הבלוג של Mira Rozenfeld - מעבר לתוכן

mira78

אמא ורעייה, אוהבת לקרוא, וכמה שיותר. הז'אנר האהוב עליי הוא מתח אבל קוראת כמעט כל מה שבא ליד (למעט אולי פנטזיה).

עדכונים:

פוסטים: 180

החל מספטמבר 2016

כמכורה לספרי מתח, כשאומרים לי לבחור שלושה ספרים להמלצה לקראת שבוע הספר הקרב זה כמו לתת לי לבחור שלושה שירים של עברי לידר שאני הכי אוהבת (כן, עוד דבר שאני מכורה אליו).

אז איך עושים את זה בכל זאת ?

מפשפשים היטב באחורי המוח, וכשזה פשוט קופץ, בלי שום התראה מוקדמת, ברור לך שזה זה.

אז בחרתי שלושה ספרי מתח שבהחלט השאירו עליי חותמם ושאמליץ עליהם בחום לכל חובב קריאה באשר הוא, ובפרט לחובבי סוגת המתח.

הספר הראשון שבחרתי הוא :

האישה בחלון של א.ג’ פין שיצא בהוצאת כנרת זמורה ביתן.

כתבו עליו “מותחן פסיכולוגי לופת”, כתבו עליו “ספר היצ’קוקי” אבל שום דבר לא הכין אותי לאחד מספרי המתח הכי טובים שקראתי אי פעם.

זה ספר מפחיד ! זה ספר מבעית ! זה ספר מצמרר ! זה ספר שלוקח את הקרביים, הופך אותם, מועך אותם, מסובב, וחוזר חלילה.

אנה פוקס היא פסיכולוגית ילדים, שמאובחנת כלוקה באגורפוביה – פחד ממקומות ציבוריים פתוחים. היא לא עוברת את סף דלתה, והפעמים היחידות שהיא ניסתה לעשות זאת, נחלו כישלון חרוץ והסתיימו בהתקפי חרדה קשים והתמוטטות עד אבדן הכרה.

כתוצאה מכך, אנה מתבודדת בביתה, צופה בסרטים, ובעיקר מתבוננת בשכניה מחלון ביתה.

כשמשפחת ראסל עוברת לגור בבית ממול, אנה סקרנית, משועשעת במעט. הנה ההצגה היומית מתחילה. משפחת ראסל מונה בעל, אישה ובן מתבגר.

ערב אחד אנה נחשפת לאירוע נוראי,מזעזע. היא מתבוננת בפשע, מנסה לעצור אותו, אך ללא הועיל. עד מהרה מתברר לה שאף אחד לא מאמין לה.
האם היא באמת ראתה את מה שהיא חושבת שהיא ראתה או שמא זה מוחה הקודח ? איך היא תוכל להוכיח זאת ? האם היא מאמינה לעצמה ?

במותחן מסחרר זה, אנה יוצאת למסע נגד כל העולם להוכחת צדקתה. האם היא תוכל לעשות זאת? שהרי הכל יודעים שהיא לא יציבה בנפשה, שהיא סובלת מהזיות, שהיא נוטלת כדורים בעלי תופעות לוואי, אפילו הפסיכיאטר שלה לא מאמין לה, ובנוסף, היא לא יכולה אפילו לצאת מביתה.
איך אפשר להילחם בעולם שלם כשאפילו את לא בטוחה בצדקת דרכך ? איך אפשר להילחם בעצמך ? איך אפשר לצאת מהחור השחור הזה ? אם בכלל .

haeisha_master

ספר נוסף שאני רוצה להמליץ עליו הוא האיש שצפה בנשים של מיכאל יורת והאנס רוזנפלדט. זהו המשכו של הספר סודות אפלים שהיה מעולה, אך ניתן לקריאה גם כספר בודד.

לפני ארבע עשרה שנה, נעצר רוצח נתעב העונה לשם אדוורד הינדה, והורשע בארבעה מעשי רצח. אותן נשים אומללות נאנסו ונרצחו באכזריות.

היום, קם לו חקיין, כך מעריכים בריקסמורד, יחידת חקירות הרצח הלאומית בשטוקהולם. ‘הגבר הגבוה’ רוצח את הנשים בדיוק באותו אופן.

“הקורבנות החדשים היו העתק מדויק של קורבנותיו של הינדה. הידיים והרגליים נקשרו בצורה זהה. הגרונות שוספו באותה אלימות יתרה. אפילו שמץ הגוון הכחול בכותנות הלילה הלבנות היה זהה”. (עמוד 23(

מעבר לחיקוי המדויק להפליא, מתחילים להתגלות סממנים משותפים נוספים בין מעשי הרצח מאז ועכשיו, והם כולם קשורים באדם אחד. ולא רק בו.

אדוארד הינדה הוא רוצח סדרתי! פסיכופת אמיתי! וגאון!! רוצח המרצה מאסר באזור השמור ביותר בכלא לבהאגה, תחת אבטחה כבדה ומבלי אפשרות ליצור קשר עם העולם החיצון, מצליח להערים על הטובים שבצוותי החקירה.

סבסטיאן ברגמן, פסיכולוג ופרופיילר מוכשר עבר אירוע טראגי אשר בעקבותיו חייו התהפכו על פיהם. הוא נמצא בטראומה ומנסה לחזור לחייו בדרכו שלו.

סבסטיאן, הוא זה שעצר את הינדה בזמנו, וכעת, משהתברר לו כי אירועי הזוועה המתרחשים באזור קשורים בקשר ישיר לאדווארד, הוא מבקש להצטרף בשנית לצוות החקירה, בעיקר כאשר מתברר לו כי ייתכן ולאירועים איזשהו עניין אישי איתו עצמו.
האם סבסטיאן יצליח לעצור אותו גם עכשיו?

במלחמת מוחות מבריקה, השניים נלחמים על הבכורה, זהו מאבק עקוב מדם, ואף אחד לא מתכוון לוותר.

ספר יוצא מגדר הרגיל שכתוב בצורה גאונית – לא פחות !

haish_shetzafa_master

הספר השלישי הוא אל תגיד כלום של בראד פרקס שיצא בהוצאת ידיעות אחרונות

כשספר מתח מערב בתוכו ילדים, הוא בועט בך בבטן הרכה, הוא גורם לחרדות ולמחשבות של מה היה קורה אילו (חס וחלילה), ולאורך כל הקריאה , מלווה אותך תחושה קשה, כי אי אפשר להיות אדישים לחטיפה של ילדים, בפרט כשאתה הורה.

סקוט סמפסון , השופט הפדרלי, אוסף את ילדיו מידי יום רביעי לשיעור שחיה, זהו זמן האיכות שלהם. כולם יודעים, גם המתדיינים, כי ימי רביעי הם ימים השמורים לשופט ולילדיו.

באותו יום רביעי המדובר הוא מקבל הודעת סמס מאשתו אליסון , המספרת לו כי הפעם היא אוספת את הילדים ולוקחת אותם לרופא.

השופט מגיע הביתה בהתאם להודעה, וכשאשתו חוזרת, השקט הארור הזה שליווה את כניסתה של אליסון הביתה העיד כי התאומים, סם ואמה אינם עימה. השופט ההמום שואל את אשתו היכן הילדים והיא בתמימותה משיבה שהיום יום רביעי והוא זה שאמור לאסוף אותם.

עד מהרה הם מבינים, כי אליסון היא לא זו ששלחה את ההודעה, ושיחת טלפון אחת מאשרת את הנורא מכל  – מישהו חטף את הילדים.

באותה שיחת טלפון השופט סמפסון מקבל הוראות כיצד עליו לפסוק במשפט סמים שמתנהל אצלו, וכך מתנהלת סחיטה של ממש בתמורה לשחרור ילדיו האהובים.

כמו כן הוא מקבל הוראה אחת ברורה : “אל תגיד כלום”.

וזוהי רק ההתחלה.

המותחן המרתק הזה פורש עלילה בקצב מטורף שכל צעד שגוי של מי מהמעורבים בפרשה, עשוי להיות עניין של חיים ומוות.

השופט סמפסון נאלץ להיכנע לתכתיביהם של החוטפים, תוך שהוא מנסה לנהל חקירה משלו ולברר מי עומד בראש החטיפה ומהו המניע האמיתי שלו.

השופט חושד באנשים שונים, לרבות במי שקרוב אליו ביותר, אך גם הוא יודע שהחשיבה שלו לא רציונלית במיוחד בימים אלו, והוא נמצא בהתחבטות של ממש בכל רגע ורגע. הוא צועד בין הטיפות ומתפלל בכל רגע שהפרשיה האיומה הזאת שפקדה את חייו, תסתיים על הצד הטוב ביותר.

כאמור ספר מצוין נוסף שהדיר שינה מעיניי.

say_nothing_master

קריאה מהנה וחג הספר שמח לכולם,

שלכם,

מירה

עוד מהבלוג של Mira Rozenfeld - מעבר לתוכן

תצוגה מקדימה

בארבע ידיים / ענבל אלמוזנינו

שורת מעשי נבלה פוקדים את העיר ניו יורק פשעים שמזעזעים את אמות הסיפים. חטיפת נערות בנות טובים משטח בית הספר, ככה מתחיל המותחן המבריק הזה, ספרה השלישי (וללא ספק הטוב מכולם)...

תגובות

פורסם לפני 2 years

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

יום הדין/ ליעד שוהם

זה לא סוד שאני אוהבת את ספריו של ליעד שוהם. כמה אוהבת ? ברמה שאיך שליעד שוהם מוציא ספר חדש, הוא נכנס לרשימת הקריאה שלי מיידית, מבלי לקרוא אפילו את התקציר. כן. משום שברור לי...

תגובות

פורסם לפני 9 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה