הבלוג של Mira Rozenfeld - מעבר לתוכן

mira78

אמא ורעייה, אוהבת לקרוא, וכמה שיותר. הז'אנר האהוב עליי הוא מתח אבל קוראת כמעט כל מה שבא ליד (למעט אולי פנטזיה).

עדכונים:

פוסטים: 151

החל מספטמבר 2016

כשדינה, פעילה פמיניסטית מתגלה בדירתה ללא רוח חיים, כפותה, לידיה דבוקה בובת תינוק ועל מצחה חרוטה המילה “אמא”, נפתחת חקירת רצח. לא ירחק היום ושחקנית מצליחה מוצאת את מותה באופן דומה. מה הקשר בין השניים ומי היה רוצה במותן ? מותחן פסיכולוגי מצוין המשלב בין שאלות הרות גורל לפשעים נתעבים, בצורה משובחת ביותר.

30/09/2018

the others
עורכת : נועה מנהיים
223 עמודים הוצאת כנרת זמורה ביתן.
האחרות הוא הספר הראשון של שהרה בלאו שאני קוראת. הוא הגיע אליי בטעות, אבל הרשו לי להיות פילוסופית לרגע ולומר – כנראה שאין טעויות בעולם (תם רגע של פילוסופיה).
הטעות הזו היתה נפלאה, היא היתה שונה, היא היתה מיוחדת.
לא מדובר בספר מתח רגיל, אין בו את הקצב של מותחנים שאני רגילה אליהם, הוא לא עוצר נשימה במובן הפשוט של המילה. אבל כן, יש בו טוויסטים מעולים, ובכלל הוא פשוט כתוב נהדר.
המחברת הזאת יודעת לכתוב !
הספר מספר את סיפורה של שילה הלר, עובדת במוזיאון התנ”ך, היתה ועודנה אישה דעתנית מאוד (ולמרות כל זה, הביטחון העצמי שלה מעורער לגמרי).
בצעירותה, בימיה כסטודנטית בבר אילן, היא היתה חלק מקבוצת חברות שהחליטו שהן לא תהיינה כמו כולם, הן לא רוצות ילדים, וכך יהיה לעולם ועד.
הספר עוסק באחת השאלות המורכבות ביותר הקיימות כל העת, החל מתקופת התנ”ך ועד היום.
אני יכולה לומר שאני יותר משייכת לנשים “הנורמטיביות”, מאז ומעולם רציתי ילדים. כן, זה היה החלום שלי. מה דינה של אישה שלא רוצה ילדים ? מה המסר שהיא מעבירה לעולם ?
א.ב יהושוע התבטא בעבר בראיון במוסף “7 ימים” בידיעות אחרונות כנגד נשים שלא מעוניינות להביא ילדים לעולם  :

“בזמן האחרון אני נתקל בתופעה של נשים שהחליטו לא ללדת. ההחלטה הזאת, אם מצד הגבר ואם מצד האישה, היא בעיניי איזו הפרעה במחזור הטבעי של הטבע. אישה המחליטה לא להביא ילד זה סוג של נכות. סוג של אגואיזם”.

דבריו אלו של יהושוע עוררו את זעמן של נשים רבות, ובצדק. גם אני כמותן חושבת שהחלטה זו של אישה כזו או אחרת (או של גבר באותה מידה) לא צריכה להיות מעניינו של איש למעט אותו פרט שקיבל את ההחלטה על השלכותיה המגוונות בנוגע לחייו.

ובחזרה לספר, שרה הלר כאמור היתה חלק מאותה קבוצה שלא רצתה להביא ילדים לעולם. כשאחת מבנות החבורה נרצחת באכזריות, כשלידה דבוקה בובת תינוק ועל מצחה המילה “אמא”, מתחילה חקירת רצח, ששילה נוטלת בה חלק, בהתחלה כחשודה ואח”כ כמי שחייה אולי נתונים אף הם בסכנה.

לא ירחק היום ודמות נוספת מוצאת את מותה בדרך דומה, ושירה חשה שיומה קרב.

בשפה עשירה וקולחת, המחברת מובילה אותנו למסע בין הדמויות, אל תוככי מוחן, אל נבכי החקירה, אל אותם ימים סטודנטיאליים של שירה וחבריה, ומחברת בין החלקים ביד אומן עד לסוף המרתק.

מי מעוניין במותן של נשים שלא מעוניינות להביא ילדים לעולם ? מה קושר בין הנרצחות (מעבר לידוע מראש), ומדוע הן מובלות לטבח בצורה אכזרית כל כך.

מותחן פסיכולוגי מיוחד במינו המשלב בין שאלות הרות גורל לפרשיות רצח קשות.

הכתיבה ריתקה אותי למן העמוד הראשון ועד לאחרון ואני ממליצה בחום על הספר.

קריאה מהנה.

 

עוד מהבלוג של Mira Rozenfeld - מעבר לתוכן

תצוגה מקדימה

קליע מהעבר / גרג הורביץ

עריכת תרגום : חגי ברקת עריכה לשונית : תמר שיטה 501 עמודים. הוצאת דני ספרים. אז אחרי ש"עפתי" על הספרים הקודמים שלו, והכתרתי אותו הדבר הבא בספרות המתח/פעולה, השאלה הנשאלת...

תגובות

פורסם לפני 4 months

האלמנה / פיונה ברטון

מדובר ספר מתח טוב. חייבת לציין, כי אין מדובר בספר מתח – בו כוססים ציפורניים עד לסוף המפתיע, כזה הגורם לנשימתך להיעתק, אולם הספר בהחלט כתוב טוב, אהבתי ביותר את צורת...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

בייבי דול / הולי אברטון

ספר מתח אפל יוצא מגדר הרגיל. נקרא בנשימה עצורה מהרגע הראשון ועד לעמוד האחרון. פחות מיומיים (כולל ילדים, משפחה וחגיגות סוף חג החנוכה ותחילת השנה החדשה), זה כל מה שהייתי...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה