הבלוג של Mira Rozenfeld - מעבר לתוכן

mira78

אמא ורעייה, אוהבת לקרוא, וכמה שיותר. הז'אנר האהוב עליי הוא מתח אבל קוראת כמעט כל מה שבא ליד (למעט אולי פנטזיה).

עדכונים:

פוסטים: 175

החל מספטמבר 2016

ספר לילדים ולהורים לא פחות המספר על יובל הצעיר ועל ההתמודדות הלא נעימה שלו עם סיטואציה חברתית. איך אמא יכולה לעזור לו ? קיראו בספר הנפלא הזה.

14/11/2018

abir

 

איורים : סיגל משל

58 עמודים
הוצאה עצמית
גילוי נאות, את הספר הזה קיבלתי לסקירה לפני זמן רב, ואיכשהו, בשל בלבול שנוצר, לא יצא לי לקרוא אותו.
היום החלטתי להתחיל לקרוא בו. למעשה הקראתי אותו לילדיי, כאשר התוכנית היתה להתחיל היום ולהמשיך מחר/ מחרתיים.
הספר היה כל כך מרתק שסיימנו אותו בקריאה אחת.
הספר מחולק לשני חלקים, האחד – הסיפור, והחלק השני – חלק עיוני.
יובל מסרב להיכנס לבית הספר ביום השני ללימודים. כאשר אימו שואלת אותו מדוע, הוא מספר לה על המריבה.
אתמול, יובל רצה לשחק כדורסל עם חבריו אורי, נויה וטל, אך הם לא רצו לשתף אותו וקראו לו בשמות גנאי. אמא מנסה להרגיעו, מזכירה לו את הימים הטובים שהם היו חברים עוד בגן הילדים, ואומרת לו שהכל יכול להשתנות. הוא מבחינתו מכריז, הם לא חברים שלי יותר.
ביום למחרת, התכנסו אמא, יובל ושאר בני המשפחה ושיחקו במשחק משפחתי. הם ניסו לנתח את שאירע אתמול תוך שימוש במשחקי דמיון ובכוח המחשבה.
אט אט הבין יובל כי ייתכן שלא פירש נכונה את הסיטואציה, וכתוצאה מכך, נכנס לעימות מיותר עם חבריו הקרובים.
בערב, לפני שהל לישון, סיפרה אמא ליובל סיפור נפלא על “מלכת המחשבות”. הייתי רוצה לצטט לכם את כל הפרק הזה, אבל אשאיר לכם את התענוג שבקריאת הספר.
בחרתי מהפרק קטע קצר שמבהיר מעט על המחשבה, ועל הכוח הרב הטמון בה :
“למחשבה יש כוח. היא שנונה ורבת מוח. היא תמיד עובדת יחד עם שותף צמוד, שהוא הרגש  – הלוחם בצבא המלכה. כאשר משהומטריד אותנו, המחשבה בהחלט לא מועדדת, ואז היא אומרת לנו ש”אנחנו לא שווים”, וש”הכל רע”. מיד לאחר מכן מגיע לוחם הרגשות ומעורר בנו כעס ועצב. אך כאשר המחשבה טובה ומעודדת, היא אומרת שאני “רצוי ושייך” וש”יש הרבה טוב בסביבה”, ואז מגיע לוחם הרגשות ומעורר בנו שמחה ורצון לתקשורת ולשיתוף פעולה”.
אז נכון שזה יפה וטוב בספר, אך האם נוכל לייצר עבורינו מציאות – בה המחשבה שלנו בוחרת בטוב, ובנעים ? אני חייבת לציין, שעד היום, כאישה בת 40, נשואה ואמא לשלושה ילדים – אני עדיין נתקלת בקשיים. כאם ומחנכת ילדיי, הייתי רוצה שהם יחשבו טוב , יפרשו סיטואציות חברתיות בצורה חיובית. האם זה קל ? בטוח שלא, אבל תמיד שווה לנסות.
מה שכן אני יכולה לומר הוא שניהלנו שיחה מרתקת במהלך קריאת הספר ולאחריה, והיה פשוט תענוג של זמן איכות משפחתי.
החלק השני, עיוני כאמור, מציע פעילויות חוויתיות לתרגול השיטה, נותן טיפים ומציע את השאלות הנכונות לשאול את ילדינו. בנוסף הוא מציע טכניקות הירגעות והרפיה, ולבסוף ישנן טבלאות של רגשות ומחשבות – שממש עוזרות להמחיש לילדינו את הנושא.
לסיכום ספר פשוט נפלא, אשר יכול לעזור להרבה ילדים לשנות גישה לחיים, או לפחות לשפר את ההתמודדות עם סיטואציות חברתיות ואחרות. אין ספק שזה יכול לתת ארגז כלים נפלא לילד ולהורה.
ממליצה בחום רב.

עוד מהבלוג של Mira Rozenfeld - מעבר לתוכן

תצוגה מקדימה

בארבע ידיים / ענבל אלמוזנינו

שורת מעשי נבלה פוקדים את העיר ניו יורק פשעים שמזעזעים את אמות הסיפים. חטיפת נערות בנות טובים משטח בית הספר, ככה מתחיל המותחן המבריק הזה, ספרה השלישי (וללא ספק הטוב מכולם)...

תגובות

פורסם לפני 2 years

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

קליע מהעבר / גרג הורביץ

עריכת תרגום : חגי ברקת עריכה לשונית : תמר שיטה 501 עמודים. הוצאת דני ספרים. אז אחרי ש"עפתי" על הספרים הקודמים שלו, והכתרתי אותו הדבר הבא בספרות המתח/פעולה, השאלה הנשאלת...

תגובות

פורסם לפני 8 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה