה שבא ליד (למעט אולי פנטזיה).

עדכונים:

פוסטים: 175

החל מספטמבר 2016

יבגני מואשם ברצח. כולם בטוחים שיושב בכלא אדם חף מפשע. “ישוחרר יבגני”, זועקים כולם. כרמל, הפרקליט התובע בתיק צריך להילחם מול כל העולם להוכחת אשמתו, ומול התקשורת המלבה את האש. נשמע לכם מוכר ? לא בכדי. הספר הזה מחובר באופן ישיר לסיפור אשמתו או חפותו של רומן זדורוב, ומעלה תהיות רבות בנוגע למערכת אכיפת החוק והמשפט בישראל.

02/12/2018

Front

 

259 עמודים כולל תודות.

הוצאה עצמית.
מותחן משפטי זה מרתק למן השורה הראשונה ועד לאחרונה. הוא עוסק בדין הפלילי, בעבודת המשטרה והפרקליטות, בעבודת הקודש של השופטים בבתי המשפט, ובשחיתויות האופפות את העולם הזה.
יבגני, שיפוצניק עולה חדש מרוסיה, מואשם ביחד עם קרוב משפחתו ברציחתו של ליאוניד, חברם.
כל מדינת ישראל זועקת לחפותו של יבגני, טוענת למשפט מכור, לעבודתה המוטה של משטרת ישראל ולאדם אחד שיושב בכלא באשמת רצח על לא עוול בכפו.
כרמל הוא התובע במשפטו, שאמור להילחם נגד הפושע ולהביאו לדין, ולא פחות מזה, להילחם נגד כל עם ישראל, התקשורת והעיתונות.
נשמע לכם מוכר? זה לא במקרה. הסיפור הזה מתחבר באופן טבעי ומכוון למקרה הרצח הנורא של תאיר ראדה ולהדים בקרב הקהל הרחב בדבר חפותו של רומן זדורוב.
שוורץ בספרו מספר כמובן גם על פרשת זדורוב (בכוונה בחרתי לקרוא לה פרשת זדורוב ולא פרשת תאיר ראדה, כיוון שלא אחת נראה כי האוכלוסייה מתמקדת יותר בחפותו או אי חפותו של הנאשם מאשר בקיומו של הרצח המזעזע).
שוורץ זורק לקורא כל העת רמזים ברורים דווקא לאשמתו של זדורוב.
כרמל, התובע בספר, כפרקליט מן המניין, עומל ארוכות כדי להפריך את הקונספירציות הטענות בדבר חפותו של זדורוב. הוא עורך כנסים, ראיונות והרצאות לרוב, המדגישות כל העת כי זדורוב הוא אכן הרוצח הנתעב.
אז כמו שכרמל טוען, רוב המתנגדים לאשמתו של זדורוב הם הדיוטות שלא יודעים הרבה על חומרי החקירה, על פסקי הדין שנכתבו ועל העבודה המאומצת שנעשתה על ידי גורמי אכיפת החוק והמשפט בדרך להרשעתו של זדורוב.
אז אני, עורכת דין פליליסטית לשעבר, דווקא כן קראתי את פסקי הדין והתרשמתי מהם לא מעט. אין אני מעוניינת לקבוע מסמרות בדבר חפותו או אשמתו של זדורוב, כפי שלא עשיתי מעולם, בכל זאת יש בתי משפט שזהו תפקידם. אני רק חוזרת אומרת את מה שתמיד טענתי, וזה שקיימים יותר מדי סימני שאלה בפרשייה האיומה הזאת, וכולי תקווה, כי תתקבלנה תשובות מניחות את הדעת לשאלות אלו במהרה.
אז מה קרה עם יבגני בסופו של דבר? האם הוא הורשע? האם כרמל נפל בפח שטמנו לו? האם הוא הצליח להתמודד מול העולם התחתון המאיים שהטיל אימתו על כל גורם אפשרי במשפטו של יבגני? תצטרכו לקרוא ולגלות.
זה המקום לכתוב על מחבר הספר. תומר שוורץ הנו עורך דין בתחום הפלילי. שימש בעברו כתובע משטרתי ואף כפרקליט.
בשנים האחרונות שימש כסנגורה של א.ק (לא יודעת אם עדיין, נכון לכתיבת שורות אלו) וניתן לראות בבירור בספר כמה מקצועיותו היא לעילא ולעילא.
הספר מותח ומסקרן. בטוחני כי אנשים שמערכת המשפט קרובה ללבם ייהנו ממנו, ובוודאי מי שהתחום הפלילי הוא מנת חלקו, וגם אנשים מן המניין, שפשוט רוצים לקרוא מותחן משפטי מצוין.

 

עוד מהבלוג של Mira Rozenfeld - מעבר לתוכן

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

קליע מהעבר / גרג הורביץ

עריכת תרגום : חגי ברקת עריכה לשונית : תמר שיטה 501 עמודים. הוצאת דני ספרים. אז אחרי ש"עפתי" על הספרים הקודמים שלו, והכתרתי אותו הדבר הבא בספרות המתח/פעולה, השאלה הנשאלת...

תגובות

פורסם לפני 8 months

האלמנה / פיונה ברטון

מדובר ספר מתח טוב. חייבת לציין, כי אין מדובר בספר מתח – בו כוססים ציפורניים עד לסוף המפתיע, כזה הגורם לנשימתך להיעתק, אולם הספר בהחלט כתוב טוב, אהבתי ביותר את צורת...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה