הבלוג של mira78

mira78

עדכונים:

פוסטים: 106

עוקבים: 1

החל מספטמבר 2016

dreams

זהו ללא ספק אחד הספרים הטובים ביותר שקראתי.

ספר קשה, גדוש אמוציות, עוצמתי, מכאיב, חודר עמוק ללב. ולא, אלו לא רק קלישאות.

בעברי, בהיותי עורכת דין בתחום הנוער, נתקלתי המון ב”נוער נושר”, “נוער במצוקה” ושלל הגדרות נוספות.

אני גם גדלתי בבאר שבע, אמנם לא בתנאים שמתוארים בספר אך מבינה בהחלט מאיפה זה מגיע.

זה המקום להתחבר להבהרה בתחילת הספר ושלדעתי מדויקת. בהבהרה מצוין כי הדמויות הן דמיוניות לחלוטין, הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים, מטרת הספר היא לתת הצצה לעולם הזה, הקיים ממש מתחת לאפינו ו “הסיפור שנכתב הוא לא סיפור של ילד אחד. זהו סיפורם של הרבה ילדים נפלאים, מוכשרים וטובים, שמחכים שמישהו יאמין בהם ויעזור להם להגשים את החלומות”.

תומר בן עמי הוא בנם של סמי ודריה. הם גרים בבאר שבע, בבית קטנטן. משפחה מרובת ילדים. אב אלים. אם מפונקת מצפון תל אביב שנשרכה אחר בעלה, לא מתפקדת בלשון המעטה, וילד אחד – תומר, שעליו נופל כל נטל המשפחה, החל מטיפול באחיו, ניהול משק הבית. הוא בעצם אבא ואמא של אחיו, הוא נחלם והוא שורד.

“אני נלחם על יחס, על מילה טובה. אני נלחם על האחים שלי, שיצליחו ויתקדמו. אני נלחם כל בוקר עם עצמי אם לקום מהמיטה ולהתחיל עוד יום…. אני נלחם על השפיות שלי למרות שזה לא קל. אני נלחם כי אני שונא שמרחמים עליי “. (עמוד 152)

תומר הוא ילד יפה תואר, מבריק, חכם, תלמיד מצטיין, שמגיע בעל כורחו לבית ספר לנוער נושר, וזאת לא בשל יכולותיו הקוגנטיביות אלא בשל העובדה שזה בית הספר היחיד שיכול לאפשר לו לעבוד וללמוד גם יחד. (הוא הרי צריך גם לפרנס כמובן).

לתומר יש משאלה, חלום, להיות רופא, והוא יכול!!! הוא מתקבל לעתודה רפואית, ואביו מסכל את דרכו באכזריות האופיינית לו.

למרבה המזל, אנשים רבים אחרים מאמינים בו ורוצים לעזור לו.

האם תומר יצליח להגשים את משאלתו?? מה יהא גורלו בדרך החתחתים שעובר בכל יום ביומו?

זה לא קל, בוודאי כשההורים שלו מנסים (ובדרך כלל גם מצליחים) להוריד אותו כל הזמן.

“אני בחיים לא אלך ללמוד רפואה. אני בחיים לא אעשה משהו גדול עם עצמי. אין לי לאן לברוח מהחיים הדפוקים שלי ואין שום דבר שתוכל לעשות. אני תמיד אתקרב, אני תמיד אגיע כמעט, אף פעם לא עד הסוף. אף פעם לא אזכה בהכל”. (עמוד 231)

הספר מסופר לסירוגין מנקודת מבטם של עמוס ממן – מנהל בית הספר וחבר ילדות של סמי. מנקודת מבטה של דריה, של תומר, של יוני – חברו הטוב של תומר, ושל אלומה – בת שירות לאומי שהצליחה למצוא את הקסם בתומר והחליטה לעזור אף היא בהגשמת משאלתו, ואולי מעבר ?

לא בכדי השם הנבחר לספר הוא “לפעמים, חלומות”.

ספר קשה, על החיים שנמצאים ממש מעבר לפינה, בפרוורים, לא רחוק מפה.

ממליצה בחום רב .

עוד מהבלוג של mira78

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years

האלמנה / פיונה ברטון

מדובר ספר מתח טוב. חייבת לציין, כי אין מדובר בספר מתח – בו כוססים ציפורניים עד לסוף המפתיע, כזה הגורם לנשימתך להיעתק, אולם הספר בהחלט כתוב טוב, אהבתי ביותר את צורת...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

בייבי דול / הולי אברטון

ספר מתח אפל יוצא מגדר הרגיל. נקרא בנשימה עצורה מהרגע הראשון ועד לעמוד האחרון. פחות מיומיים (כולל ילדים, משפחה וחגיגות סוף חג החנוכה ותחילת השנה החדשה), זה כל מה שהייתי...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה