הבלוג של Mira Rozenfeld - מעבר לתוכן

mira78

אמא ורעייה, אוהבת לקרוא, וכמה שיותר. הז'אנר האהוב עליי הוא מתח אבל קוראת כמעט כל מה שבא ליד (למעט אולי פנטזיה).

עדכונים:

פוסטים: 175

החל מספטמבר 2016

השד יודע

גילוי נאות, אני מפחדת מכל מה שקשור בתקשורים, סיאנסים, עולמות שמעבר לכאן ולקיים, שדים, רוחות ועוד. (חושבת שהסברתי את עצמי די טוב, לא?) ויעיד על כך כל מי שמכיר אותי.

את הספר קיבלתי לסקירה ומהשורה הראשונה נשאבתי פנימה. למרות החששות והפחדים, ברגע שהתחלתי אותו, פשוט לא הצלחתי לעצור.

תומר הוא חנון, גאון מחשבים, עובד בחברת הייטק, כאשר לחייו נכנסת לא אחרת מנרקיס, חברה של אחותו ומעין מכשפה. הוא, הכי רציולני עלי אדמות נכנס למערכת יחסים עם עולם הרוח. (בכוונה כתבתי את זה כך, שהרי היחסים שלו לא מסתכמים רק ביחסיו עם נרקיס).

תומר מגיע לברק, ספקן מדופלם ומעביר הרצאות בענייני המדע והריאליזם אל מול העולם הרוחני והשרלטנים העומדים בראשו (כך לדבריו), הוא מוכיח אותם כל העת ואף השתתף בתוכניות טלויזיה כמבהיר כמה שקלות ניתן לעבוד על אנשים ולהתחזות למתקשר.
תומר כאמור, מגיע אליו, לאחר שעקב אחרי פועלו זמן מה ומתייעץ איתו לגבי החברה החדשה שלו. הוא מביא לו הקלטות של צלילים, פעמוני רוח ועוד כהנה וכהנה הוכחות לכוחותיה.

הספר מתואר מפיו של ברק ומפיו של תומר לסירוגין.

ברק חי את חייו עם יהלי בת זוגו, דוקטורנטית לפסיכולוגיה. חייהם המשותפים מתוארים בנגיעה בספר, ויש להם משמעות בכל הנוגע להתפתחות העלילה.

תומר נמצא כל העת בקונפליקט בין הרציונל לרוח, בין השכל הישר לבין מה שקורה מעליו.

נרקיס טוענת שנשלחה להגן עליו ועל בנו מגרושיו, מפני קללה איומה שהוטחה עליהם, ואיתה הוא יהיה מוגן.

תומר נשבה בקסמיה של נרקיס. היא נראית טוב, מן פאם פתאל, קליאופטרה הוא קרא לה. היא מתקשרת, מקבלת רמזים, מסרים על כל מה שקורה ושעתיד לקרות, והסקס בניהם מטריף. תומר מנסה להבין מה טוב לו בחייו.

כל העת, תומר עובר תהליך עם עצמו בנוגע לאבהות שלו, כמה הוא אבא טוב לבנו ? האם הוא דואג לו מספיק ? לשלומו ? לבטחונו ? מהו אבא טוב ? מהי אהבת אמת ?

האם תומר התאהב בנרקיס ? האם הוא חושש ממנה ומכשפיה? האם היא התאהבה בו? איך תומר משתלב בכל העולם הרוחני ? איך כל זה קשור לברק?

את זה אשאיר לכם לגלות.

אסכם כמו תמיד בציטוט נבחר, והפעם, ציטוט שאהבתי במיוחד, כזה שגורם לך להיכנס למוחו של תומר, לאותן התחבטויות בלתי נגמרות, בנוגע לעולם הזה, ולקשר שלו עם ברק :

“תגיד ברק, אתה החלטת להתעלל בי ? זה הסיפור? לא משנה מה אני אגיד לך, תטיח אותי לצד השני ? אתה בכלל לא  ספקן – סתם ציניקן שלא מאמין בכלום. או יותר נכון – נהנה תמיד לעשות את עצמו מאמין בכל מה שהוא ההיפך ממה שמישהו אחר אומר. מה יש לך ?! אתה מקנא בי ? זה העניין ? מקנא בי שפתרתי את התעלומות האלה יותר טוב ממך ? שבכלל ניסיתי לפתור אותן ? אתה – ספקן כורסא, זה מה שאתה !

במונולוג הזה של תומר, הרגשתי שאני ממש נוכחת שם, רואה אותו צועק ומשתולל, זועק את מצוקותיו, לא מבין באמת מה קורה פה.

שדים, רוחות, תקשורים, זה אמיתי מה שקורה פה שהכל חזיון תעתועים ?

ממליצה בחום!

עוד מהבלוג של Mira Rozenfeld - מעבר לתוכן

תצוגה מקדימה

קווים שבורים /יהודית ציפורי

נקרא בפורמט דיגיטלי באפליקציית אינדיבוק כ- 1000 עמודים במכשיר הטלפון הנייד עורכת : לילך פלדמן בוקטיק הוצאה לאור ספר זה הנו ספר ההמשך ל"קווים אדומים" המעולה, אך אני...

תגובות

פורסם לפני 3 months
תצוגה מקדימה

ארבע שניות / גלי עגיב מלול

אני בוחרת לפתוח את הסיקור שלי לספר זה דווקא בציטוט שהמחברת בחרה להציב בעמוד הראשון של הספר. "עזה כמוות אהבה, קשה כשאול קנאה, רשפיה רשפי אש שלהבתיה". (מתוך שיר השירים, פרק...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

נאמנות לא בכל מחיר / חיים חביו

כשקראתי את תקציר הספר, הסתקרנתי יותר מתמיד. לא רק בגלל שהספר נשמע לי מותח בטירוף וגם לא רק בשל העובדה שהספר עוסק במשפחות פשע, לא רק בגלל שאני מטורפת על ספרים "מהעולם...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה