הבלוג של Mira Rozenfeld - מעבר לתוכן

mira78

אמא ורעייה, אוהבת לקרוא, וכמה שיותר. הז'אנר האהוב עליי הוא מתח אבל קוראת כמעט כל מה שבא ליד (למעט אולי פנטזיה).

עדכונים:

פוסטים: 151

החל מספטמבר 2016

האם אפשר לשקם את החיים אחרי הטרגדיה הנוראית ההיא ? קרנג’ 2 – הסיפור שלי – מובא שוב מנקודת מבטה של ג’ורג’ (ברובו, חלק מסופר מפיהן של דמויות נוספות), ומתאר את החיים שאחרי, על הקשיים והתקווה.

06/10/2018

carnagebook2_master
נקרא בפורמט דיגיטלי
כ – 500 עמודים.
תרגום : יפעה הדר
עריכת תרגום : חמוטל לוין
הוצאת בוקטיק

****** הסקירה מכילה ספוילרים למי שלא קרא את הספר הראשון ******

הספר הקודם ריסק אותי. למה ? למה הוא היה צריך להסתיים בצורה כזאת ? יחד עם זאת, החיים הם לא תמיד גן עדן, הם לא תמיד הוגנים, וכן, יש גם רגעים קשים. ובכל זאת, ג’ורג’ עברה כל כך הרבה, הפרידה משון ריסקה אותה, החזרה היתה אף היא לא תמיד סוגה בשושנים, והמעט שהם הספיקו לחזור וליהנות האחד מהשניה, הסתיים יותר מידי מהר.
ג’ורג’ המקסימה נאלצה להתבגר בעל כורחה, היא החלה את חייה הבוגרים צעירה מידי והאסון הנורא שפקד אותה, מוביל אותה להתבגרות נוספת.
בעלה והתינוק שברחמה נהרגו בתאונת דרכים בה היו מעורבים. היא נפצעה קשה, רחמה נקרע, והיא לא תוכל להרות שוב.
במהלך הקריאה שאלתי את עצמי, הפרידה של שון וג’ורג’ שארכה ארבע שנים, היתה לה כל כך קשה, פה היא מתמודדת די יפה (אם אפשר לקרוא למספר נסיונות התאבדות די יפה), ובכל זאת, נראה שהיא מרימה את עצמה ומצליחה לחזק אפילו את משפחתה והסובבים לה ואולי אפילו להתחיל לחיות מחדש. איך זה קרה בתוך שנה כאשר במהלך ארבע שנות הפרידה היא התהלכה כמו הצל של עצמה ? ואז קיבלתי את התשובה מפיה של ג’ורג’ בעצמה :
“”זה כואב אחרת. הכאב שהרגשתי אז היה שונה”.
“במה הוא היה שונה ג’ורג’ ? “
“אז היה היה כאב וכעס, הושפלתי… הוא היה שם, חי את חייו, ואני רציתי שהוא יחזוא ליי, נואשות”.
“ועכשיו זה לא גרוע יותר ג’ורג’ ? הכאב לא נורא יותר?” קולו של לנון הפך ללחישה. אחי רצה תשובות לשאלות האלה, אבל הוא גם חשש מהן. הוא וודאי פחד עד מוות לגלות עד כמה אני מרוסקת. והייתי מרוסקת. הייתי מנופצת לרסיסים, קרוב לוודאי שאישאר כך לעד, אבל הצלחתי לעמוד בשבר…..
“ג’ורג’ ?” קולו של לנון הבהיר לי ששתקתי זמן רב מידי.
“זה גרוע מזה. זה הרבה יותר גרוע, לן. אבל הפעם אני יודעת שהוא לא חוזר. הפעם אני יודעת שאני לא יכולה להגיד או לעשות שום דבר. הם לא חוזרים. בעלי והתינוק שלי אינם ונותרו רק הזכרונות, התמונות, הסרטים והמוסיקה”. ” (עמודים 155-156 בנייד)
הידיעה הזאת, הסוף הזה, חוסר התקווה, הוא למעשה מה שנותן את התקווה להמשך החיים. הרצון לא לאכזב יותר את המשפחה, לא לגרום לה צער נוסף על זה שכבר קיים, הוא זה שהצליח להרים אותה ולצעוד לעבר העתיד. מרוסקת ככל שתהיה.
אני חושבת שג’ורג’ התבגרה מאוד בספר הזה, היא עיבדה את המוות, עברה את שלב הכעס והאבל. הצער יהיה קיים תמיד אבל היא החליטה בסופו של דבר לבחור בחיים. וזה לא קל.
לי זה לא היה קל לקרוא את זה, אז אחת כמה וכמה.
אז ג’ורג’ לוקחת את עצמה ונוסעת לאוסטרליה, להתרחק מהמציאות העגומה בה היא חיה, להתרחק מהתקשורת העוינת, מהמעריצות האכזריות, מהשמועות הנוראות שממשיכות לתקוף מכל הכיוונים, ואפילו מהמשפחה המודאגת. היא פשוט רוצה לקחת את הזמן לעצמה.
היא משתוללת, לוקחת סמים, מתנסה בחוויות מיניות שונות ומשונות, והעיקר שלא להרגיש. לא לחוש את העצב, את התסכול, את האבל הכבד.
אבל אז היא מחליטה לחזור, ושם מחכים לה המשפחה האוהבת, ואפילו קאם.
האם היא תצליח לשחזר את מה שהיה ביניהם ? האם הוא שוב יציל אותה ? האם היא תצליח להשתקם ולשקם את חייה ? קיראו ותבינו.
המחברת הצליחה להעביר את התחושות הקשות בצורה כל כך נפלאה. ההזדהות עם הדמויות היתה כה עזה, הצער חלף לי בעצמות, הדמעות זלגו מעצמן.
והתקווה ? גם היא הגיעה לבסוף.
אז אחרי שחשבתי שאין צורך בספר נוסף, ואולי לפעמים עדיין מבליחה בי התחושה, אני חושבת שלספר הזה יש חשיבות מכרעת, הניסיון להעביר את התקווה שיכולה להיות קיימת גם אחרי מוות אכזרי כל כך, אחרי סוף כל כך טרגי.

ממליצה בחום

עוד מהבלוג של Mira Rozenfeld - מעבר לתוכן

תצוגה מקדימה

קליע מהעבר / גרג הורביץ

עריכת תרגום : חגי ברקת עריכה לשונית : תמר שיטה 501 עמודים. הוצאת דני ספרים. אז אחרי ש"עפתי" על הספרים הקודמים שלו, והכתרתי אותו הדבר הבא בספרות המתח/פעולה, השאלה הנשאלת...

תגובות

פורסם לפני 4 months

האלמנה / פיונה ברטון

מדובר ספר מתח טוב. חייבת לציין, כי אין מדובר בספר מתח – בו כוססים ציפורניים עד לסוף המפתיע, כזה הגורם לנשימתך להיעתק, אולם הספר בהחלט כתוב טוב, אהבתי ביותר את צורת...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

בייבי דול / הולי אברטון

ספר מתח אפל יוצא מגדר הרגיל. נקרא בנשימה עצורה מהרגע הראשון ועד לעמוד האחרון. פחות מיומיים (כולל ילדים, משפחה וחגיגות סוף חג החנוכה ותחילת השנה החדשה), זה כל מה שהייתי...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה