הבלוג של mira78

mira78

עדכונים:

פוסטים: 110

עוקבים: 1

החל מספטמבר 2016

ספר מתח מטורף, אקשן ללא רחמים, אין רגע דל, ג’יק ריצר הבא כבר כאן, והוא עושה את זה בענק !! ממליצה בחום, רוצו לקרוא ! ועכשיו נעבור לספר ההמשך ….

16/04/2017

X PROJECT

 

 

אני רק אומרת ג’ק ריצ’ר WHO ?????
מצאנו את המחליף שלו ו-ב-ע-נ-ק !!!

מאחורי הספר כתוב על המחבר, גרג הורוביץ “הוא אחד הכוחות העולים בספרות המתח העולמית”. ואני אומרת, הוא כבר יושב היטב בפסגה, וזה רק אחרי הספר הראשון שלו שאני קוראת.

מושלם מושלם ! מתח משובח, אקשן ללא הרף, גיבור עשוי ללא חת, רובין הוד של כל מי שצריך עזרה (אבל עזרה אמיתית, כן?). ככה. פשוט. בלי לקבל הסברים וללא כל תמורה. פשוט מחייגים למספר הסודי, מבקשים עזרה ומקבלים אותה מ”האיש משומקום”.

בילדותו הוא נבחר כיתום לתוכנית חשאית שמטרתה ליצור לוחמים בלתי פגיעים, הם כמו לא קיימים, אי אפשר לאתרם ולכן גם ניתן להתכחש אליהם. הם עומדים בפני עצמם (אולי עם המפעיל שלהם) וזהו ! אף אחד לא יודע על קיומם ולא מכיר בהם. גם אם יחשפו אותם, איש לא יוכל להוכיח את קיומם או הקשר שלהם לאדם כזה או אחר.

אוואן סמוק (“כמו עשן אבל לא כותבים את זה אותו דבר”) נבחר להיות יתום X. הם כולם מסומנים באותיות ונבחרים בקפידה.

יש ברשותו את המכונות הכי משוכללות, הרכב הכי ממוגן שיכול להיות, הגאג’טים המתוחכמים ביותר, וכלי נשק שאי אפשר לאתר, בדיוק כמוהו. לראות (יותר נכון, לקרוא) את כל התחכום המתקדם הזה היה פשוט תענוג צרוף. אני לא מבינה יותר מדי בכלי נשק או באמצעי לחימה, וגם לא בכל התחכום הזה שמרכיב את הבית שלו על שלל הכספות והקירות הנסתרים אבל ברור לי שזה היה יכול להיות סרט מתח פעולה מטורף שהייתי רוצה לראות. (גם הבנתי מגב הספר שהוא הפך הראשון בסדרת המתח החדשה שלו וכבר נמכרו זכויות ההסרטה של הספר לו”ורנר בראדרס”).

את אוואן חינכו כיתום X על עשרת הדיברות שאל לו לחרוג מהם, ביניהם לדאוג לא להיות מעורב אישית בסיפור, לא לתת לחף מפשע למות, אל תיקח שום דבר כמובן מאליו ועוד. לזה הוסיפו כושר גופני ויכולות נפשיות לא פחות עוצמתיות מיכולות פיזיות, כולל להתרכז בכאב, לדעת מתי הוא מגיע, ובאיזה אופן להתייחס אליו. אוואן הוא אדם מאוד רוחני, מדיטטיבי , ומצליח בעזרת יכולות אלו להתגבר על חלק ניכר מהחוויות הקשות שעליו לעבור במסגרת “עבודתו”.

“הוא מנה את כל הכאבים קטנים שהצטברו בגופו לאורך היום, בכפות הרגליים ובמעלה גופו: פיסה מקרסולו שנתלשה על ידי רסיס מהחלון המנופץ…. הכאב הבהב בנקודות האלה, חמים, פועם. הוא התמקד בנקודות החמות, נשם לתוכן, הרגיע אותן בכל נשיפה כאילו הוא מחליק אותן במערוך. והכאבים נעלמו, הכל נעלם מלבד החזה שלו, שעלה וצנח, והקרירות בנחיריו.
הנשימה הייתה העוגן שלו”. (עמוד 1199)

יותר מהכל הוא היה בן אדם, בן אנוש, אוהב אדם, דואג וחומל, גם אם זה עולה לו בסיכון חייו ובעבירה על חלק מהדברות.

מה קורה כשיום אחד הוא מבין שמישהו עוקב אחריו? מאיים עליו והוא לא פחות מתוחכם ממנו? אותו אחד שנמצא בעקבותיו, כך מסתבר, עבר הכשרה דומה, ומטרתו למצוא אותו ולהרוג אותו.

ספר סוחף, ללא רגע דל, אי אפשר להניח מהיד. נהניתי מכל רגע של קריאה בו.
טובי סופרי המתח ממליצים עליו בחום, וגם אני (קטונתי …. )

קריאה מהנה מובטחת !!

עוד מהבלוג של mira78

תצוגה מקדימה

נאמנות לא בכל מחיר / חיים חביו

כשקראתי את תקציר הספר, הסתקרנתי יותר מתמיד. לא רק בגלל שהספר נשמע לי מותח בטירוף וגם לא רק בשל העובדה שהספר עוסק במשפחות פשע, לא רק בגלל שאני מטורפת על ספרים "מהעולם...

תגובות

פורסם לפני 7 months

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years

האלמנה / פיונה ברטון

מדובר ספר מתח טוב. חייבת לציין, כי אין מדובר בספר מתח – בו כוססים ציפורניים עד לסוף המפתיע, כזה הגורם לנשימתך להיעתק, אולם הספר בהחלט כתוב טוב, אהבתי ביותר את צורת...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה