הבלוג של mira78

mira78

עדכונים:

פוסטים: 106

עוקבים: 1

החל מספטמבר 2016

ספר מקסים המגולל את סיפורם האמיתי של בני הזוג רוזנברג שהואשמו בריגול ובמכירת סודות אטום לרוסיה והוצאו להורג, לצד דמויות בדיוניות מרתקות המשתלבות בצורה מושלמת בסיפור. ממליצה בחום !

03/03/2017

FullSizeRender-23

את הספר המדהים הזה סיימתי אתמול בערב ופשוט לא הצלחתי לכתוב. הרגשתי שאני צריכה “לישון עליו” כדי לעכל, כדי שהכל יחלחל ואז אצליח לכתוב סיקור ראוי.

הספר הוא ספר בדיוני מחד אך מגולל את סיפורם הכואב והאמיתי מאוד של בני הזוג אתל ויוליוס רוזנברג, לצד גיבורים נוספים דמיוניים של המחברת. השילוב בין המציאות הקשה לבין הדמיון, בין החברויות שרקמה המחברת וסיפור החיים לכאורה של בני הזוג היה פשוט מרתק.

ב-19 בחודש יוני שנת 1953, הוצאו להורג בני הזוג רוזנברג באשמת קשירת קשר לריגול ומסירת סודות האטום לברית המועצות.

הספר מסופר מפיה של מילי שטיין, שכנתה של אתל רוזנברג וחברתה הטובה ברבות הימים (זו דמות שהומצאה על ידי המחברת).

הספר נע בין השנים 1947 לבין תאריך ההוצאה להורג בשנת 1953 ואנו זוכים לראות את מסעה של מילי שטיין לצד בני הזוג רונברג וניסיונותיה לעצור את ההוצאה להורג הלא מוצדקת.

הספר מגולל את סיפורה של מילי ובעלה אד, שהיה רוסי במקור, ועורר אף הוא את עניינו של האף בי איי. חברות אמיצה בין השכנות, מסעה האישי של מילי במסגרת משפחתה, אמהותה, יחסה לילדיה. מילי מתמודדת עם המון קשיים ונכנסת לעולם רווי שקרים והסתרות, קומוניזם מול נאמנות לאומה.

הספר מרתק מהעמוד הראשון ועד לסוף הלא קל.

זה המקום לציין כי עמודיו האחרונים של הספר “הערת המחברת” מתאר מה מתוך הספר אמיתי ומה פרי דמיונה של המחברת כיצד עשתה את החיבורים, מהן העובדות עליהן התבססה בכתיבת הספר. חלק זה היה מרתק לא פחות מהספר עצמו, ולמדתי ממנו המון.

עוד מהבלוג של mira78

האלמנה / פיונה ברטון

מדובר ספר מתח טוב. חייבת לציין, כי אין מדובר בספר מתח – בו כוססים ציפורניים עד לסוף המפתיע, כזה הגורם לנשימתך להיעתק, אולם הספר בהחלט כתוב טוב, אהבתי ביותר את צורת...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

בייבי דול / הולי אברטון

ספר מתח אפל יוצא מגדר הרגיל. נקרא בנשימה עצורה מהרגע הראשון ועד לעמוד האחרון. פחות מיומיים (כולל ילדים, משפחה וחגיגות סוף חג החנוכה ותחילת השנה החדשה), זה כל מה שהייתי...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

נאמנות לא בכל מחיר / חיים חביו

כשקראתי את תקציר הספר, הסתקרנתי יותר מתמיד. לא רק בגלל שהספר נשמע לי מותח בטירוף וגם לא רק בשל העובדה שהספר עוסק במשפחות פשע, לא רק בגלל שאני מטורפת על ספרים "מהעולם...

תגובות

פורסם לפני 5 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה