הבלוג של Mira Rozenfeld - מעבר לתוכן

mira78

אמא ורעייה, אוהבת לקרוא, וכמה שיותר. הז'אנר האהוב עליי הוא מתח אבל קוראת כמעט כל מה שבא ליד (למעט אולי פנטזיה).

עדכונים:

פוסטים: 160

החל מספטמבר 2016

אוון סמוק חוזר בספר שלישי, והפעם זה אישי, הוא בדרך לנקום את מותו של האיש שגידל אותו ולמיד אותו את כל מה שהוא יודע. קדמו לו פרויקט X והאיש משומקום שהיו מצוינים. מותחן מהיר וקצבי, מומלץ.

10/09/2018

a boolet
עריכת תרגום : חגי ברקת
עריכה לשונית : תמר שיטה

501 עמודים.

הוצאת דני ספרים.
אז אחרי ש”עפתי” על הספרים הקודמים שלו, והכתרתי אותו הדבר הבא בספרות המתח/פעולה, השאלה הנשאלת (על ידי לפחות) היתה האם הוא הצליח לעשות זאת שוב בספרו החדש. והתשובה היא כן (ולא).
כן, הכתיבה שלו עדיין ממכרת, היצירתיות והדמיון חוצים כל גבול אפשרי, ואני מתה על זה, העלילה קצבית וסוחפת. זוכרים את מקגייוור ? (אני מאוד אהבתי אותו בצעירותי) אז אוון סמוק הוא בדיוק מקגייוור של גרג הורביץ. הוא עושה הכל מכלום וחצי, הוא אדיר פשוט !
אז מה בכל זאת לא עבד לי אתם שואלים ? אז זה לא בדיוק שלא עבד לי, אבל מזיכרונותיי את ספריו הקודמים, הם היו חפים מכל טעות, זורמים ומהירים, ופה היה משהו מקרטע. אולי אלו הטעויות שעלו פה ושם (הן טעויות הקלדה והן טעויות לשון), מעטות אמנם אך מי שמכיר אותי יודע שכמה זה מפריע לי. כמו כן, הספר הרגיש לי ארוך מידי, לעתים אפילו מעט נמרח.
לעניות דעתי, ניתן היה מעט ללטש, להתרכז בעלילה המרכזית ולרוץ עליה. קצת יותר מידי עלילות משנה, שלא ממש תרמו. (הן היו מעניינות כשלעצמן אבל יכלו להשתלב בספר אחר). זה הרגיש לי קצת יותר מידי על ספר אחד.
שוב, הספר מצוין, הכתיבה מעולה, אך בהשוואה לספריו הקודמים שקראתי, הוא היה קצת פחות מוצלח מקודמיו.
אז על מה הספר ?
אוון סמוק הוא יתום X או בשמו הנוסף האיש משומקום. רוצים לדעת מדוע הוא נקרא כך, ומי הם כל אותם ה”יתומים” האחרים? תצטרכו לקרוא את הספרים הקודמים והמצוינים בסדרה – פרויקט X והאיש משומקום.
אל האיש משומקום פונים כשכלו כל הקיצים, כשאין תקווה, כשאין אף אחד שיכול לעזור. מחייגים אליו למספר הסודי, והוא פשוט מגיע לעזור.
לאוון לא היו הורים שגידלו אותו, היתה לו דמות אב שגידלה אותו – ג’ק, הוא לימד אותו את כל מה שהוא יודע, והוא מוצא להורג על ידי שליחיו של האויב המושבע שלו וואן סייבר. כבר בספריו הקודמים נתקלנו בוואן סייבר, אך הפעם הוא עלה מדרגה, וכשהוא הורג את אביו הרוחני (ולא רק) של אוון סמוק, העניין הופך להיות אישי, והוא מחליט “לגמור עם זה אחת ולתמיד”.
ג’ק משאיר לו מסר אחרון לפני מותו, וג’ק כמו ג’ק מאוד מדויק בהנחיותיו, מוביל את אוון לג’ואי, יתומה נוספת, ויחד הם מתגייסים למשימה האישית ביותר של אוון, שהיא לא פחות, משימתה של ג’ואי – שלה היסטוריה לא פשוט עם וואן סייבר.
יחד הם יוצא לנקום את מותו של ג’ק.
אוון בטוח שזו משימה אישית, אך אין לו מושג כמה אנשים, לרבות אנשים רמי מעלה, מעורבים בסיפור הזה. הוא רק בורג קטן במערכת.
האם הוא יצליח לנקום ? האם וואן סייבר יצליח שוב לצאת ממאבק נוסף בחיים ?
בספר דמויות משנה רבות שחוזרות אלינו מהספרים הקודמים, כך שכדאי מאוד לקרוא את הסדרה על פי הסדר הכרונולוגי. יחד עם זאת, ניתן לקרוא את הספר כספר בודד.
חוזרת אלינו מיה, יחד עם בנה פיטר, השכנים מ”צמרת הטירה” – לה מערכת יחסים מורכבת מאוד עם אוון. חוזרת אלינו קנדי , שעברה לא מעט עם אוון בספרים הקודמים, ועוד רבים וטובים.
הדמויות עגולות ומרתקות, הקריאה קולחת ומרתקת, שוב, בהסתייגויות הקלות שציינתי לעיל.
בגדול, עוד ספר מצוין של גרג הורביץ. אין לי ספק שאקרא את הספר הבא שיגיע אלינו.
אני ממליצה.
קריאה מהנה.

 

עוד מהבלוג של Mira Rozenfeld - מעבר לתוכן

תצוגה מקדימה

בארבע ידיים / ענבל אלמוזנינו

שורת מעשי נבלה פוקדים את העיר ניו יורק פשעים שמזעזעים את אמות הסיפים. חטיפת נערות בנות טובים משטח בית הספר, ככה מתחיל המותחן המבריק הזה, ספרה השלישי (וללא ספק הטוב מכולם)...

תגובות

פורסם לפני 2 years

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

יום הדין/ ליעד שוהם

זה לא סוד שאני אוהבת את ספריו של ליעד שוהם. כמה אוהבת ? ברמה שאיך שליעד שוהם מוציא ספר חדש, הוא נכנס לרשימת הקריאה שלי מיידית, מבלי לקרוא אפילו את התקציר. כן. משום שברור לי...

תגובות

פורסם לפני 5 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה