הבלוג של מיקה אפלבאום

נושמת לרווחה

אני מנחת מיינדפולנס למבוגרים וילדים. משלבת סדנאות מיינדפולנס עם כתיבה ככלי לביטוי עצמי. עובדת באופן פרטני ועם ארגונים גדולים שמשלבים את תחום המיינדפולנס בתוכם. בנוסף, אני עוסקת בכתיבה ועריכת תוכן. כותבת למגזינים, אתרי... +עוד

אני מנחת מיינדפולנס למבוגרים וילדים. משלבת סדנאות מיינדפולנס עם כתיבה ככלי לביטוי עצמי. עובדת באופן פרטני ועם ארגונים גדולים שמשלבים את תחום המיינדפולנס בתוכם. בנוסף, אני עוסקת בכתיבה ועריכת תוכן. כותבת למגזינים, אתרי אינטרנט, אתרים פנים ארגוניים, בלוגרית בסלונה בנושאי גוף ונפש, תרבות, לייף סטייל. הכתיבה היא אהבתי הגדולה והשילוב שלה עם מיינדפולנס הוא חיבור מנצח בעיניי.

עדכונים:

פוסטים: 76

החל מיוני 2013

לרגל עליית העונה החדשה של ‘יורם החכם’, עלתה במהלך חופשת הפסח ההצגה ”יורם החכם וקסם המדע” בגן המדע של מכון דוידסון ברחובות, כחלק מתוכנית מיוחדת לחג הפסח של פעילות משפחתית הכוללת מיצגים וניסויים מדעיים, מתחם קטנטנים והכנת בלון שאינו יכול להתפוצץ. היה כיף

13/04/2017

אתמול יצאנו, אני ובתי עלמה (בת 5 וחצי) לפעילות מדעית משפחתית בגן המדע במכון ויצמן.
מוזיאון גן המדע ע”ש קלור הוא מוזיאון המדע הראשון בעולם שנבנה תחת כיפת השמיים והמבקרים בו מתבקשים לגעת, להתנסות ולשחק ביותר מתשעים מוצגים הפזורים על פני עשרה דונם של מדשאות ירוקות.

ביום שהיה קצת חם, קצת קר, קצת מעונן וקצת גשום, נהנינו מכל סוגי מזג האויר ומכל פעילויות המדעים שנערכו תחת כיפת השמים.
כחלק  מתוכנית מיוחדת לחג הפסח עלתה ההצגה ”יורם החכם וקסם המדע” שכללה פעילות משפחתית עם מיצגים וניסויים מדעיים, מתחם קטנטנים והכנת בלון שאינו יכול להתפוצץ.

ההצגה מבוססת על הסדרה “יורם החכם” שמשודרת ב Yes. בעונות הקודמות יורם החכם הכיר לילדים את “עולם המספרים” ו”עולם הצורות”, כעת הוא חוזר בעונה חדשה וחכמה “יורם החכם וקסם המדע” המיועדת לילדי הגן וכיתה א’ ומעניקה היכרות ראשונית עם עולם המדע.
הפרקים החדשים נעשו בשיתוף פעולה עם מכון דוידסון לחינוך מדעי המהווה את  הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע. במסגרת שיתוף פעולה זה, העניק המכון לסדרה ייעוץ מדעי ואישר את כל התכנים המדעיים בסדרה.
כמו כן, הניסויים המדעיים בסדרה נערכו וצולמו בגן המדע הנמצא בקמפוס מכון ויצמן למדע ובהשגחת מדעני המכון.

יורם החכם

במהלך ההצגה, כל הילדים היו שותפים פעילים ועזרו ליורם החכם (דן קיזלר) וליבי האבירה (דקלה הדר) לבטל את הכישופים שהטילה עליהם המלכה בעזרת מעבדת המדע. בין הניסויים, הצטרכו הילדים לנחש, איך גורמים לביצה לצוף? מהו כוח המשיכה? איך מנפחים בלון בלי להשתמש בשפתיים ובידיים? איך הופכים מוצק לנוזל? איך נוצרים צלילים וצבעים? ועוד.
הבת שלי מאד נהנתה מהמופע שהיה מסקרן ומלמד מאד, והיווה הקדמה לעונה החדשה שמשודרת החל מימים אלה ב Yes ובניק ג’וניור

מלבד המופע היו בגן המדע סדנאות שונות לרגל החג, כגון, סדנת הרוגליפים, בה הילדים היו צריכים לחרוט את שמם על חימר בהתאם לכתב סתרים שהצטרכו לפענח.
כמו כן היו סיורים כל שעה מטעם מדריכים של המכון, שהסבירו על כל מיני מיצגים בפארק ועל הרעיון המדעי שעומד מאחוריהם. הסיורים התאימו לגיל 5 ואילך.
הגן כלל גם מתחם סגור לקטנטנים, בו יכלו לצייר, ליהנות מפעילויות מדעיות ולקרוא ספרים.

גן המדע_LI

הבילוי בגן המדע מושלם עבור ילדים ומשפחות בחג ובכלל ביתר ימות השנה.
יש לדאוג רק להצטייד באוכל ושתיה לפני שמגיעים לשם, היות ואין בגן עצמו קיוסק או בית קפה.

הסדרה “יורם החכם וקסם המדע”, משודרת החל מ-6.4 ב-yesVOD ובערוץ ניק ג’וניור.
יחד איתה תושק אפליקציית משחק לימודית חדשה: yes” עם מי לגדול – מדע”, משחק חווייתי ולימודי דרכו לומדים הילדים עקרונות ותהליכים בסיסים של עולם המדע אשר מתכתבים עם התוכן בפרקי הסדרה.

יורם החכם 2 יורם החכם 1

 

עוד מהבלוג של מיקה אפלבאום

להיוולד מחדש

הוא עומד מאחורי הדלת ואני לא פותחת. לא רוצה עדיין לקבל אותו. קבענו עוד כמה ימים, יש לי עוד כמה סידורים לעשות עד שנתראה. הוא דופק בחוזקה ואני אומרת לו "למה הקדמת? יש עוד שבועיים", והוא עונה "את כבר מוכנה". אני לא מוכנה, אני...

תגובות

פורסם לפני 6 years

מי שטורח בערב שבת יאכל בשבת

בדרך כלל, או כמעט תמיד אני לא מהבשלניות. אף פעם המקרר שלי לא מלא בסירים, או שעל הגז מונח יותר מסיר אחד, בדרך כלל אורז לבן. כשמגיע יום שישי, בעלי שיחיה מכין לנו בצהריים תבשיל שעועית עם בשר או תבשיל חומוס מעולה. וכך אנחנו...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

להישאר או ללכת

התלבטויות מה כדאי ללבוש, את האדומה או השחורה? באיזה גן את ממליצה לשים את הילד? האם כדאי להביא עוד ילד לעולם? האם להיות עצמאית או שכירה?  התלבטויות כאלה, קטנות כגדולות הן חלק מהדיבור הפנימי שאנחנו מנהלות עם עצמנו פעמים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה