הבלוג של מיקה אפלבאום

נושמת לרווחה

אני מנחת מיינדפולנס למבוגרים וילדים. משלבת סדנאות מיינדפולנס עם כתיבה ככלי לביטוי עצמי. עובדת באופן פרטני ועם ארגונים גדולים שמשלבים את תחום המיינדפולנס בתוכם. בנוסף, אני עוסקת בכתיבה ועריכת תוכן. כותבת למגזינים, אתרי... +עוד

אני מנחת מיינדפולנס למבוגרים וילדים. משלבת סדנאות מיינדפולנס עם כתיבה ככלי לביטוי עצמי. עובדת באופן פרטני ועם ארגונים גדולים שמשלבים את תחום המיינדפולנס בתוכם. בנוסף, אני עוסקת בכתיבה ועריכת תוכן. כותבת למגזינים, אתרי אינטרנט, אתרים פנים ארגוניים, בלוגרית בסלונה בנושאי גוף ונפש, תרבות, לייף סטייל. הכתיבה היא אהבתי הגדולה והשילוב שלה עם מיינדפולנס הוא חיבור מנצח בעיניי.

עדכונים:

פוסטים: 78

החל מיוני 2013

בלוג מלטף עם ממתק טעים בסוף.

כמה פעמים קרה לכם שעשיתם משהו ואחר כך הצטערתם עליו, או הרגשתם שנכשלתם והייתם צריכים לנהוג אחרת? אנחנו חווים כמעט יומיום סיטואציות שונות, שאחריהן אנחנו מרגישים שנכשלנו ומלקים את עצמנו “למה עשיתי את זה?”, “הייתי צריך לעשות את זה אחרת”, “הייתי צריך לומר לו ש…”, “אם יכולתי להחזיר את הגלגל וכו’… אנחנו הולכים לפעמים עם אבנים כבדות על ליבנו שקשה לנו להשתחרר מהן. זה קורה בעבודה אחרי שיחה חשובה, זה קורה בחינוך ילדים – אנחנו כל הזמן בניסוי ותהיה אם אנחנו פועלים נכון, זה מתרחש גם כשמחפשים זוגיות ומשתדלים לא לעשות טעויות בדרך. הרבה פעמים אנחנו מספרים לעצמנו סיפורים על מה שהתרחש ובודקים ובוחנים שוב את הסיטואציה, מנתחים אותה אינספור פעמים, מגיעים למסקנות וחוזר חלילה. בכך אנחנו רק מעצימים את התחושה הקשה והופכים אותה לסלע גדול של תסכול וכישלון.

NLP  וכישלון ?

בהתאם לגישת ה NLP , אין דבר כזה כישלון, יש משוב לצמיחה. כל אחד עושה בכל רגע נתון את הבחירה הטובה ביותר האפשרית עבורו, ואם התוצאה היא לא בדיוק מה שציפה, זה בסך הכל משוב/ פידבק  להבא, איך לפעול נכון יותר. ה NLP  תומך בכל דבר שקורה לנו כמנוף ללמידה ולהתפתחות. פעמים רבות ההרגשה כי נכשלנו או שגינו היא רק בראש שלנו ובכלל לא קיימת במציאות. ההרגשה הזאת גורמת לנו לאבד את האמון בעצמנו, במקום לראות בה משהו שבלעדיו לא היינו יכולים להתקדם קדימה. אם נחשוב שמה שעשינו הוא הדבר הנכון ביותר שיכולנו לעשות/ לחשוב עליו באותו רגע יהיה לנו קל יותר עם עצמנו, נהיה פחות שיפוטיים ופחות אמוציונליים. מנסיון זה מכניס הרבה שקט לחיים.

ליטוף וחיבוק לשנה החדשה

לקראת ראש השנה תאפשרו לעצמכם להיות רכים וסלחניים יותר כלפי עצמכם. תאמצו את הגישה שכל מה שאתם עושים הוא נכון ומדוייק לאותו רגע. תסתכלו על התוצאה כפי שהיא ותקבלו אותה, תלמדו ממנה  ותשתמשו בה כמשוב להצלחה גדולה יותר בפעם הבאה. תהיו בטוחים שיהיה לכם קל יותר בפנים. כפי שריצ’רד בנדלר וג’ון גרינדר, ממייסדי ה NLP אמרו “בכל פעם שאתה נכשל, מתעוררת הזדמנות שאין דוגמתה ללמוד משהו שבלעדיה לא היית מבחין בה” (בנדלר וגרינדר 1982).

ולסיום, כפי שהבטחתי, אני מצרפת קישור לשתי מדיטציות מופלאות של ד”ר יוסי קדמי, מטה מאסטר ב NLP,  שיאפשרו לכם לחוש בעוצמות גבוהות יותר איזה הצלחה אדירה אתם: “את הצלחה אדירה” – מדיטציה לנשים. “אתה הצלחה אדירה” – מדיטציה לגברים.

שנה נפלאה וחיבוק גדול

מיקה אפלבאום
מטפלת ב NLP בשילוב מיינדפולנס

דולפין

לבלוגים קודמים לחץ כאן
לדף בפייסבוק: NLP שינוי קצר לזמן ארוך לחץ כאן

עוד מהבלוג של מיקה אפלבאום

להיוולד מחדש

הוא עומד מאחורי הדלת ואני לא פותחת. לא רוצה עדיין לקבל אותו. קבענו עוד כמה ימים, יש לי עוד כמה סידורים לעשות עד שנתראה. הוא דופק בחוזקה ואני אומרת לו "למה הקדמת? יש עוד שבועיים", והוא עונה "את כבר מוכנה". אני לא מוכנה, אני...