הבלוג של מיקה אפלבאום

נושמת לרווחה

אני עוסקת בכתיבה ועריכת תוכן. כותבת למגזינים, אתרי אינטרנט, פורטלים פנים ארגוניים, בלוגרית בסלונה בנושאי גוף ונפש, תרבות, לייף סטייל. הכתיבה היא אהבתי הגדולה. בנוסף, אני מנחת מיינדפולנס (שפת הקשב) לילדים. מעבירה סדנאות... +עוד

אני עוסקת בכתיבה ועריכת תוכן. כותבת למגזינים, אתרי אינטרנט, פורטלים פנים ארגוניים, בלוגרית בסלונה בנושאי גוף ונפש, תרבות, לייף סטייל. הכתיבה היא אהבתי הגדולה. בנוסף, אני מנחת מיינדפולנס (שפת הקשב) לילדים. מעבירה סדנאות לילדים, מנחה באופן פרטני ועובדת גם עם פגועי נפש. מתרגלת מדיטציות כבר כמה שנים טובות, מאד מאמינה בתועלות של תרגול זה ומעבירה את זה הלאה.

עדכונים:

פוסטים: 75

החל מיוני 2013

“כאשר האדם מפסיק לפחד מן הפחד ומתבונן בו, אז הפחד מתפרק למרכיביו ומלמד את האדם את השיעורים היקרים של חייו” (רבי נחמן מברסלב)

06/04/2019

אם משווים את הבחירות לשינויים בחיים, לרבים מאתנו קשה לעשות שינוי, בין אם מדובר בעבודה, מצב אישי, משפחתי, או מגורים.

גם עם הרעיון של לשנות מנהיגות קשה, זה ברור, אחרי כל כך הרבה שנים מתרגלים. הכי נוח זה להיצמד למוכר ולידוע. אבל אולי, אולי יש שמץ של תקווה שהשינוי הזה יכול לגרום למשהו יותר טוב. אולי יש סיכוי שנסתכל על זה עוד שנה, שנתיים ונגיד, וואלה, זה היה שווה.

לפעמים אנחנו לא מצליחים לראות את השינוי כמשהו טוב. הפחד מפעיל אותנו, החשש שמה כבר יכול להשתנות, גורם לנו להישאר באותו מקום.

זה בדיוק כמו מקום עבודה, אנחנו נמצאים בו הרבה שנים,  לא טוב לנו בו, נשחקנו לגמרי ובכל זאת, פוחדים לשנות, פוחדים מהלא ידוע, אז מעדיפים להישאר.

אבל רק אחרי שעושים שינוי, עולם חדש נפתח פתאום. מכירים אנשים חדשים, מנטליות אחרת, אפילו הדרך אליו חדשה ומסקרנת.

להיות עם עצמי

כמו כל שינוי, גם לשנות מנהיג, זה לא משהו פשוט, בפרט שלא מכירים את מי שיבוא וזה מאד להלחיץ.

כמו שינויים בחיים, גם כאן צריך לחשוב על היתרונות מול החסרונות. האם המנהיג החדש עונה לצרכים שלי? האם הערכים שלו תואמים לערכי המדינה, לערכים שלי ? האם מצבי האישי יכול להשתפר בעקבות השינוי ?

הרי ברור שבבחירות, מעבר לכל השיקולים הקרים, הבחירה נעשית על בסיס ריגשי ולא שכלתני. זו בחירה שקשורה לערכים שגדלנו עליהם בבית, לאמונות שמושרשות בנו, לא תמיד מבוססת על המציאות כפי שהיא היום.

changes

לצערי, אני לא אוכל לממש את זכותי הדמוקרטית לבחור. נוסעת לחופשה שתוכננה זמן רב לפני שהממשלה התפרקה, לא הצלחתי להזיז אותה. לפחות התקזזתי עם הקול שלי

מעולם לא הייתי פעילה פוליטית. אך הפעם החלטתי להיאבק על קיומה של המדינה שלי, כמדינה דמוקרטית. זה הרבה מעבר לפוליטיקה, בכלל לא קשור לשמאל וימין ולדעות פוליטיות. אני בעד שכל אחד יצביע למי שהוא רוצה ובהתאם לאמונתו.

המאבק שלי הוא על ערכי יסוד שעליהם אמור להיות מושתת שלטון דמוקרטי כגון: חופש הביטוי, שוויון זכויות, מוסר, אהבת הארץ, ערבות הדדית, אמון, יושרה פנימית, צניעות, עזרה לזולת, אכפתיות.

כל אלה לצערי אינם קיימים היום בממשלה והם ייכחדו במידה ואותו שלטון ייבחר שוב.

FB_IMG_1554034768940

הממשלה כיום היא לא ממשלת ליכוד. בליכוד היו אנשים טובים שביבי דאג להעלים אותם ולהשאיר את כל מי שלא מאיים עליו, את עושי דברו.

הפעם צריך לחשוב טוב, האם אנחנו רוצים שתהיה פה מונרכיה – שיטת ממשל שבה בראש המדינה עומד שליט יחיד המכהן, מרגע מינויו, לכל ימי חייו. לגיטימיות השלטון נובעת לרוב מכוח הורשה אך לעיתים גם מסיבות אחרות (מתוך מילוג). אם זה יהיה כך, אנחנו נהיה שעיר לעזאזל, נתינים של השלטון.

אם אנחנו רוצים לשקם את עצמנו, להיות מאוחדים, לשמור על חופש הביטוי ובכלל על החופש שלנו, נצטרך לבחור במנהיג אחר שידע לשמור על הדמוקרטיה, ולחזק אותה הרבה מכפי שהיא כיום.

רק לצורך תזכורת, דמוקרטיה היא צורת משטר שבה שותפים האזרחים בקביעת השלטון. שותפות זו נעשית קודם כל בפעולת הבחירות. הבחירות קובעות מי ניצח בתחרות על הרעיונות למיניהם, על התוכניות למיניהן, ועל המעשים שמבטיחות המפלגות הפוליטיות לאזרחים. תפקידה המהותי של הדמוקרטיה הוא להבטיח את שמירת זכויותיהם של כל אזרחיה ותושביה. בדמוקרטיה מתקבלות החלטות על פי הצבעת הרוב, תוך מחויבות לשמירה על זכויות המיעוט (מתוך מט”ח, המרכז לטכנולוגיה חינוכית)

 דמוקרטיה

אז רגע לפני שאתם מצביעים תנשמו עמוק ותהיו כנים עם עצמכם, מה באמת אתם רוצים למענכם ולמען עתיד ילדיכם. תפעלו ממניעים של אהבה ולא משנאה, תעצרו רגע ותחשבו, לא באופן אוטומטי, אלא מתוך חופש פנימי.

והעיקר, תזכרו שמחר בבוקר אנחנו כולנו נישאר פה, יחד. לנצח נחיה פה יחד וצריך שהיחד הזה יהיה הכי טוב שאפשר, למעננו ולמען הדורות הבאים.

אני מיקה, כותבת ועורכת תוכן, מנחת מיינדפולנס לילדים ולמבוגרים פגועי נפש.
מוזמנים באהבה לפנות אליי באמצעים הבאים:
מייל: [email protected]
דף עסקי בפייסבוק: https://www.facebook.com/mikamindfulness

עוד מהבלוג של מיקה אפלבאום

להיוולד מחדש

הוא עומד מאחורי הדלת ואני לא פותחת. לא רוצה עדיין לקבל אותו. קבענו עוד כמה ימים, יש לי עוד כמה סידורים לעשות עד שנתראה. הוא דופק בחוזקה ואני אומרת לו "למה הקדמת? יש עוד שבועיים", והוא עונה "את כבר מוכנה". אני לא מוכנה, אני...

תגובות

פורסם לפני 6 years

מי שטורח בערב שבת יאכל בשבת

בדרך כלל, או כמעט תמיד אני לא מהבשלניות. אף פעם המקרר שלי לא מלא בסירים, או שעל הגז מונח יותר מסיר אחד, בדרך כלל אורז לבן. כשמגיע יום שישי, בעלי שיחיה מכין לנו בצהריים תבשיל שעועית עם בשר או תבשיל חומוס מעולה. וכך אנחנו...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

להישאר או ללכת

התלבטויות מה כדאי ללבוש, את האדומה או השחורה? באיזה גן את ממליצה לשים את הילד? האם כדאי להביא עוד ילד לעולם? האם להיות עצמאית או שכירה?  התלבטויות כאלה, קטנות כגדולות הן חלק מהדיבור הפנימי שאנחנו מנהלות עם עצמנו פעמים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה